Klub racjonalistek

Wydawnictwo: Albatros
literatura piękna
Booka

38-letnia Ewa Jaworska, redaktor działu psychologii w Kobiecie Modnej, jest w ósmym miesiącu ciąży z młodszym od niej o 10 lat drugim mężem, dziennikarzem motoryzacyjnym Marcinem Zarembą, marzącym o szybkim zarobieniu dużych pieniędzy. Fortuna leży w zasięgu ręki – jak twierdzi pewien szemrany biznesmen, który namawia mężczyznę na współudział w mocno niepewnym interesie. W tym samym czasie adoptowany syn Ewy, piętnastoletni Kuba, przechodzi okres buntu i... zakochuje się w tancerce z Teatru Muzycznego ROMA, Natalii. Zmęczona ciążą, oczekująca porodu Ewa ma poważne wątpliwości co do dalszego życia. Czy jej obecne małżeństwo ma w ogóle sens? Może rozstanie z ojcem Kuby było błędem? Szukając wsparcia, kobieta wybiera się do znanej wróżki Karmy, czyli po prostu Kaliny – ładnej nowoczesnej dziewczyny cieszącej się reputacją osoby, która nigdy się nie myli. Zamiast uzyskać odpowiedź na swoje rozterki, Ewa dowiaduje się, że jej syn Kuba właśnie zginął. Na szczęście ta wywróżona z kart informacja okazuje się nieprawdziwa. Dzięki refleksowi Natalii chłopak wymyka się śmierci. Wkrótce jednak wokół nastolatka zaczynają rozgrywać się niepokojące, groźne wydarzenia. Ewa i jej przyjaciele z pracy, tytułowy „klub racjonalistek”, próbują znaleźć jakieś logiczne wyjaśnienie tej serii tajemniczych wypadków i niesamowitych zbiegów okoliczności. Czy ma ona jakiś związek z jej nowym mężem i jego byłą dziewczyną?

źródło opisu: Albatros, 2013

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazki/1345/d_2093.jpg

Meredith | 2016-06-10
Przeczytana: 09 czerwca 2016

Mam mieszane uczucia co do tej książki. Początek był dobry, ale później wszystko zaczęło się komplikować, stało się jakieś nierealne... Dziwne zachowania wróżki, wszystko takie chaotyczne. Muszę przyznać, że bardzo irytowały mnie głupie rozmowy przyjaciół Ewy, których było za dużo w sytuacjach, w których być ich nie powinno. Poza tym - ich reakcje na np. zabójstwo. W moim odczuciu taka makabra była odbierana przez bohaterów jako nic strasznego, normalną sytuację... Jeśli chodzi o plusy, książka na czasie, chociażby komunikowanie się rodziny, wątek miłosny syna jest w porządku. I to tyle - w porządku :)

Atyde | 2015-06-19
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone

Nie rozumiem czumu ta książka ma tak dużo złych opinni. Przeczytałam w dwa dni i całkiem miło mnie wciągnęła. Jest w niej trochę dziwnych fragmentów, jak niezrozumiałe z początku zachowanie niby ,,dobrej wróżki", ale później wszystko nabiera sensu.

Gabriela | 2015-05-06
Przeczytana: kwiecień 2015

Bardzo słaba współczesna powieść, trzeba mieć dużo samozaparcia, dy ją doczytać do końca. Zdecydowanie nie polecam.

rbynnnn | 2015-01-04

Kupilam okazyjnie, po zapoznaniu sie z ocenami mialam opory, ale czytalo sie calkiem przyjemnie.

Monika | 2014-08-01
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 01 sierpnia 2014

Kolejne dni wakacji, tym razem przez 9 dni siedziałam w Warszawie. Odwiedziłam Ewę i Kubę Jaworskich. Sama Ewa okazała się zwykłą matką i żoną martwiącą się o swojego męża i dzieci. Kuba, jak dla mnie był ciekawszy, może dlatego, że jest to młoda postać książki, gdyż ma "naście" lat. Jeśli chodzi o to jak spędziłam te dni...to napiszę Wam, że nieźle..Przeczytać się da, a nawet są momenty, które ciekawiły mnie, ale ogólnie w przygodach Państwa Jaworskich nic się nie dzieje, oczywiście nie ma żadnej sielanki rodzinnej, ale i też nic mnie nie porwało.
Na koniec napiszę tak: Kupiłam tę książkę za 7 zł i niestety, ale jak dla mnie książka "Klub racjonalistek" jest warta takiej ceny...

Patrycja | 2014-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2014

Po wcześniej przeczytanym "Cieniu Kilimandżaro" spodziewałam się, że kolejna książka tego autora zachwyci mnie jeszcze bardziej a tu przysłowiowy 'klops'. Męczyłam się i męczyłam z tą książką, aż w końcu dziś z braku laku dokończyłam tę mordęgę. Po pierwsze, co mi się w tej książce nie spodobało, to wszechobecna wróżka Karma, a właściwie to, że fabuła jest skupiona na tej właśnie wróżce i jej tragicznej przepowiedni. Cała historia, która ciągnie się niemiłosiernie długo, jest przepełniona naciąganymi i, wręcz idiotycznymi splotami wydarzeń. Ponadto autor ciągnie kilka wątków, w tym sensacyjny, lecz najwidoczniej sobie z tym nie poradził, ponieważ właściwie nie wiadomo gdzie wątek się kończy i w jaki sposób sytuacja zostaje rozwiązana.
Niestety, ale nie mogę polecić tej książki.

Zbyszek | 2014-03-28
Przeczytana: 28 marca 2014

Niestety napotkałem na początku kilka drobnych błędów korektorskich, przez co odłożyłem książkę. Może niepotrzebnie. Oto one:

W zdaniu dialogu:
- Muszę zadzwonić do męża. - Wyszeptała Ewa (...)

Kwestia wypowiadana przez bohaterkę, powinna się, raczej, kończyć bez kropki, a słowo "Wyszeptała" rozpoczynać z małej litery. Czyli:
- Muszę zadzwonić do męża - wyszeptała Ewa.

Poza tym, trochę wtrąceń i dopowiedzeń, nie wyróżnionych przecinkami. Może nie trzeba. Nie wiem.

Inny cytat:
"Konstanty, szef działu mody, siedział z nogami na biurku (...)"

To znaczy, jak właściwie siedział? Siedział na biurku z nogami na nim, czy na krześle, trzymając nogi na biurku? To takie drobiazgi warsztatowe, ale mam jakieś wrażenie pewnego nieładu.

W stopce redakcyjnej, brak korektora. Może powinien przejrzeć tekst przed wydrukowaniem. A może ja się mylę i jest ok.

Jednak czytelników proszę o nie zniechęcanie się. Istota powieści, nie leży w gramatyce czy kwestiach lingwistycznych. Leży w tym, czy...

miki24gr | 2013-06-17
Na półkach: Przeczytane, 2013, Eboomoje:)
Przeczytana: 17 czerwca 2013

Z dużą przyjemnością przeczytałam "Cień Kilimandżaro", toteż z ciekawością sięgnęłam po "Klub racjonalistek"- książkę, która stanowi kontynuację tamtej historii. Głęboko się rozczarowałam- jest to powieść napisana w celu naciągnięcia na wydanie kasy. W pierwszej połowie książki nie dzieje się nic ciekawego, natomiast później zaczyna się chaotyczna pseudosensacja, gdzie gęsto ścielą się trupy, krew się leje, wszystko jest odrealnione i nieuzasadnione. Nie polecam- strata czasu i pieniędzy!!