Lucky Sperm. Historia trzech kobiet i kilku fiolek

Wydawnictwo: Pascal
Inconceivable Happiness

`Mój zegar biologiczny wybijał właśnie północ. Spełniałam się zawodowo jako szef bostońskiej redakcji New York Timesa, ale moje życie osobiste było kompletną porażką. Biegałam do upadłego na randki, a efekt? Wciąż samotna, z czterdziestką na karku. Najwyższy czas - myślałam. Jeśli chcę urodzić dziecko, muszę się zacząć o nie starać. Sama. Cóż, trzeba porzucić romantyczne mrzonki o miłości i rozpocząć akcję Samotne Macierzyństwo.`
Jeśli nie mąż, to co? Może fiolka z zamrożonym nasieniem Dawcy 5252?...

Trzy kobiety - nowoczesne, niezależne, inteligentne, atrakcyjne i... samotne - w okolicach magicznej czterdziestki porzucają marzenia o stabilnym związku i tradycyjnej rodzinie, ale nie o macierzyństwie.

Trzy relacje o marzeniach, przyjaźni, miłości i o bardzo trudnych decyzjach.

Brzmi współcześnie? Bo takie jest. Lucky Sperm przedstawia przeplatające się trzy prawdziwe historie Amerykanek, spisane dopiero co. Książka równocześnie wchodzi na rynek USA i już teraz budzi spore zainteresowanie tych, które o podobne dylematy się otarły lub też przeżywały je same.

Joanna JJ | 2014-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2014

Kupiłam z ciekawości, chyba spodobała mi się okładka. Ale generalnie rzecz biorąc jest to dobra opowieść o trzech kobietach w wieku ok.40 lat, które zaczynają marzyć o dziecku. Za wszelką cenę. Spotykają je różne, ciężkie, smutne rzeczy. Czytałam z zapartym tchem, każdej kibicowałam:) Polecam:)

Jolantino | 2011-06-23
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 21 czerwca 2011

Dorosła. Zdecydowanie dorosła. Dojrzałe kobiety opowiadające o swoich przeżyciach (wręcz przygodach).
Kto by pomyślał, że poszukiwanie miłości, małżeństwa, dziecka, a w końcu jedynie dawcy jest aż tak ryzykowne, żeby nie powiedzieć ekstremalne? Serwisy matrymonialne, randki w ciemno, wspólna pasja, przypadek... Próbowały wszystkiego. I opłaciło im się. Stworzyły 3 szczęśliwe rodziny. Istny Happy End.
Rozumiem, że było to spisanie przeżyć trzech kobiet o tym samym zawodzie, tym samym celu, tymi samymi ambicjami. Doceniam to. To niezwykłe. Jednak w cieniu książki... nie robi dobrego wrażenia. Chodzi mi o te co chwile zmieniające się spojrzenie. Chwilami myślałam że nadal "jestem Beth", a to już była Pam! To dość irytujące. Ciągłe przeskakiwanie, co za sobą ciągnie innych facetów, inne odczucia, inne sytuacje, inne ... niby wszystko. Ale człowiekowi trudno się połapać. Potem orientowałam się po tym kto ma dziecko. Ale gdy wszystkie już były szczęśliwymi mamami? Po ich...

Zaczytana | 2016-10-30
Przeczytana: sierpień 2016

Książka zaczyna się beztrosko, jednak biorąc pod uwagę całość, posiada wszystkie barwy szczęścia, smutku i żalu. Są fragmenty, kiedy uśmiechnęłam się do autorek, ale były też takie wydarzenia, których serdecznie współczułam.

Nie chcę, by moja opinia, stała się spoilerem, tak więc napiszę tylko tyle:

Książka jest dowodem na to, iż mimo wszystkich, smutnych chwil w naszej egzystencji, cierpienia od losu i trudności, z jakimi przyszło nam się zmierzyć, życie pisze najlepsze scenariusze. Ciekawe historie trzech kobiet i przypadki, wręcz nie do uwierzenia, a jednak...

Reasumując, zaczyna się lekko i przyjemnie, lecz w którymś momencie chwyta za serce i puszcza dopiero przy okładce, kończącej książkę.
POLECAM.

Aanika | 2016-05-24
Przeczytana: maj 2016

Przyczytalam, nie zaluje, ale…
Poczatek byl nawet OK, ale od polowy mialam wrazenie ze autorka nie miala juz ciekawych pomyslow, chcac jednoczenie za wszelka cene ukonczyc pisanie.

Happy End kazdej z bohaterek byly pisane troche na sile, zbyt ubarwiane.tak jakby jakas dorastajaca dziewczynka spisala swoje marzenia na kartce papieru. A jak wiemy w marzeniach wszystko uklada sie w magicznie cudowny sposob, wszyscy nas kochaja, wszystkim sie powodzi ect.
Ogolnie jednak bardzo niewymagajaca ksiazka.

Weronika | 2010-11-25

Polecam :) wciągająca treść i to jak :D

Martyna | 2016-03-06

opowieść o dojrzałym macierzyństwie, napisana w łatwy , prosty i przyjemny sposób. Książka świetnie nadaje się na długie zimowe wieczory jeśli mamy ochotę na niekomplikowane, szczęśliwe zakończenia.

ania | 2016-08-19
Przeczytana: 01 września 2016