Jezusie synu Dawida ulituj się nade mną!

Wydawnictwo: Esprit
978-83-60040-66-9
religia
Anna

Modlitwy, medytacje, świadectwa ludzi uzdrowionych. W swojej najnowszej książce Ojciec Józef Witko OFM prowadzi czytelnika, aby w świetle i mocy Słowa Bożego mógł na nowo doświadczyć Żywego Boga. Medytacje nad Pismem Świętym, modlitwy i świadectwa mają pomóc otworzyć się człowiekowi na zbawczą moc Chrystusa, który pragnie uzdrowić całego człowieka, nie tylko serce, pamięć, uczucia, ale też...

Modlitwy, medytacje, świadectwa ludzi uzdrowionych.

W swojej najnowszej książce Ojciec Józef Witko OFM prowadzi czytelnika, aby w świetle i mocy Słowa Bożego mógł na nowo doświadczyć Żywego Boga. Medytacje nad Pismem Świętym, modlitwy i świadectwa mają pomóc otworzyć się człowiekowi na zbawczą moc Chrystusa, który pragnie uzdrowić całego człowieka, nie tylko serce, pamięć, uczucia, ale też jego ciało.

Ojciec Józef Witko, znany franciszkanin i rekolekcjonista, od dziesięciu laty prowadzący wraz z innymi braćmi Msze Święte o uzdrowienia duszy i ciała, daje nam do ręki książkę pełną modlitw, medytacji, ale także świadectw ludzi, którzy otrzymali zdrowie, pocieszenie, ale – co najważniejsze – umocnienie swej wiary. Dzięki tej najnowszej książce, jak też dzięki poprzedniej, pt. Uzdrawiająca Moc Ducha Świętego, wiele osób, nawet nie uczestnicząc osobiście we wspólnotowej modlitwie o uzdrowienie, będzie mogło pogłębić swą wiarę i otrzymać łaskę uzdrowienia.

Tak przyszli do Jerycha. Gdy wraz z uczniami i sporym tłumem wychodził z Jerycha, niewidomy żebrak, Bartymeusz, syn Tymeusza, siedział przy drodze. A słysząc, że to jest Jezus z Nazaretu, zaczął wołać: Jezusie, Synu Dawida, ulituj się nade mną! Wielu nastawało na niego, żeby umilkł. Lecz on jeszcze głośniej wołał (…) Jezus przemówił do niego: Co chcesz, abym ci uczynił? Powiedział Mu niewidomy: Rabbuni, żebym przejrzał. Jezus mu rzekł: Idź, twoja wiara cię uzdrowiła. Natychmiast przejrzał i szedł za Nim drogą. (Mk 10, 46-52).

źródło opisu: Wydawnictwo Esprit, 2008

źródło okładki: Wydawnictwo Esprit, 2008

wioleta | 2019-03-27
Przeczytana: 27 marca 2019

Świetna książka, daje nadzieje, podnosi na Duchu :)

Monika | 2015-12-20

Przeczytałam w 2014 roku. Daje siłę , by dalej żyć.

kamm | 2015-02-21
Przeczytana: październik 2014

Wspaniala ksiazka wspanialego ksiedza.Polecam!

Tomek | 2014-06-01
Przeczytana: 20 lipca 2013

Ojciec Józef Witko prezentuje w książce interpretacje kilku uzdrowień z Nowego Testamentu. Pokazuje, że musimy zaufać Bogu, dać mu się prowadzić tak jak niewidomy Bartymeusz pomimo tego, że droga jest nam nieznana i nie jest wolna od cierpienia i problemów, jednak one nawet kiedy upadamy ale trwamy przy Bogu wzmacniają naszą wiarę, powinniśmy wołać do niego a odpowie nam.