"By rodzina była Bogiem silna..." Na kanwie "Listu do Rodzin" Ojca Świętego Jana Pawła II

Wydawnictwo: Święty Paweł
83-7168-643-9
religia
kamk

"Podczas specjalnej audiencji u Jana Pawła II dla członków Papieskiej Rady ds. Rodziny (...) biskup Stanisław Stefanek podziękował Ojcu Świętemu za "List do Rodzin", a Ojciec Święty na to Czy ludzie czytają dokumenty papieskie? Co rozumieją i co realizują w codziennym życiu? - napisała w swojej książce, której treścią są rozważania na kanwie "Listu do Rodzin", Wanda Półtawska.

haidee | 2013-12-20
Przeczytana: 18 grudnia 2013

Wanda Półtawska urodzona 2 listopada 1921 roku w Lublinie to doktor nauk medycznych oraz specjalista w dziedzinie psychologii. Podczas drugiej wojny światowej więziona była w niemieckim obozie koncentracyjnym. Była bliską przyjaciółką bł. Jana Pawła II. Wanda Półtawska ma na swoim koncie bardzo dużo publikacji naukowych oraz książek.
Niedawno miałam okazję przeczytać jedną z nich. Po książkę pt. "By rodzina była Bogiem silna..." sięgnęłam z powodu zainteresowania tematyką. Treścią dzieła Wandy Półtawskiej są jej własne rozważania na kanwie "Listu do Rodzin", który napisał bł. Jan Paweł II.
Książka pt. "By rodzina była Bogiem silna..." moim zdaniem jest napisana w bardzo sposób. Każdy rozdział zaczyna się od krótkiego fragmentu z "Listu do Rodzin", po czym autorka odnosi się do niego swoim rozważaniem. Półtawska w swojej książce poucza czytelników na czym polega prawdziwa miłość, jak o nią dbać. Nie brakuje również rozważań na temat zagrożenia cywilizacyjnego, zagrożenia miłości...

JustynaJot | 2014-01-05
Przeczytana: 24 grudnia 2013

Polecam. Bardzo ciekawie napisana książka poruszająca przecież ważne ale nie łatwe tematy.

BookReader | 2015-08-21
Przeczytana: 17 sierpnia 2015

Bardzo ważna i przydatna dla mnie książka, jako dla osoby wierzącej, która pragnie w, mam nadzieję niedalekiej, przyszłości założyć rodzinę. Pozycja bogata w cenne i wartościowe rady, które są przydatne nie tylko dla małżeństw i rodzin, lecz również dla tych, którzy dopiero te rodziny założą. Święty Papież Jan Paweł II pierwszych pięć lat swojego pontyfikatu poświęcił rodzinie. Coś nieprawdopodobnego.
Warto sięgnąć po ten tytuł, wiele osób znajdzie w nim przydatne wskazówki. :)

afil | 2015-11-28
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

to książka, którą powinno przeczytać każde małżeństwo to szczęśliwe i to w rozpadzie, a szczególnie to, które zmierza do rozwodu,bo gdy rozpoda się małżeństwo, to rozpada się życie człowieka i już nidy nie zazna prawdziwego spokoju i szczęścia

keys | 2016-07-11
Przeczytana: 19 lipca 2016