Żyć w Duchu Świętym. Rekolekcje charyzmatyczne

978-83-7482-513-9
Bóg, charyzmat, rekolekcje
religia
Rafał

Żyć w Duchu Świętym to doświadczać Jego obecności dzięki widzialnym znakom, które On czyni. Bo tak jak dwa tysiące lat temu, tak i dzisiaj na całym świecie głosi się Ewangelię o królestwie Bożym. Także dziś ludzie są uzdrawiani z chorób, na które medycyna nie ma odpowiedzi. Również w naszych czasach grzechy są odpuszczane. Jezus rozprawia się ze złem, które poniewiera człowieka. Widziałem ludzi, którzy wstawali z wózków, odrzucali kule, wychodzili z depresji, choć najlepsi psychiatrzy nie potrafili pomóc. Trzymałem na rękach osoby, z których wychodziły złe duchy. Takich rzeczy dokonuje Jezus mocą Ducha Świętego właśnie dzisiaj, codziennie, dwadzieścia cztery godziny na dobę.

(fragment książki)

Rekolekcje zebrane w tej książce to rodzaj wprowadzenia do życia w Duchu Świętym, doświadczania obecności żywego Boga. Może ono służyć zarówno początkującym, jak i zaawansowanym na charyzmatycznej drodze. Zarówno tym, którzy jeszcze nie doświadczyli czy raczej nie uświadomili sobie mocy Ducha, jak i dla posługujących w grupach modlitewnych.

Wszystkie wskazówki, sugestie i wezwania, które znalazły się w tych rekolekcjach przeniknięte są siłą świadectwa – osobistego świadectwa autora, jak również świadectwa osób, z którymi się zetknął w trakcie swojej posługi. Ksiądz Michał korzysta przy tym znakomicie ze wspaniałego daru opowiadania, którym obficie obdarzył go Pan. Przywołuje przykłady niesamowitego działania Ducha Świętego w postaci nawróceń, uzdrowień, uwolnień od działania złych duchów i wielu innych. Odwołując się do swego doświadczenia jako egzorcysty, przestrzega też przed zagrożeniami duchowymi, które niesie ze sobą wiele nurtów współczesnej kultury. Nade wszystko jednak pokazuje, jak wygląda życie przeniknięte miłością i wiarą w naszego Pana i Ożywiciela.

Ks. Michał Olszewski SCJ - znany i ceniony rekolekcjonista, związany z Odnową w Duchu Świętym, egzorcysta diecezji kieleckiej, prowadzi popularnego bloga z komentarzami liturgicznymi na każdy dzień (http://slowopana.com/).

źródło opisu: http://boskieksiążki.pl/product-pol-648-ZYC-W-DU...(?)

źródło okładki: http://boskieksiążki.pl/product-pol-648-ZYC-W-DU...»

Breaking_Bad | 2017-12-12
Przeczytana: 11 grudnia 2017

Ta niewielka objętościowo książka z pozoru niczym nie wyróżnia się na tle bogatej literatury religijnej. Ot, kolejny zbiór rekolekcyjnych kazań. Warto jednak po nią sięgnąć, bo przybliża nam jak działa w nas Duch Święty, a także odnosi się do wspólnot odnowy w Duchu Świętym.
Dla wielu wiernych te wspólnoty i msze z modlitwą o uzdrowienie są albo czymś zupełnie nieznanym, albo traktowanym podejrzliwie. Myślę, że ks. Olszewski bardzo dobrze wyjaśnia działalność tych grup, jako działających całkowicie w ramach Kościoła i podporządkowanych biskupom.
Najciekawsze są wątki z osobistego doświadczenia rekolekcjonisty, który jest także egzorcystą. Bardzo dużo uwagi podkreśla zagrożeniom duchowym w dzisiejszym świecie. To co często wydaje się niewinne jak amulety, wisiorki, czy pamiątki z orientalnych podróży, nie mówiąc już o kartach tarota, bioenergoterapii itp., może mieć dla nas bardzo przykre konsekwencje. Współczesna kultura z jej filmami i muzyką również przedstawiona jest jako...

Sasanka15 | 2014-08-12

Książka warta przeczytania :) Bardzo dużo mądrych myśli, i naprawdę daję do myślenia. To w jaki sposób jest napisana, sprawia że mamy poczucie jakby autor rozmawiał z nami, mówił do nas prosto w oczy :) Polecam

alina | 2015-01-04
Przeczytana: 03 stycznia 2015

Książka otworzyła mi oczy na wiele spraw i faktów, o których wcześniej nie zdawałam sobie sprawy, że są zagrożeniem. Na pewno jeszcze raz ją przeczytam.

MoniS | 2014-08-20
Przeczytana: 19 sierpnia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

cytrus | 2018-02-19
baziorek | 2018-02-11