Ślepy tor i inne opowiadania

Wydawnictwo: Masterlab
horror
Anna

- Panowie i panie! - podjął Wiór. - Nadeszła chwila osobliwa, chwila ziszczenia wieloletnich tęsknot. Pociąg ten już do nas należy - opanowaliśmy go niepodzielnie; żywioły obce, obojętne lub wrogie wydzielone już z jego organizmu. Panuje tu bezwzględnie atmosfera ślepego toru i jego moc. Za chwilę moc ta ma się objawić. Kto nie czuje się dostatecznie przygotowanym, niechaj cofnie się w porę; potem może być za późno.

źródło opisu: http://www.empik.com/

źródło okładki: http://www.empik.com/

Edyta Zawiła | 2015-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2015

„Byle wsiąść w pociąg i jechać, gdzie szyny poprowadzą” – lub posłuchać Maryli Rodowicz.....Tym razem mistrz grozy wybrał żelazne maszyny z XIX wieku,które stanowiły o postępie i technice a jednocześnie stawały się demonami ruchu....Klimat dworcowy,konwersacje podróżnych,zjawy i widma samobójców,maszynista Grot opętany demoniczną maszyną,podróżny-wolontariusz uczynny dla innych, ale problem dla konduktorów,lokomotywa widmo, ślepy tor zmierzający w nicość.Grabiński zabiera nas w mistyczną podróż żelazną koleją,buchająca parą....polecam

Anna | 2013-09-12
Na półkach: Przeczytane, E-book, Posiadam
Przeczytana: 11 września 2013

Ostatnio ciąży chyba nade mną jakieś fatum trafiania na fatalne opowiadania "grozy". Horroru oczywiście tyle w tym, co mięsa w parówkach. Jakieś wagony-widma, nieczynne stacje kolejowe, pasażerowie-wybrańcy do tkwienia w niewidzialnym niebycie, ludzie-galarety, katastrofy i kraksy przyjmowane przez obsługę pociągów ze stoickim spokojem... Może warto by było postawić na jakość, a nie ilość, i zrobić z kilku marnych jedno świetne wielowątkowe opowiadanie.
Co tyczy się pozakolejarskich klimatów - jest już lepiej, ale nadal nie satysfakcjonująco dla czytelnika łaknącego strachu.