As Dead As It Gets

Cykl: Bad Girl''s Don''t Die (tom 3)
Wydawnictwo: Disney-Hyperion
angielski
DarkFantasy

It's been three months since Alexis helplessly witnessed Lydia Small's violent death, and all she wants is for her life to return to normal. But normal people don't see decaying bodies haunting photographs. Normal people don't have to deal with regular intrusions from Lydia's angry ghost, sometimes escalating to terrifying attacks. At first, it seems that Lydia wants revenge on Alexis alone....

At first, it seems that Lydia wants revenge on Alexis alone. But a girl from school disappears one night, and Alexis spots one of Lydia's signature yellow roses lying on the girl's dresser the next day. Soon, it becomes clear that several of Alexis's friends are in danger, and that she's the only person who can save them. But as she tries to intervene, Alexis realizes that her enemy is a much more powerful ghost than she's ever faced before... and that its fate is tied to hers in ways she couldn't possibly imagine.

Not even in her worst nightmares.

źródło opisu: http://www.goodreads.com/book/show/12862611-as-dea...(?)

źródło okładki: http://www.goodreads.com/book/show/12862611-as-dead-as-it-gets

chickencoop | 2012-10-25

CHCE TO W POLSCE! A NIE JAKIES 50 TWARZY!!!

Iva91 | 2012-11-09

Książka na pewno będzie super! Czekam niecierpliwie!!

jest super i reklamuje ja bella thorne lubie ciekawe ksiazki

TheHappyFruit | 2013-11-08

Żałuję, że tej książki nie ma jeszcze na półkach w polskich księgarniach. Pewnie jej nie ma bo nikomu nie chce się tłumaczyć jej z angielskiego na polski. Liczę na to, że w końcu doczeka się cała seria książek Katie Alender w polskiej wersji językowej.

martulcia | 2016-10-14

Pisałam do wydawnictwa. Książka w przekładzie polskim ma się ukażać pod koniec listopada 2016 :-))))

kaja19400 | 2012-09-03
Na półkach: Chcę przeczytać, Ulubione

chce przeczytac ksiazke i to bardzo bo wystepuje wniej bella i lubie czytac horrory

Ola | 2015-01-06

Kiedy to będzie w Polsce? Bardzo chcę to przeczytać! Świetnie się zapowiada