As Dead As It Gets

Okładka książki As Dead As It Gets Katie Alender
Okładka książki As Dead As It Gets
Katie Alender Wydawnictwo: Disney-Hyperion Cykl: Złe dziewczyny nie umierają (tom 3) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Złe dziewczyny nie umierają (tom 3)
Disney-Hyperion
2012-05-12
2012-05-12

Trzecia cześć zdecydowanie uważam za najlepsza. Warto było dotrwać do tego momentu. Książka mnie całkowicie pochłonęła i nie mogłam przestać o niej myśleć w pracy.

Fajna, choć jakoś mocno nie zachwyca.

Fajna, choć jakoś mocno nie zachwyca.

Trzecia część serii i moim zdaniem najlepsza, jakby bardziej dojrzalsza. Horror to oczywiście marny, choć tym razem główna bohaterka faktycznie ma się czegoś bać. Fabuła jednak czytelnika raczej nie przerazi. Są duchy, są rodzinne zawikłania, jest wątek romantyczny. Przyjemna młodzieżówka, z elementami paranormalnymi.

Ostatni dzień serii Złe dziewczyny nie umierają. I cóż to była za część...
Wow!!!
Czytając nie mogłam się od niej oderwać. Jeszcze raz wow!!!
Była wciągająca od samego początku do końca. I trzymała w napięciu.
Bardzo żałuję, że to ostatnia część. Ta seria jest świetna.
I pomimo tego, a może właśnie dlatego, że główna bohaterka nie jest tylko dobrą osobą, ale i też zbuntowaną, z twardym charakterem i pomimo tego, że próbuje pomóc ładuje się w wielkie kłopoty. I cieszę się, z tego, co spotkało Jared'a, chociaż do końca miałam nadzieję, że skończy w szpitalu psychiatrycznym...
Gorąco polecam!!!

Ostatni dzień serii Złe dziewczyny nie umierają. I cóż to była za część...
Wow!!!
Czytając nie mogłam się od niej oderwać. Jeszcze raz wow!!!
Była wciągająca od samego początku do końca. I trzymała w napięciu.
Bardzo żałuję, że to ostatnia część. Ta seria jest świetna.

Tak jak 2 poprzednie części, tak i "Bardziej martwa być nie może" przeczytałam po raz drugi. I jestem pozytywnie zaskoczona.
Kiedyś myślałam, że wszystkie książki są dobre tylko na jeden raz. Przecież i tak wiadomo, co się stanie i nie będzie zaskoczenia.
A jednak zaczęłam to robić.
Tym razem trochę inaczej postrzegałam zakończenie.
Za pierwszym razem wydawało mi się smutne. Nie mogłam się pogodzić z tym, że Alexis znalazła się w takiej sytuacji, w jakiej się znalazła.
A teraz dostrzegłam pozytywne strony zakończenia.
Język przez całą serię był prosty i zrozumiały. W dodatku narracja była pierwszoosobowa, a ja taką właśnie wolę.
Tekst na trzeciej stronie jest nie tylko częścią wspaniałej opowieści, ale sam w sobie jest piękny.

"I tak się stanie. Nawet jeśli zabierze to rok, pięć albo i dziesięć lat - poradzę sobie.
Tak mówiła mi intuicja."

A jednak zaczęłam to robić.
Tym razem trochę inaczej postrzegałam zakończenie.
Za pierwszym razem wydawało mi się...

Zwieńczenie trylogii udane w pełni. Książka pełna akcji, wyjaśnień i cudownego zakończenia. Opisy z dreszczykiem, szpital psychiatryczny, cudowna siostra, duch przyjaciel. Wszystko składa sie na bardzo porywającą książkę z pięknym zakończeniem całości. Polecam!!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

"Bardziej martwa być nie może" to najbardziej zaskakujący i dziwaczny tom trylogii Katie Alender. Tym razem autorka prawie całkowicie skupia się na Alexis. Jej siostra, rodzice oraz większość przyjaciół schodzi na dalszy plan. Jest też Lydia. Tyle, że ona jest duchem, więc mimo jej nieustannej obecności Lex czuje się bardzo samotna. I już sam fakt, że czytelnik od samego początku wie z jakim duchem ma do czynienia sprawia, że finałowy tom trylogii wyróżnia się na tle poprzednich. Wręcz zdaje się nie do końca pasować. Zaryzykowałabym teorię, że każda z części trylogii charakteryzuje się własnym klimatem, a różnice zachodzące pomiędzy częściami cyklu są bardzo wyraziste. Zdecydowanie bardziej niż w przypadku wielu innych trylogii, w których opowiadana jest jedna przygoda. Tutaj każdy tom to inny duch, inny problem, inne przedstawienie motywu. A także inne nastawienie na ukazanie bohaterów i relacji pomiędzy nimi.

Więcej: morderczynimarzen.blogspot.com/2017/09/bardziej-martwa-byc-nie-moze-katie.html

Nie przepadam za imieniem "Alexis", ale bohaterka tej serii budzi u mnie raczej pozytywne skojarzenia :) Owszem, bywa uparta i tzw. klapki na oczach nie są jej obce. Jednak mimo to można uznać ją za dziewczynę sympatyczną, kochającą swoją rodzinę i przyjaciół, może tylko z nie dla każdego zrozumiałym poczuciem humoru. Skopana w poprzednich tomach przez rozmaite objawy życia pozagrobowego (czasem dosłownie) tym razem stawia czoła największemu wyzwaniu. Swoje podejrzenia mogłam mieć, ale mimo wszystko szwarc-charakter tego tomu był dla mnie zaskoczeniem.
Chyba najlepsza z wszystkich trzech części, polecam.

2062

Bardzo mocna siódemeczka! Świetna seria, nie tylko dla młodzieży. Jest wszystko: duchy, nawiedzone domy, mrożące krew w żyłach lalki, groza, a do tego wszystkiego dziewczyna, która musi się z tym wszystkim zmierzyć!
Czytając takie książki od razu mam przed oczyma ekranizacje - byłyby rewelacyjne!

Polecam - czyta się lekko i przyjemnie, choć nie brakuje dreszczyku na ramionach w pewnych momentach:)

Polecam - czyta się lekko i przyjemnie, choć nie brakuje dreszczyku na...

Najlepsza !! Co chwile miałam zaskoczoną mine dobrze napisana wciąga smutna i trochę straszna

• Przeczytane 2017
  • Horror