Nerve
primrose

Vee, otoczona popularnymi przyjaciółmi, zawsze pozostaje w cieniu. Któregoś dnia postanawia to zmienić i bierze udział w internetowej grze Nerve. Z przystojnym Ianem u boku żadne zadanie nie jest trudne. Początkowo gra wydaje się ekscytująca, jednak wkrótce przybiera zaskakująco niebezpieczny obrót…

źródło opisu: Wydawnictwo Dolnośląskie, 2016.

źródło okładki: bookgeek.pl

Virginia | 2016-09-25
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2016
Przeczytana: 25 września 2016

"-Powiedz nam Vee, dlaczego zgłosiłaś się do NERVE. Niektórzy twierdzą, że coś takiego zupełnie nie współgra z twoją osobowością."

Od momentu, w którym dowiedziałam się, że "Nerve", będzie miało premierę w Polsce nie mogłam się doczekać, kiedy dane mi będzie zapoznać się z tą książką. Moją niecierpliwość, jeszcze bardziej podsycił intrygujący zwiastun filmu. Pomyślałam, że czegoś takiego nie mogę przegapić. Zdecydowałam się, że tym razem to książkę przeczytam pierwszą. Czy jestem rozczarowana? Nie. Czy mogło być ciekawiej? Owszem.

Główną bohaterką jest Vee, szara myszka otoczona popularnymi przyjaciółmi. Pewnego dnia postanawia to zmienić i bierze udział w internetowej grze NERVE. Jako towarzysza gry, organizatorzy przypisują jej Iana. Wydawać, by się mogło, że razem mogą wszystko. Początkowo wszystko idzie gładko, jednak wkrótce gra przybiera nieprzewidziany obrót... staje się pułapką.

Zacznę od tego, że moje oczekiwania co do tej pozycji były duże. Oczekiwałam dreszczyku...

Anna | 2017-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2017

Vee to główna bohaterka książki autorstwa Jeanne Ryan pt.''Nerve''.
Vee jest uczennicą szkoły średniej, posiada przyjaciół, ale jedna z tych przyjaźni zostaje wystawiona na próbę. Przeważnie jest tak, że czytam książkę, ale tym razem zadecydowałam inaczej.

Wybrałam obejrzenie filmu, nie żałuje mojej decyzji. Nie zawiodłam się na mojej intuicji.

Film spodobał mi się pod każdym względem:

Dobór aktorów, szybka akcja, pomysłowość nad każdą ze scen.
Owszem istnieje różnica pomiędzy filmem a książką: inne zadania, czy choćby nawet sposób poznanie Iana.

Analizując, całość Nerve doszłam, do wniosku, że zarówno film, jak i książka stanowi idealną wskazówkę wychowawczą dla młodzieży, która żyje dniem codziennym w Internecie.

Czy polska młodzież wzięłaby udział w grze ''Nerve''to pytanie też zadawałam sobie w trakcie czytania, gdyby była taka możliwość?

Odpowiedź moim zdaniem na to pytanie stanowiłaby jedną wielką niewiadomą, ponieważ zabrakłoby odwagi na udział w tej grze. Chociaż...

lacerta | 2016-10-22
Na półkach: Przeczytane, Zekranizowane, 2016
Przeczytana: 19 października 2016

"Nerve" to naprawdę bardzo dobra i trzymająca w napięciu książka. Mnie jednak nie do końca zachwyciła.

Spodobał mi się sam motyw gry, nagród wzrastających wraz z poziomem trudności wykonywanych zadań. Autorka dba o urozmaicenie, nie pozwala czytelnikowi na nudę i robi to dobrze, bo od książki rzeczywiście ciężko się oderwać.
Bohaterowie są dla mnie nijacy. Vee wyjątkowo ciężko było mi polubić, a jej nagła zmiana w stosunku do gry i organizatorów wydawała się lekko dziwna i histeryczna.
Wątek miłosny był dla mnie tragiczny. O ile szybkość gry działała na plus to szybkość zmiany uczuć bohaterów w stosunku do siebie była niepoważna i trudno uznać ją za szczerą.
Finałowa runda, co dziwne, dłużyła mi się niesamowicie. Chociaż powinna trzymać najbardziej w napięciu, to przez histerię i nagłe szaleństwo Vee jedyne co czułam to irytację.

Ogólnie, końcówka bardzo mi się dłużyła i muszę stwierdzić, że nie jestem zachwycona tym jak autorka postanowiła zakończyć losy bohaterów i samą...

Blue-eyedPassionate | 2017-09-09
Przeczytana: czerwiec 2017

Gdybym nie obejrzała przez przypadek filmu, zapewne bym nie wiedziała, że jest ta książka.
Temat odnosi się dość mocno do tego, co aktualnie dzieje się z naszą młodzieżą, zrobią wszystko, że zabłysnąć w internecie, na youtubie, facebooku, instagramie itd... tutaj mamy grę polegającą na wyzwaniach.
Gra w której trzeba pokonywać swoje słabości, przekraczając granice swojego kręgosłupa moralnego i dochodząc do wniosku, czy to wszystko jest warte, aby stać się sławnym i znanym?

Podobała mi się.

Vera jest uczennicą ostatniej klasy Liceum, szara myszka, skromna nie wyróżniająca się z tłumu dziewczyna żyje w cieniu koleżanki Sydney, chcąc przełamać schemat chce wziąć udział w internetowej grze "Nerve"gra polega na wykonywaniu różnych zadań i poleceń jak ktoś je wykona, czy się uda to otrzymuje prezenty markowe ubrania,buty co tylko ze chce.
Dziewczyna z początku mnie irytowała swym zachowaniem, ale potem już było dobrze.
Fabuła przewidywalna, akcja świetna, a trzyma w napięciu. Książka zaskoczyła mnie generalnie i to na pozytywnie. Doskonale skonstruowana,ciekawie napisana..rewelacyjna,super książka na miły relaks, po prostu znakomita!!!

SnowGhost | 2016-08-31
Przeczytana: 30 sierpnia 2016

Poszczęściło mi się i książkę miałam w domu już 29 sierpnia. Przeczytałam rozdział i... odłożyłam ją na bok. Jednak ponownie sięgnęłam po nią już dzień później i wciągnęłam się niesamowicie.
Okay, przyznam uczciwie, że widziałam trailer filmu i zdecydowałam się po prostu najpierw przeczytać książkę, a dopiero później odwiedzić kino (należę do osób, które mają problemy z przebrnięciem przez książkę, kiedy wcześniej zobaczą już film).

Na początku powieści na moich ustach pojawiał się szeroki uśmiech, bo zadania wymyślane przez organizatorów wydawały mi się śmieszne. Tak było z pierwszymi trzema. Jednak w miarę rozwoju sytuacji, uśmiech został zastąpiony przez szerokie ze zdziwienia oczy. Z zadania na zadanie robiło się coraz niebezpieczniej. Mimo to, Ian i Vee decydowali się kontynuować grę - organizatorom udawało się skusić ich atrakcyjną nagrodą: pieniędzmi, czy telefonem z opłaconym na dwa lata abonamentem. Za każdym razem jakby czytali im w myślach i proponowali coraz lepsze...

Dziami | 2016-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2016

W ciągu ostatnich tygodni żadna książka nie zaintrygowała mnie tak jak Nerve. Najpierw dowiedziałam się o ekranizacji i chciałam jak najszybciej przeczytać książkę, żeby w pełni cieszyć się seansem.
Jeśli miałabym porównywać książkę do zwiastuna to zdecydowanie się różnią. Przypuszczam, że w filmie będą całkowicie inne wyzwania i w całkiem innych okolicznościach Vee pozna Iana.
Nie mogę się doczekać filmu, na który wybiorę się jeszcze w tym tygodniu!

Monika | 2016-12-04
Przeczytana: 04 grudnia 2016

Jestem zawiedziona. Po tylu entuzjastycznych opiniach spodziewałam się czegoś lepszego. Pomysł ciekawy,ale nie wykorzystany. Główna bohaterka najpierw nieśmiałe kaczątko nagle przeistacza się w wampa po to by zarobić kasę dzięki realizacji wyzwań. Jak wspomniałam pomysł o grze która wykracza poza wirtualną rzeczywistość jest interesujący. To połączenie Big Brothera i obozu przetrwania bo uczestnicy są na celowniku przez cały czas bacznie śledzeni przez obserwatorów i ekstremalnych wyzwań które mają doprowadzić do skrajności uczestników. Same wyzwania denerwowały mnie bo i wulgarne i niedorzeczne. Udawaj prostytutkę będziesz bogata jeszcze lepiej zastrzel innych to będziesz jeszcze bogatsza...Z drugiej strony to dobry obraz dzisiejszego świata gdzie liczy się nade wszystko pieniądz a ludzie gotowi są dla niego na porzucenie własnego człowieczeństwa. Wątek miłosny słodziutki jak lukier do bólu. Czyta się szybko lecz równie szybko można zapomnieć fabułę tej książki.

Skromna Vera niczym nie wyróżnia się z tłumu i żyje w cieniu popularnych i lubianych przyjaciół. Ma dość bycia szarą myszką i postanawia zmienić swoje życie. Bierze udział w internetowej grze bardzo popularnej wśród młodych ludzi. Uczestnicy muszą wykonywać zadania przydzielone przez organizatorów a za wykonanie zadań czeka na nich wiele atrakcyjnych nagród. Organizatorzy proponują dokładnie to o czym marzą zawodnicy. Zadania wydają się proste i niegroźne a gra wciąga Verę coraz bardziej. Do Very dołącza Ian, teraz zadania będą wykonywać wspólnie. Uczestnicy są cały czas bacznie śledzeni przez obserwatorów. Teraz Verę rozpoznaje już każdy i dziewczyna zaczyna czuć się osaczona. Dodatkowo zadania zaczynają być coraz bardziej niebezpieczne i bohaterowie niejednokrotnie będą musieli udawać kogoś kim nie są i postępować wbrew sobie. Z każdą kolejną rundą rosną wartości nagród. W pewnym momencie Vera ma dość. Czy zrezygnuje czy będzie grać do końca? Czy będzie potrafiła zaufać...

szaławiła | 2016-10-14
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 14 października 2016

Bohaterka była tak irytująca i głupia, że nie dałam rady skończyć tej książki. Film>>>książka