Szczęśliwy pies. Wydanie rozszerzone i uaktualnione.

Wydawnictwo: Galaktyka
pies, hodowla, poradnik
flora i fauna
KKBello

Szczęśliwy Pies. Wydanie rozszerzone i uaktualnione to książka dla osób, które pragną po raz pierwszy przyjąć psa do swojego domu oraz dla właścicieli psów, którzy chcieliby w bardziej świadomy sposób zadbać o swojego pupila. Autorka w przystępny sposób przekazuje praktyczną wiedzę niezbędną do prawidłowego wychowania i utrzymania psa. Tematyka poruszana w książce obejmuje najważniejsze...

Autorka w przystępny sposób przekazuje praktyczną wiedzę niezbędną do prawidłowego wychowania i utrzymania psa. Tematyka poruszana w książce obejmuje najważniejsze zagadnienia dotyczące: - wychowania - żywienia - rozmnażania i sterylizacji - profilaktyki - doboru rasy Celem książki jest podniesienie ogólnej wiedzy i wrażliwości właścicieli psów, co powinno zaowocować lepszym zrozumieniem psychiki i potrzeb psa, ułatwić rozwiązywanie codziennych problemów, co w konsekwencji zwiększy zadowolenie właściciela oraz bezpieczeństwo domowników. Wydawałoby się, że o naszych czworonożnych towarzyszach powiedziano już wszystko Okazuje się jednak, że nie! Dorota Sumińska kolejny raz zadziwia nas wnikliwą analizą psiej natury. Co więcej, przybliża nam tematy bardzo ważne i trudne – dotyczące sterylizacji i kastracji, bezdomności zwierząt, adopcji starszych psów. We wznowieniu Szczęśliwego psa uświadamia nam nie tylko to, jak wielkim szczęściem jest być opiekunem psów, ale też jak wiele szczęścia możemy im ofiarować. Jednym z najpiękniejszych przesłań uzupełnionego wydania tej książki jest stwierdzenie, że to my, ludzie, powinniśmy uczyć się od naszych psich przyjaciół prawdziwej mądrości, pogody ducha i bezinteresowności. Kiedy zmienimy nasz punkt widzenia na żyjące wokół nas zwierzęta, z pewnością dostrzeżemy w ich oczach wielką radość, uśmiech i szczęście. Okażmy psu serce i zrozumienie, a zwykły kundelek stanie się najwspanialszym „rasowym” towarzyszem.
Książkę tę polecam zarówno przyszłym psim opiekunom, jak i wszystkim tym, którzy już cieszą się przyjaźnią swoich czworonogów jako cenne uzupełnienie wiedzy o prawidłowej opiece nad nimi. Myślę, że treść i przesłanie wznowionego wydania zgodne jest z tym, co chciałyby nam przekazać bezdomne zwierzęta oczekujące na odmianę swojego losu.

Anna Szwapczyńska
Fundacja „Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!”

źródło opisu: http://www.galaktyka.com.pl

źródło okładki: http://www.galaktyka.com.pl

Monika | 2013-09-26
Przeczytana: 22 września 2013

Uwielbiam Panią Dorotę, Jej książki, mądrość i podejście do zwierząt. To w dużej mierze właśnie Pani Dorota zainspirowała mnie do zabrania ze schroniska najstarszego psa, jaki się tam znajdował. To była jedna z najlepszych decyzji w moim życiu.
W "Szczęśliwym psie" Autorka znów namawia do adopcji psów starych i niekochanych. Podpisuję się pod tym apelem.

Oczywiście w książce znajdziecie nie tylko tę kwestię. Muszę przyznać, że ja psiara dowiedziałam się znów wielu nowych dla mnie, ciekawych rzeczy. Polecam aktualnym i przyszłym właścicielom psów jako lekturę obowiązkową.

sinnerinc | 2017-10-15
Przeczytana: 07 września 2017

Taka książeczka o wszystkim. Albo o niczym. Możną ją przeczytać w godzinę. Albo w osiem. Zależy kto co chce z niej wyciągnąć. Mi zajęło więcej niż prawdopodobnie powinno - ale czytałem ją z telefonem w ręce, i przy niektórych poruszonych tematach pogłębiałem je bardziej na youtubie czy innych internetach. Może przez to książka mi się tak podobała. Od wyboru rasy (nie słyszałem wcześniej o basenji - psie, który nie potrafi szczekać o czy lundehundach, a teraz bardzo bym chciał kiedyś takiego!), przez wychowanie aż po rozmnażanie (przy czym autorka tutaj mocno promuje adopcję psiaka, zamiast rozmnażania i kupowania - i muszę przyznać, że odkąd adoptowaliśmy pieska to się do tego także przekonałem i popieram!).

Jeśli dopiero zaczynamy przygodę z psem - to szczerze polecam.

Anima | 2015-06-13

Wreszcie! Wreszcie trafiłam na porządną publikację dot. psów.
Krótko, zwięźle i na temat, bez niepotrzebnego rozpisywania się i powtarzania w kółko tego samego.
Wszystko wyłożone i wytłumaczone w przystępny sposób, możliwie do zapamiętania i zrozumienia.
Wiedza poparta wieloletnim doświadczeniem, naprawdę dobra książka, właśnie takiej mi brakowało :)

KKBello | 2012-06-28
Przeczytana: 24 czerwca 2012

Pamiętacie D. Sumińską prowadzącą popularny program telewizyjny pt. „Zwierzowiec”, w którym uczyła właścicieli zwierząt podstawowej opieki nad ich pupilami, poruszała ważne tematy, odpowiadała na pytania telewidzów, dzieliła się swoim doświadczeniem. Pani doktor wydała w swojej karierze kilka książek, artykułów do prasy. Nie ma co się dziwić, bogate doświadczenie sięga wszędzie tam, gdzie nierzadko zdesperowani szukamy pomocy.
Przed sobą mam książkę właśnie tej autorki, wydanie rozszerzone i uaktualnione pt: „Szczęśliwy pies”. Powiem szczerze, że książeczka przyciąga wzrok, przedstawia wszystko to, co chciałby odnaleźć czytelnik w jej wnętrzu, czyli bliski niczym nie zmącony kontakt, partnerstwo ze zrozumieniem, bo w sumie szczęśliwy pies to szczęśliwy właściciel, a co za tym idzie to szczęśliwe otoczenie...
Ciekawe czy znajdę w tej książce choć minimum szczęśliwego psa...
To co pojawia się na wstępie to miód na serce, bowiem spodziewałam się tylko analizy zwierzęcia a jednak...

Aaplaczek | 2018-03-05
Przeczytana: 28 lutego 2018

Książka zwięzła i konkretna, lekko się ją czyta. Opiera się niestety o teorię dominacji. Nie jestem też przekonana do dzielenia się z psem słodyczami, co w książce jest polecane.

Marcela | 2017-07-14
Na półkach: Przeczytane, Użytkowe, Ebooki, 2017