Pozytywne szkolenie psów

Wydawnictwo: Rebis
9788373019843
pies, szkolenie psów
flora i fauna

Naukowe podstawy szkolenia pozytywnego Psia mowa ciała i jej wykorzystanie w tresurze Skuteczne ćwiczenia dla psa Twój pies notorycznie ciągnie cię na smyczy? Ciągle szczeka? Ucieka, szaleje w obecności innych psów i szarpie za nogawki biegające dzieci? STOP! Nie używaj wobec niego siły i przymusu! Dzięki szkoleniu pozytywnemu nie tylko oduczysz swojego pupila wszystkich uciążliwych...

Naukowe podstawy szkolenia pozytywnego
Psia mowa ciała i jej wykorzystanie w tresurze
Skuteczne ćwiczenia dla psa

Twój pies notorycznie ciągnie cię na smyczy? Ciągle szczeka? Ucieka, szaleje w obecności innych psów i szarpie za nogawki biegające dzieci? STOP! Nie używaj wobec niego siły i przymusu! Dzięki szkoleniu pozytywnemu nie tylko oduczysz swojego pupila wszystkich uciążliwych zachowań, ale te

Gaiphage | 2010-06-02

Bardzo dobrze wszystko opisane, podane przykłady i wytlumaczone

tajgula | 2013-07-12
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 12 lipca 2013

Książka dla tych, którzy nie boją się przyznać, że naprawdę są żółtodzióbami w temacie szkolenia psów. Ja nim jestem i dlatego po nią sięgnęłam chcąc wyszkolić psa, którego będę mieć jak najlepiej.
Jestem bardzo zadowolona. Książka jest pełna świetnie opisanych przykładów jak szkolić psa, ale nie tylko. Znajdziemy tam także opisane sposoby w jakich my ludzie możemy się z naszymi pupilami porozumiewać, uspokajać je, a także odczytywać sygnały jakie psy nam przesyłają i wiele innych. To naprawdę dobra pozycja. Napisana rzetelnie i warta swojej ceny. Polecam.

Eathriel | 2011-06-03

Jak sam tytuł nas informuje, to książka dla osób zupełnie zielonych w tematyce szkolenia psa. Jako osoba, która przeczytała sporo książek o tej tematyce i ma codzienny kontakt z psami(nie tylko ze swoimi) mogę śmiało powiedzieć, że to bardzo dobra książka na początek.
Wszystko jest bardzo dobrze i logicznie wytłumaczone. Na różnych przykładach autorka pokazuje dlaczego takie, a nie inne metody, działają, a jeszcze następne nie. Czytelnik nie zostaje rzucony na głęboką wodę, lecz powoli jest wprowadzany w temat. Liczne dodatkowe informacje, ostrzeżenia itp. dostarczają wielu istotnych informacji i ciekawostek. Tekst jest spójny, podzielony na kilka rozdziałów, a w nich bardzo przejrzyście poukładany. Początkowo może przestraszyć objętość podręcznika, jednak czyta się to szybko i przyjemnie. Dodatkowo, testy umieszczane na końcu każdego rozdziału, pomagają nam sprawdzić swoje umiejętności.
Jest to tylko wprowadzenie do tematyki, chociaż oferuje nam swoisty kurs, to warto rozszerzyć...

Damian | 2019-04-29
Przeczytana: 23 kwietnia 2019

Dobrze opisana książka na temat nowoczesnych metod szkolenia psów. Zgodnie z aktualną praktyką behawiorystów w tym:

Książkę polecam. Jest to super wstęp do zrozumienia zachowania zwierząt. W trudnych przypadkach polecam zgłosić się natomiast już do behawiorysty. Książka to teoria - a praktyka jest najlepsza ;)

Książka ta bardzo pomogła mi przy wychowaniu mojego Airedale Terriera.
Jest napisana w sposób jasny i łatwy by każdy nawet żółtodziób mógł coś z tego zrozumieć. Po za tym sam tytuł mówi nam o tym.

Sarrai | 2013-08-16
Przeczytana: kwiecień 2013

Wydaje mi się, że "Pozytywne szkolenie psów dla żółtodziobów" Pameli Dennison jest najlepszą książką dotyczącą podstaw szkolenia pozytywnego. W sposób przystępny, ciekawy i zabawny wprowadza czytelnika w tajniki klikerowej zabawy z psem, dodając przy tym wiele ciekawostek, anegdot. Wartymi uwagi są dołączone tabele z rozpisanym planem treningowym. Szczerze polecam, bo w porównaniu z innymi pozycjami dotyczącymi metod pozytywnych ta książka nie zanudza;)

BoAn Jan | 2013-12-04
Koma | 2012-02-28

Posiadam sporo publikacji dotyczących behawioru i szkolenia psów. Ta książka jest w czołówce moich ulubionych.
Szczególnie polecam osobom, które dopiero zaczynają wspaniałą przygodę szkolenia SIEBIE i swojego psa :D

mega ksiazka ... pokochałam jeszcze bardziej mojego psa za to jaki stal sie cudowny dzięki temu szkoleniu.polecam wszystkim którzy zamierzają kupić psa lub maja już , pomorze w wyborze pupila i jak radzić sobie z pupilkiem . polecam w 110 %

Maniaczka | 2012-10-28

Bardzo pomocna książka, chyba jedna z najlepszych publikacji na ten temat. Wprowadzona w zycie sprawia że obcowanie z naszymi pupilami staję sie wspaniałe. Polecam każdemu.