Okładka książki Jak zdobyć, utrzymać i porzucić mężczyznę

Jak zdobyć, utrzymać i porzucić mężczyznę

Autor:
wydawnictwo
Rosner i Wspólnicy
typ
papier
szczypiorek5
5,82 (89 ocen i 16 opinii)

Opis książki

Być z kimś czy nie być? To pytanie zadają sobie miliony kobiet na całym świecie. Czy wolisz starego syneczka mamusi, który miał za słabe zęby, by do cztwrdziestki przegryźć pępowinę i już zawsze będzie związany z rodzicielką bardziej niż z jakąkolwiek inną kobietą Czy lubisz być pielęgniarka starego faceta? Kogo wolisz: Alkoholika czy pracoholika Patologicznego ambicjonera czy ciepłe kluchy z...

Czy wolisz starego syneczka mamusi, który miał za słabe zęby, by do cztwrdziestki przegryźć pępowinę i już zawsze będzie związany z rodzicielką bardziej niż z jakąkolwiek inną kobietą Czy lubisz być pielęgniarka starego faceta? Kogo wolisz: Alkoholika czy pracoholika Patologicznego ambicjonera czy ciepłe kluchy z mlekiem?(...)
Wybór należy do Ciebie. Czytaj , ale nie słuchaj niczyich rad!

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Basia | 2013-09-28

Książkę tę czytałam wiele lat temu.Świetnie napisana , pełna humoru , ale jednocześnie zawierająca wiele trafnych uwag i spostrzeżeń.
Polecam !

zeida | 2014-08-12
Przeczytana: 11 sierpnia 2014

Przeczytałam - nie oniemiałam,
bo to wszystko już wiedziałam.

Ewa | 2012-02-20
Przeczytana: 16 lutego 2012

Drogie Panie, czy wiecie, jaki powinien być Wasz wymarzony mężczyzna? Czy potraficie odróżnić typ „starego synka mamusi” od „patologicznego ambicjonera”? Czy wiecie jakie metody stosować, by utrzymać przy sobie tego jedynego mężczyznę? A Wy, Panowie, czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, w jaki sposób uwodzą Was kobiety? Czy potraficie wyjaśnić, czym różni się „uwodzicielska sekretarka” od słynnej „femme fatale”? Czy wiecie, jakich kobiet powinniście unikać?

Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziecie w książce Krystyny Kofty pt.: „Jak zdobyć, utrzymać i porzucić mężczyznę”. Wydawałoby się, że tytuł wskazuje potencjalne grono czytelników, a raczej czytelniczek. Jednak w tym ironicznym poradniku również panowie znajdą wiele ciekawych spostrzeżeń. Dlaczego tak szerokie jest grono odbiorców? Dlatego, że autorka poruszyła w swojej książce tak wiele tematów, że każdy z nas, niezależnie od płci, znajdzie w tym tekście wiele porad dotyczących znanych z autopsji problemów.

Krystyna...

Alicja | 2014-03-10
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 10 marca 2014

Książka o wielce wymownym tytule jest zbiorem rad, jakich udziela autorka. Chwilami było śmiesznie, chwilami zaś smutno. Osobiście irytowała mnie forma, w jakiej zwracała się do czytelników- a mianowicie zwrot: "siostro"- no cóż wydaje się ze mężczyźni nie będą czytać tej książki, jednak wolałabym aby był on bardziej uniwersalny. Ogólne wrażenia- czyta się przyjemnie, jednak chwilami raził mnie nieco mentorski ton, jaki przyjęła autorka. Rozumiem, że rady były dawane z dobrego serca ale można też inaczej je przekazać, nadać im inną formę. Niemniej polecam samemu przeczytać i ocenić :)

Katherina87 | 2012-11-15

Jak zdobyć utrzymać i porzucić mężczyznę.
Czy wolisz starego syneczka mamusi, który miał za słabe zęby, by do czterdziestki przegryźć pępowinę i już zawsze będzie związany z rodzicielką bardziej niż z jakąkolwiek inną kobietą? Czy lubisz być pielęgniarką starego faceta? Kogo wolisz, alkoholika czy pracoholika? Patologicznego ambicjonera czy ciepłe kluchy z mlekiem? Słodkiego brutala, który słodki jest tylko przed ślubem, czy inteligentnego brzydala? Albo seksualnego robota? A może wybierzesz samotność? Czy nie wolałabyś być z inną kobietą, a szukając mężczyzny, oszukujesz samą siebie?
Wolisz Józia czy mamonę? Miłość do pieniędzy to też miłość, jeśli je kochasz, bądź ze sobą szczera.
Jest jeszcze kilka typów do wyboru, nie wszyscy są typami spod ciemniej gwiazdy. W tej książce znajdziesz atlas osobników, których należy unikać. Wybór należy do ciebie. Czytaj, ale nie słuchaj niczyich rad!
Książka ta...

Tanczaca_z_Ksiazkami | 2011-03-01

Przeczytałam już dawno i niewiele pamiętam, jeśli chodzi o szczegóły. Pamiętam, że autorce zdarzyło się kilka zabawnych miejsc, ale generalnie rzecz biorąc - żadna rewelacja. Gdyby była to __jedyna__ książka na ten temat może oceniłabym ją jako "średnią". Pech (dla p.Kofty pech) chciał, że książek tego typu jest mnóstwo, a ja przeczytałam książkę Chmielewskiej "Jak wytrzymać z mężczyzną". I, sorry Winnettou, teraz trzeba naprawdę się przyłożyć by dostać choćby dwie gwiazdki. (Nawet jeśli p.Kofta była pierwsza - tego nie wiem, to i tak niczego to nie zmienia) Zatem tylko jedna gwiazdka, albowiem, jak pisał Mistrz z Czarnolasu "nie kużden weźmie po Bekwarku lutniej"

Ines | 2012-03-15
Przeczytana: 11 marca 2012

Krystyna Kofta - pisarka, felietonistka, plastyczka. Kobieta dojrzała z dużym bagażem doświadczeń wszelakich. W swojej książce "Jak zdobyć, utrzymać i porzucić mężczyznę. Nowe spojrzenie" będącym swoistego rodzaju poradnikiem porusza tematy ważne zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Nie cukruje, nie zamęcza psychologią, a jej poglądy nie trącą myszką. Jest za to szczera, dosadna, a momentami też kontrowersyjna. Ot, cała pani Krystyna!

"Dziś masz (...) fejsbuka, Naszą Klasę, możesz blogować, rozmawiać na gadu-gadu, na czacie, esemesować sto razy dziennie w promocyjnym pakiecie. Jest coraz więcej możliwości uzależnienia się. Coraz więcej czasu zajmują gadżety, coraz mniej zostaje na prawdziwe życie, nawet na to intymne" (str. 51) To niestety prawdziwa diagnoza naszej kondycji. Jesteśmy coraz bardziej uzależnieni od telewizji i internetu, czyli życia wirtualnego. Kultura masowa rządzi wyobraźnią, dyktuje modne sposoby zachowań, mówi jak należy postępować, by być na czasie. I choć w...

katiana | 2013-12-23
Przeczytana: grudzień 2013

Mam wrażenie ,że autorka napisała tą książkę żeby się wypisać z własnych obserwacji na temat kalectwa emocjonalnego i nieudolności ludzkich charakterów głównie męskich ,a nie po to aby pomóc komuś w radzeniu sobie z mężczyzną i tymi problemami. Niestety jak jest większość ludzi wie, ale co zrobić żeby zdobyć mężczyznę i stworzyć związek idealny z tym już ciężej. Z tej książki się tego nie dowiemy ,ale za to mamy wypisane mnóstwo rodzajów nieudaczników kobiet i mężczyzn i ich chorych relacji, które kończą albo powinny się skończyć rozwodem.

Juhuhu | 2014-10-15
Przeczytana: 15 października 2014

Książka napisana w sposób przystępny, z bardzo dobrze wyważonym humorem, choć momentami trąca dawnymi czasami ;) Jednak nic nowego się z niej nie dowiedziałam, można przeczytać dla samej przyjemności czytania, ale raczej nie w formie doedukowania się ;) temat potraktowany dość powierzchownie, takie oczywiste oczywistości. Choć lekka zgryźliwość dodaje książce pazurka, a niektóre zdania, mimo że przekaz banalny, brzmią genialnie ;)

Mitooo | 2014-11-16

W zasadzie trudno nazwać ten tytuł poradnikiem. Jest tu kilka cennych przemyśleń jednak nie wniosły one wiele do mojego życia. Dobrze się czyta, chociaż chwilami bywa chaotycznie. Jeśli jesteś wieczną poszukiwaczką porad sercowych - czytaj.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Robin Hobb
    63. rocznica
    urodzin
    Człowiek jest jeszcze bardziej samotny, jeśli wie, że gdzieś tam w świecie dobrze się wiedzie bez niego, przyjaciołom i rodzinie.
  • Mike Resnick
    73. rocznica
    urodzin
    - Nazwij mnie jeszcze raz TOTAM, a piekło zamarznie, zanim znajdę ci te dane - ostrzegł komputer.
  • Howard Pyle
    162. rocznica
    urodzin
    Kiedy byłem zamożny, przyjaciele przechwalali się przy moim stole, jak to mnie kochają. Ale gdy dąb pada w lesie, horda świń ucieka, aby jej nie przygniotło.
  • Julian Przyboś
    114. rocznica
  • Tadeusz Manteuffel
    113. rocznica
  • Gregg Olsen
    56. rocznica
    urodzin
    Żaden człowiek, a przede wszystkim żaden nastolatek, nie jest normalny ani się taki nie czuje. Każdy nosi coś w rodzaju maski, która nie pozwala ludziom dostrzec tego, co – albo kto – pod nią się kryje.
  • Janusz Sławiński
    81. rocznica
  • Teodor Parnicki
    107. rocznica
    urodzin
    Mówicie: temu a temu należy się miano dostojne prawdy dziejowej, tamtemu zaś miano też wprawdzie dostojne, przecież dostojnością odmiennego rodzaju: oto zmyślenia poetyckiego. Przeczę. Poezja różni się od historii formą, nie zaś tym, że jedna z dwu opowieści bliższa jest prawdy dziejowej, druga zaś... pokaż więcej
  • Yū Watase
    45. rocznica
  • Albert Espinosa
    42. rocznica
    urodzin
    Czy mogłem tak za nią tęsknić, jeśli jej nie znałem? Istota ludzka jest pełna magii, nie do opisania. Czułem coś wyjątkowego, kiedy wracałem do niej w myślach.
  • Klaus Hagerup
    69. rocznica
    urodzin
    Po raz pierwszy w życiu zrozumiałem, czym jest książka. Książka to magiczny świat, pełen malutkich znaczków, które potrafią ożywić zmarłych, a żywym zapewnić życie wieczne
    (s. 146).
  • Jan Dobraczyński
    21. rocznica
    śmierci
  • Anna Achmatowa
    49. rocznica
    śmierci
    Requiem, Epilog I Doświadczyłam, jak twarz się zapada, Jak strach nagle wyziera spod powiek, Jak na twarzy cierpienie układa Twarde linie pismem klinowym, Jak się włosy z brązowych i czarnych Spopielałe, srebrne nagle stają, Uśmiech więdnie na pokornych wargach, Lęk się w każdym półuśmiechu czai. J... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku