John Lennon o sobie

Britannica Press
1991-01-01
1991-01-01
Jędrzej Polak
john lennon lennon the beatles

Oczekiwałem czegoś znacznie lepszego. Niemniej jednak polecam gorąco. Klasyk sam w sobie.

Jestem fanem Fantasycznej Czwórki. Oni do spółki z Elvisem i Marilyn Monroe, tworzą wizję mojej wyidealizowanej rzeczywistości lat 60-tych. Są legendą pozwalającą wizualizować sobie lepszy świat, w którym nie ma wad, a są jedynie możliwości.
Lennon, postać jak najbardziej nietuzinkowa, to zarazem jednostka hmmm... Popieprzona. Chociaż to dla mnie legenda, to jakoś Nie potrafię go lubić jako człowieka. Jego styl wypowiedzi też jest chaotyczny, wręcz nieprzyjemny w lekturze, co rzutuje na mojej ocenie.
6/10

Cały Lennon :)
Tylko jedna uwaga - jego słów nie należy brać jako absolutne 100% fakty, są bardzo subiektywne. Mimo wszystko, fajnie było poznać fakty widziane jego oczami.

Cały Lennon :)

Jedynym minusem tej książki jest to, że tłumacz w wypowiedziach Lennona tłumaczył również tytuły niektórych utworów, czego się przecież nie robi. "Mother" to "Mother", taki tytuł nosi ta piosenka, a nie "Matka". Tłumacz nie jest też konsekwentny, bo już np. tytuł "Imagine" podał w oryginale.

Poza tym, John jakiego znamy i kochamy :) Ciekawy wybór jego słów. Czyta się z przyjemnością. Do tego ponad połowę książki zajmują zdjęcia.

• Biografie
  • The Beatles