Odkrycie Machu Picchu

Wydawnictwo: Novae Res
978-83-7722-425-0
Machu Picchu, Inkowie
Kamila

„Odkrycie Machu Picchu” stanowi wyjątkowo bogaty zbiór informacji o niezwykłym miejscu ruin inkaskiego sanktuarium, których odkrycie 100 lat temu przez Hirama Binghama i niemal nieustannie trwające badania do dzisiaj nie przyniosły odpowiedzi na wiele pytań dotyczących historii Inków. Układ teksu ma poniekąd formę przewodnika, przydatnego dla turystów, podróżników i wszystkich Czytelników...

Układ teksu ma poniekąd formę przewodnika, przydatnego dla turystów, podróżników i wszystkich Czytelników zainteresowanych Machu Picchu oraz tematyką inkaską. Na tle popularnych wydawnictw niniejszą publikację wyróżnia znacznie szerszy zakres analizowanych aspektów historycznych i archeologicznych.

źródło opisu: www.zaczytani.pl

źródło okładki: www.zaczytani.pl

iza122 | 2012-12-29

Inkowie, to lud żyjący kilkaset lat temu, o którym na pewno każdy słyszał. Jednak słyszeć, a wiedzieć coś o ich życiu, to dwa różne światy.

Jacek Walczak z wykształcenia jest inżynierem, natomiast z zamiłowania podróżnikiem i historykiem, który jest zafascynowany kulturą prekolumbijską w Ameryce. Jest także autorem takich książek jak:
"Inkowie i tajemnica Machu Picchu", "Aztekowie i tajemnica kalendarza", " Obrazki z przygody" oraz "Odkrycie Machu Picchu"

"Odkrycie Machu Picchu" to książka, na której dziś skupię uwagę. Co to jest Machu Picchu?
To ruiny inkaskiego sanktuarium, które ponad sto lat temu odkrył podróżnik Hiram Bingham. Sanktuarium zostało odkryte tak naprawdę przez przypadek, bo podróżnik poszukiwał stolicy Inków.
Walczak - autor książki - opisuje w niej podróż Binghama do Peru, odkrycie ruin i ich oczyszczenie. Obecnie taka wyprawa byłaby o wiele łatwiejsza, ale nie sto lat temu. Pomimo że podróżnik nie odkrył wszystkiego, a jego niektóre tezy okazały się nie...

swobodny | 2013-07-27
PCI | 2013-04-06