Odkrycie Machu Picchu

Wydawnictwo: Novae Res
978-83-7722-425-0
Machu Picchu, Inkowie
Kamila

„Odkrycie Machu Picchu” stanowi wyjątkowo bogaty zbiór informacji o niezwykłym miejscu ruin inkaskiego sanktuarium, których odkrycie 100 lat temu przez Hirama Binghama i niemal nieustannie trwające badania do dzisiaj nie przyniosły odpowiedzi na wiele pytań dotyczących historii Inków. Układ teksu ma poniekąd formę przewodnika, przydatnego dla turystów, podróżników i wszystkich Czytelników...

Układ teksu ma poniekąd formę przewodnika, przydatnego dla turystów, podróżników i wszystkich Czytelników zainteresowanych Machu Picchu oraz tematyką inkaską. Na tle popularnych wydawnictw niniejszą publikację wyróżnia znacznie szerszy zakres analizowanych aspektów historycznych i archeologicznych.

źródło opisu: www.zaczytani.pl

źródło okładki: www.zaczytani.pl

ZaczytanaAgniesia | 2018-07-12
Przeczytana: 11 lipca 2018

Pan Jacek Walczak zabiera nas do miejsca niezwykłego, pełnego wciąż nierozwiązanych tajemnic. Machu Picchu.
Książka zaczyna się od historii odkrycia tego miejsca i innych miejsc związanych z życiem Inków. Ale to miasto położone u stóp góry Machu Picchu wzbudza najwięcej zainteresowania.
Bardzo podoba mi się zachowana chronologia w książce. Autor nie zaczyna od tego, jak tam jest teraz, a właśnie od odkrycia dokonanego przez Hirama Binghama. Dzieli się z nami także wszystkimi znanymi faktami z życia Inków. Mamy i historię od rzekomego powstania miasta, krótki wgląd w panowanie kolejnych Inków i relacje z odkryć archeologicznych, bez których nie znalibyśmy tylu faktów o tym miejscu i ludziach tam żyjących.
Książka może posłużyć również jako przewodnik po ruinach inkaskiego miasta. Jeden z ostatnich rozdziałów opisuje nam dokładnie to miejsce, jeśli czytelnik odpowiednio skupi się podczas czytania i wysili wyobraźnię, zwiedzi Machu Picchu bez wychodzenia z domu.
Zamieszczone...

iza122 | 2012-12-29

Inkowie, to lud żyjący kilkaset lat temu, o którym na pewno każdy słyszał. Jednak słyszeć, a wiedzieć coś o ich życiu, to dwa różne światy.

Jacek Walczak z wykształcenia jest inżynierem, natomiast z zamiłowania podróżnikiem i historykiem, który jest zafascynowany kulturą prekolumbijską w Ameryce. Jest także autorem takich książek jak:
"Inkowie i tajemnica Machu Picchu", "Aztekowie i tajemnica kalendarza", " Obrazki z przygody" oraz "Odkrycie Machu Picchu"

"Odkrycie Machu Picchu" to książka, na której dziś skupię uwagę. Co to jest Machu Picchu?
To ruiny inkaskiego sanktuarium, które ponad sto lat temu odkrył podróżnik Hiram Bingham. Sanktuarium zostało odkryte tak naprawdę przez przypadek, bo podróżnik poszukiwał stolicy Inków.
Walczak - autor książki - opisuje w niej podróż Binghama do Peru, odkrycie ruin i ich oczyszczenie. Obecnie taka wyprawa byłaby o wiele łatwiejsza, ale nie sto lat temu. Pomimo że podróżnik nie odkrył wszystkiego, a jego niektóre tezy okazały się nie...