Sztuka wojny i 36 forteli

Tłumaczenie: Jarek Zawadzki
Wydawnictwo: Amazon, CreateSpace

Dwa traktaty wojenne, jeden autorstwa Suna Wu a drugi napisany przez Sun Bina (obaj znani są jako Sun Tzu). Ponadto publikacja zawiera jeszcze 36 forteli na na każdą okazje.

źródło opisu: Wydawnictwo CreateSpace, 2012

źródło okładki: https://www.createspace.com/3802466

popiszsieplay | 2017-10-05
Przeczytana: 14 grudnia 2016

Myślałam, że znajdę tu bardziej uniwersalne metody, więc patrząc pod kątem wykorzystania wiedzy w codziennym życiu - zawiodłam się.

"Wycofanie całej armii, by uniknąć spotkania z wrogiem, jest rzeczą normalną i nie ma się czego wstydzić. Jeśli potencjał bitewny wroga gwarantuje mu zwycięstwo, nie można z nim walczyć. Zostaje nam do wyboru: poddać się, pertraktować lub uciec. Poddanie się to kompletna porażka. Pertraktacje to przegrana połowiczna. Ucieczka zaś nie jest w ogóle porażką. Uniknięcie porażki, to sposób na zwycięstwo."

kinia84p | 2014-02-14
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, E-booki
Przeczytana: 14 lutego 2014

Bardzo ciekawa...przede wszystkim dlatego że tekst powstały ponad 2000 lat temu dziś nadal jest aktualny :-) polecam..

Joker | 2016-03-21

Dzieła Sun Tzu i Niccolò Machiavelli to jazda obowiązkowa, kto interesuje się polityką czy prowadzi biznes. Dlaczego Sun Tzu jest tak ważny? A kto zaczął traktować wojnę jako sztukę, a nie krwawą zabawę władców? W obszernym tomie otrzymujemy w jaki sposób mamy prowadzić wojny, kiedy i po co. Jednak najważniejszym wnioskiem, który płynie jest to aby pokonać wroga zanim przystąpimy do działań zbrojnych.

Bacho | 2016-04-28
Przeczytana: 28 kwietnia 2016

Cóż można powiedzieć o tym dziele? Aktualne do dziś. Niemal każdy człowiek powinien ją przynajmniej raz przeczytać, ponieważ sytuacje opisane w kontekście zmagań zbrojnych mają nad wyraz intuicyjne przełożenie na wiele aspektów życia ( nie tylko biznes, jak zwykło się zaznaczać). Wnioski natomiast są tak liczne i szerokie, że nie sposób ich przytaczać.

RobertG | 2017-11-26
Przeczytana: 29 listopada 2017