Sztuka wojny i 36 forteli

Okładka książki Sztuka wojny i 36 forteli Sun Bin, Sun Tzu
Okładka książki Sztuka wojny i 36 forteli
Sun BinSun Tzu Wydawnictwo: Amazon, CreateSpace Independent Publishing Platform nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Amazon, CreateSpace Independent Publishing Platform
2012-01-01
2012-01-01
Jarek Zawadzki

Okładka książki Sztuka wojny. Wydanie oryginalne. Bez komentarzy Sun Zi, Sun Tzu
Sztuka wojny. ... Sun Zi, Sun Tzu
Okładka książki Sztuka wojny. 36 forteli oraz metod podstępu i zwodzenia przeciwnika Sun Pin, Sun Tzu
Sztuka wojny. ... Sun Pin, Sun Tzu
Okładka książki Sztuka wojny. Sztuka sprzedaży Gary Gagliardi, Sun Tzu
Sztuka wojny. ... Gary Gagliardi, Sun...

Jak calosc slabe, ale jest pare interesujacych fragmentow.

Jak calosc slabe, ale jest pare interesujacych fragmentow.

Podszedłem do jej czytania 2-gi raz.

Prawdopodobnie książka jest najlepsza dla ludzi, którzy uwielbiają metafory i sami analizować znaczenie za słowami. Dzięki temu można dojść do dowolnych wniosków, w zależności od tego na czym nam zależy w danym momencie życia. Ja jednak wolę konkrety. A jesteśmy już w takim momencie cywilizacji, że wszystkie koncepty, które można wynieść z tej książki są już rozpisane w innych publikacjach i to w zdecydowanie bardziej przyswajalnej formie.

Podszedłem do jej czytania 2-gi raz.
Drugi raz jestem tak samo rozczarowany. To zdecydowanie nie książka, której jestem odbiorcą. Nie traktuję życia jak bitwy i nie zgadzam się, że to jest najlepsze podejście. Jasne, trafiają się czasem jakieś perełki, które można przełożyć na każdy aspekt życia, ale dla mnie to nie usprawiedliwia przedzieranie się przez strony bełkotu....

Warto przeczytać aczkolwiek raczej nic zaskakującego.

Warto przeczytać aczkolwiek raczej nic zaskakującego.

Zapraszam do posłuchania na YouTube (ok 3 min):

Lub do przeczytania:

Zapraszam do posłuchania na YouTube (ok 3 min):

Lub do przeczytania:

Pokaż mimo tovideo - opinia

Na półkach: , , , , , ,

Dzieło klasyczne o olbrzymiej sile oddziaływania, które zadziwia nadal, po wiekach, świeżością spojrzenia na temat.

Szanowni Państwo!

To jest książka zasadniczo rdukacyjna, jednakże nauka płynąca z niej, jest podana w formie prostej, głównie dzięki strukturze książki oraz użytemu w niej językowi.

To nie jest książka dla ludzi o miękkiej dupie.
To jest książka dla ludzi, którzy zdążyli zrozumieć, że w życiu spotkać na swej drodze można zarówno drani (delikatnie pisząc),jak i ludzi przyzwoitych.

To jest książka, którą zdecydowanie powinien przeczytać każdy pisarz, chcący pisać o walce (zbrojnej, informacyjnej czy niekonwencjonalnej).

To jest książka, którą zdecydowanie powinien przeczytać każdy człowiek, który interesuje się szeroko pojętą wojskowością.
Podsumowując: z mojego punktu widzenia, to jest książka dla ludzi, którzy:
- lubią uczyć się myślenia w szerokim tego pojęcia znaczeniu
- pracują w służbach mundurowych
- pracują w toksycznym środowisku
- interesują się praktycznym zastosowaniem taktyki i strategii w życiu jednostki
- chcą rozwijać prywatny potencjał narzędzi służących samoobronie

Szanowni Państwo!

To nie jest książka dla ludzi o miękkiej dupie.

Audiobook. O Sun Tzu jak i o "Sztuce wojny" wiedziałem już wcześniej, jednak dopiero teraz zdecydowałem się na wysłuchanie audiobooka. Z mocnym przekonaniem stwierdzam, że jest to książka rewelacyjna. Wpływ na to ma kilka czynników, które są następujące: po pierwsze, świadomość, że Sztuka Wojny powstała w starożytności - a wiele jej przesłań wcale się nie zdezaktualizowało - świadczy to o zawartej w niej mądrości. Po drugie - wbrew panującym tutaj opiniom uważam, że książka jest całkiem łatwa w odbiorze. Owszem, znajdziemy w niej momenty trudne i niezrozumiałe dla niezorientowanego czytelnika, jednak nie jest ich wiele. Sun Tzu przekazuje rzeczy dosyć oczywiste, jeżeli czytelnik dobrze się nad tym zastanowi. Po trzecie - ogromnym plusem książki jest jej uniwersalność. Zasady w niej przekazane można zastosować zarówno w czasie wojny jak i w życiu prywatnym, w biznesie, w rozwoju i w wielu innych dziedzinach. Po wtóre - zawiera ona wiele gotowych rozwiązań, dla przykładu - fortele, których zastosowanie jest możliwe w praktyce - zatem stąd stwierdzenie, że książka jest całkiem praktyczna. Plusy można by wymieniać i wymieniać bez końca. Jedynym minusem - dla mnie osobiście - był sposób czytania tej książki przez Pana Wiktora Zborowskiego, który nieco na siłę, starał się nadać jej ton filozoficznego traktatu. Nie do końca odpowiadały mi liczne pauzy i zwalnianie tempa czytania. Jednak zważając na plusy, ten jeden minus jest całkowicie akceptowalny. Reasumując - sięgajcie po tę książkę. Starajcie się odnaleźć w niej Wasze, życiowe sytuacje (zaręczam, że tam są). Ta książka zdecydowanie jest dla czytelników, którzy podczas lektury lubią MYŚLEĆ nad tym co czytają. Nie da się jej przewertować bezwiednie - to całkowicie bez sensu. Książka nie jest coachingowym bełkotem. Jest dziełem starożytnego myśliciela z okresu świetności państwa chińskiego - każdy rozważny i myślący czytelnik znajdzie w niej coś dla siebie. Całkowicie na koniec - chciałem Wam polecić również płytę szwedzkiego zespołu heavymetalowego Sabaton o tytule "Art of War", której inspiracją była właśnie Sztuka Wojny Sun Tzu. W przekazach muzycznych możemy odnaleźć zawarte w książce mądrości. W każdej piosence mamy przykład jak zasady Sun Tzu zostały wykorzystane w realnym świecie.

Tak przereklamowanej książki dawno nie czytałem. Z pewnością była doskonałym podręcznikiem wojny w starożytnych Chinach, jednakże nie może być uważana za przewodnik psychologii biznesu czasów współczesnych (co często jest sugerowane).

Jedyne ciekawe elementy to niektóre komentarze + 36 forteli, fajna analiza niektórych bitew historycznych.
Oczekiwałem więcej nawiązań do życia i biznesu - książka była polecana przez takie środowisko. Zawiodłem się, ciężko się to czyta.

Książka pokazuje, że mimo upływu lat wiele strategii i zachowań mających miejsce podczas konfliktów zbrojnych, ma prawo bytu nawet dzisiaj (vide wojna na Ukrainie). Zawarte w tym wydaniu komentarze dużo objaśniają i często pomagają wyciągnąć lekcje z tych wojennych strategii i zastosować je w życiu codziennym.

• Storytel
  • Filozofia