Sinicuik

Książka jest przypisana do serii/cyklu "I". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Nowy Świat
978-83-7386-453-5
literatura piękna
maniek

Fabułę powieści "Sinicuik" osnuto na tle tragicznego wydarzenia, jakim było uwięzienie siostry głównej bohaterki przez chińskich okupantów. Zdeterminowana kobieta chce pomóc bliskiej osobie, która zmaga się z komunistycznym terrorem. W tym celu przybywa do byłego klasztoru, gdzie przestaje „być sobą”. Bierze udział w licznych „niemoralnych scenach”, z których z czasem paradoksalnie czerpie satysfakcję.

źródło opisu: http://www.nowy-swiat.pl/

źródło okładki: http://www.nowy-swiat.pl/

modliszkaa | 2013-08-22

Szczerze powiedziawszy mam mieszane uczucia, co do tej książki. Owszem tematyka, którą porusza Pani Chojnacka jest ciekawa i ujmująca, jednak sposób narracji był tak nudny, że z bólem czytało mi się tą powieść, od nadmiaru pytań retorycznych bolała mnie już głowa. Mimo, że musiałam na siłę przebrnąć przez całość, były momenty, w których czytałam z wielkim zaciekawieniem i tak naprawdę ani nie polecam tego utworu, a ni od niego nie odrzucam przyszłych czytelników.

Katia_K | 2013-02-08
Przeczytana: 12 stycznia 2013

Jak dla mnie znakomita książka. Trudna, ale ciekawa. Pełna bólu, cierpienia ale również szczęścia, celu, marzeń. Pokazująca, że wszystko może się zdarzyć, ale też na wiele rzeczy ma się wpływ. Pokazująca, że warto walczyć, bo osiągnięcie celu jest tylko kwestią uporu i czasu. Klimat mi odpowiadał. Magicznie opisane sceny erotyczne...Aż robi się gorąco:)

JoannaJ | 2013-02-05
Przeczytana: 15 grudnia 2012

Kolejna ciekawa książka tej autorki. Powieść przesiąknięta erotyzmem, który przewija się wokół głównego wątku. Zupełnie odmienne opisy scen niż w "50 twarzy Greya" E.L.James. Tutaj wszystko jest zmysłowe i smaczne. Jedna z moich ulubionych ostatnio przeczytanych pozycji.

maniek | 2012-07-13

Książka mroczna, poruszająca wiele problemów, rozważań nad życiem, przemijaniem, miłością... Lektura trudna do sklasyfikowania otarta o filozofię, psychologię, poruszająca nawet problemy polityczne i moralne. Nastrój powieści jest tajemniczy, przesiąknięty kontrowersją i perwersją, seksualnością. Niebanalna powieść o zaskakującej fabule autorki która łamie wiele granic ludzkiego życia i obnaża wady ludzkie. Jak dla mnie książka godna polecenia, choć to lektura bardzo trudna jednak wciągająca i na pewno godna uwagi!!!