Nieporządna?

Wydawnictwo Poligraf
2010-08-01
2010-08-01
978-83-88330-70-4

Okładka książki Zachcianki. Dziesięć zmysłowych opowieści Sylwia Chutnik, Łukasz Dębski, Jacek Dukaj, Manuela Gretkowska, Krystyna Kofta, Wojciech Kuczok, Zygmunt Miłoszewski, Grażyna Plebanek, Magdalena Tulli, Szczepan Twardoch
Zachcianki. Dz... Sylwia Chutnik, Łuk...
Okładka książki Gorączka. Opowiadania wyuzdane Marta Fox, Tomasz Jastrun, Błażej Kopeć, Dawid Kornaga, Agnieszka Rahoza, Zyta Rudzka, Hanna Samson, Sławomir Shuty, Bohdan Sławiński, Izabela Szolc, Tomek Tryzna
Gorączka. Opow... Marta Fox, Tomasz J...
Okładka książki Rozkoszne 2. Antologia kobiecych opowiadań erotycznych Alicja Giewont, Izabela Grelowska, Natalia Jackowska, Marta Jankowska, Justyna Jelonkiewicz, Anna B. Kahn, Zuzanna Korońska, Jakub K. Kowalski, Barbara Lewandowski, Iwa Mark, Joanna Piotrowska, Marta Rozbicka, Mariola Skrobańska, Alicja Wilczewska, Monika Winnicka, Monika Woldańska, Yesień (pseud.)
Rozkoszne 2. A... Alicja Giewont, Iza...

Już sama okładka zapowiada, że ta książka jest wyjątkowa. Dosadność doznań i języka, bezpośredniość oraz duża huśtawka nastrojów to mocne strony tej książki. Tam samo jak dużo ciekawych spostrzeżeń i refleksji, chociaż też nuży, gdy bohaterce włączy się "tryb encyklopedii" i opisuje powszechną wiedzę.

Nieporządna? to zbiór obserwacji społeczeństwa, pod którymi mogłabym się podpisać. W swojej powieści autorka dotyka mrocznych zakamarków duszy bohaterki książki, choć również zwykłych osób. Działanie książki jest wręcz terapeutyczne. Ciekawy język i tok przemyśleń wciągają do reszty, ujmując serce, rozum i duszę.
Zdecydowanie PO-LE-CAM!!!

Zdecydowanie PO-LE-CAM!!!

Tragedia! Jak można o sercu napisać: wyrył się na organie?. Jakieś przedruki? a gdzie obiecany Fioder, Henry? Czuję się komppletnie oszukana

Jak dla mnie książka wyjątkowa. Jestem osobą młodą, więc dla mnie język jest trudny a fabuła zawiła. Ale im dalej, tym książka bardziej wciąga. Żałowałam, że to już koniec.

Książka inna niż wszystkie, utożsamiam się z nią. polecam

Książka inna niż wszystkie, utożsamiam się z nią. polecam

Niebanalny język, często bezpośrednie spostrzeżenia. Bez tabu. Warto przeczytać

Niebanalny język, często bezpośrednie spostrzeżenia. Bez tabu. Warto przeczytać

Dla pogubionych kobiet, życie banalne opisane w niebanalny sposób. POLECAM.

Dla pogubionych kobiet, życie banalne opisane w niebanalny sposób. POLECAM.

• Literatura polska moja
  • Świat Książki
  • Moje do przeczytania

Dodaj cytat z książki Nieporządna?