Super Pan Owoc

Tłumaczenie: Iwona Bojadżijewa
Wydawnictwo: timof i cisi wspólnicy
Super Monsieur Fruit
978-83-61081-40-1
komiks, owoc, superbohater
komiksy
Raptozaur

Super Pan Owoc to jeden z najlepszych komiksów de Crecy'ego. Opowiada o perypetiach dziennikarza Klarka Kęta, który ukrywa podwójną tożsamość - jest superbohaterem. Pełne humory przygody i perypetie prowadzą nas przez zadziwiający świat wymyślony przez de Crecy'ego. Błaha z pozoru historia skrywa w sobie liczne odnośniki do otaczającej rzeczywistości, komentuje współczesną politykę i relacje społeczne, a subtelnie poddaje krytyce etos superbohaterskich komiksów.
Pan Owoc staje się supermanem wszystkich grubasów, znudzonych codziennością i nienawidzących swojej pracy. Walczy z absurdalnym złem, które trawi nas wszystkich.

źródło opisu: http://timof.pl

źródło okładki: http://sklep.timof.pl

PolishPopkulturę | 2017-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2017

Mam problem z tym komiksem, bo brzydkie to i niemożliwie głupie, ale co paręnaście stron autorowi zdarzały się drobne przebłyski geniuszu. Już wolę, kiedy coś jest jednoznacznie złe, bo wtedy mogę bez skrupułów ocenić na jedną-dwie gwiazdki, a tutaj nie jestem w stanie stwierdzić, czy oceniam za nisko, czy za wysoko :P. Dziwna to rzecz. Ale jednak - nie polecam.

Więcej o komiksach piszę na fb.com/polishpopkulture

agaleszcz | 2014-06-05
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 02 czerwca 2014

Myślałam, że to będzie śmieszna, urocza historia, a komiks okazał się irytujący, debilny i żenujący. Pomysł dobry, ale kompletnie źle wykorzystany. Szkoda papieru...