Dworzec centralny

Tłumaczenie: Magdalena Kurzyna
Wydawnictwo: timof i cisi wspólnicy
Gare Centrale
978-83-61081-97-5
dworzec, pociągi, oczekiwanie
komiksy
figgin

„Dworzec Centralny” (scen.: Lewis Trondheim, rys.: Jean-Pierre Duffour) to iście kafkowska opowieść, która z pewnością przypadnie Wam do gustu. Jest dworzec, ale nie ma pociągów. Są kasy, ale nikt ich nie obsługuje. Jest tablica odjazdów, ale pusta... Pasażer czeka na swój pociąg niczym Józef K. na proces. Nie może nigdzie odejść, bo co będzie, gdy właśnie wtedy jego pociąg odjedzie? Czy...

Jest dworzec, ale nie ma pociągów.

Są kasy, ale nikt ich nie obsługuje.

Jest tablica odjazdów, ale pusta...

Pasażer czeka na swój pociąg niczym Józef K. na proces. Nie może nigdzie odejść, bo co będzie, gdy właśnie wtedy jego pociąg odjedzie? Czy jest on skazany na wieczną tułaczkę plątaniną korytarzy Dworca? Czy może jednak uda się wyruszyć w podróż?

źródło opisu: Timof i cisi wspólnicy, 2009

źródło okładki: http://www.timof.pl/Dworzec%2CCentralny-komiks-pl-69.html

Arthaniel | 2016-12-05
Przeczytana: 05 grudnia 2016

Kolejny Trondheim, kolejne rozczarowanie. Jednak tego autora tylko serię "Ralph Azham" mogę z czystym sumieniem polecić (albumy 1-7 rewelacja, drugi arc trochę słabszy), reszta to niestety takie właśnie ramotki jak to coś tutaj. Trzy gwiazdki za wprawną kreskę i momentami ciekawe kadrowanie.

figgin | 2011-01-16

Rzecz jest mocno surrealistyczna, dość ciekawa, jednak w naszym kraju nie ma takiej mocy rażenia. Nie takie sceny na dworcach my widzieli. I nie urzeka formą.

książek: 2045
Antagonista Esklaważu | 2016-08-15
Na półkach: Przeczytane, Komiksy

Antysztuka w pełne kresie. 100% formy i 0% treści.

Lena | 2016-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2016

Fajny komiks ale o wiele za krótki... przeczytałam go w 10 albo 15 minut.

Bimbrownikus | 2014-11-27

Całkiem ciekawa "kafkesque" w symplistycznym francuskim stylu.

szymexez | 2016-12-02
kendo777 | 2016-10-27