Pirat Izaak. Ameryki - Lody - Olga

Wydawnictwo: Egmont Polska
Isaac le Pirat: Les Ameriques; Les Glaces; Olga
komiksy
figgin

Album zawiera pierwsze trzy tomy sławnego we Francji cyklu o piracie Izaaku, łączącego brawurową przygodę z obyczajową historią z życia francuskich klas średnich w XVIII wieku. Izaak jest żydowskim malarzem, który wybrał sobie narzeczoną chrześcijankę, czego nie może zaakceptować jego ojciec. Żyje w biedzie, ale pewnego dnia nadarza się okazja zarobienia dużych pieniędzy. Musi tylko wsiąść na statek, by w swoich rysunkach utrwalać obrazy z pewnej podróży. I wtedy zaczyna się wielka przygoda Izaaka. Statek okazuje się piracką łajbą, której załoga płynie na koniec świata, by dokonywać... odkryć geograficznych! Izaak przeżyje mnóstwo przygód, choć wcale tego nie pragnął. Pozostawiona w kraju, osamotniona Alicja straciła nadzieję na powrót ukochanego. Po latach oczekiwania, zaczęła układać sobie życie z innym mężczyzną. Izaak - choć nie zapomniał o swej miłości - też korzystał z życia, wszak Karaiby pełne są pięknych kobiet.

Polskie wydanie obejmuje trzy tomy francuskie i tworzy swoistą całość:

Tom 1 - Ameryki
Tom 2 - Lody