Prawo odwagi. Siła, która na zawsze odmieni Twoje życie

Tłumaczenie: Marta Czub
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Onepress Power". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Helion
The 50th Law
odwaga, poradniki, 50 cent
poradniki
Paulina

A więc rządzi Wami największy wróg człowieka - strach. Wiem, że niektórzy z Was boją się usłyszeć prawdę - wychowano Was w strachu i kłamstwie. Ale ja będę głosił Wam prawdę, aż wreszcie uwolnicie się od swojego strachu... Malcolm X Pozwólcie, że wyrażę swoje niezbite przekonanie, iż jedyna rzecz, której powinniśmy się bać, to lęk - bezimienne, irracjonalne, bezpodstawne przerażenie,...

Malcolm X
Pozwólcie, że wyrażę swoje niezbite przekonanie, iż jedyna rzecz, której powinniśmy się bać, to lęk - bezimienne, irracjonalne, bezpodstawne przerażenie, paraliżujące wysiłki, które trzeba podjąć, żeby zamienić odwrót w natarcie.
Franklin Delano Roosevelt
Jesteśmy zwierzętami, które nie potrafią pozbyć się swoich lęków, wpływających destrukcyjnie na postrzeganie otaczającego nas świata. Niemal każde wydarzenie osądzamy w kategoriach ryzyka. Wyolbrzymiamy niebezpieczeństwa i własną słabość. Ciągle koncentrujemy się na przeciwnościach, które mogą się zdarzyć. W okresie pomyślności to nie problem - możemy pozwolić sobie na luksus zmartwień. Jednak gdy dopadają nas prawdziwe problemy, postawa lękowa bywa wyjątkowo niebezpieczna. W takich chwilach trzeba działać - stawić czoła rzeczywistości, rozwiązać problem i ruszać śmiało przed siebie!

To książka o filozofii życiowej, według której Twoje lęki to więzienie zamykające Cię w obrębie ograniczonych działań. Im mniej będziesz się bać, tym będziesz silniejszy i tym pełniejsze będzie Twoje życie. Książka Prawo odwagi. Wkrocz bez strachu na drogę sukcesu powstała po to, by zainspirować Cię do odnalezienia w sobie umiejętności przezwyciężenia strachu.

Jeśli pokonasz ograniczające Cię lęki i zaczniesz podchodzić do życia z odwagą, rozpadną się ściany Twojego wewnętrznego więzienia i zaczniesz kontrolować wydarzenia, porzucając rolę biernego ich uczestnika. Zdobądź się na skrajną odwagę, niekonwencjonalność, elastyczność. Niech prowadzi Cię niezaspokojony głód świata.

źródło opisu: Wydawnictwo Helion, 2011

źródło okładki: http://helion.pl/ksiazki/prawo-odwagi-sila-ktora-n...»

Magdalena K | 2013-08-31
Przeczytana: czerwiec 2013

„Twoje lęki to więzienie, które zamyka Cię w obrębie ograniczonych działań. Im mniej będziesz się bać, tym bardziej silniejszy i tym pełniejsze będzie Twoje życie.”

To jedna z wielu maksym w książce „prawo odwagi”. Nie sposób nie zorientować się, że całość dotyczy motywacji człowieka do działania. Wiele uprzedzeń i lęków steruje naszym życiem dlatego w tutaj znajdziesz wiele wskazówek jak sobie z tym radzić.
Fabuły jako tako nie da się za bardzo opisać ponieważ „Prawo odwagi” to rodzaj poradnika. Człowiek to istota, w której zakorzenione są pewne przekonana i lęki, które usilnie powodują, iż nasze marzenia i plany nie są realizowane.

Robert Greene, to wybitny, znany na całym świecie psycholog. Jego książki „48 praw władzy”, czy „Sztuka uwodzenia” to słynne poradniki, które cytuje nie jeden psycholog czy zwykły „szary” człowiek. Nie dziwi więc fakt, iż w tej pozycji autor również skupia się na doradzaniu czy też zwróceniu uwagi na pewne negatywne cechy ludzkie. Miłym...

Natalia_94 | 2012-12-25

Książka godna polecenia nie tylko fanom rapera. Zawiera wiele cytatów, analiz psychiki ludzkiej na podstawie przykładów działań różnych osób, nie tylko 50 Centa. Książka daje do myślenia, jednocześnie motywując do działania.

skun | 2014-11-17
Przeczytana: 16 listopada 2014

Jest to książka silnie wpływająca na naszą ambicję, postrzeganie własnej wartości. Jest motywatorem, który powoduje, że chcemy działać, przestać być biernymi tylko wziąć sprawy w swoje ręce. Dzięki niej możemy sobie uświadomić, że wszystko w życiu można osiągnąć, wszystko jest realne, a cała siła tkwi tylko w naszym mózgu i chęci działania. Wartościowa książka, którą każdemu polecam.

dobrerecenzje | 2016-03-29
Przeczytana: 29 marca 2016

Tę szczególną książkę należy zacząć przedstawiać zaczynając od nazwisk autorów. Robert Greene to specjalista w dziedzinie strategii i uwodzenia. Jest to odpowiednia osoba do przedstawienia opisywanych w książce zasad, procesów i reguł. Drugi z autorów to 50 Cent, zwany również jako Curtis Jackson, legenda muzyki i zarazem postać posiadająca ogromny bagaż doświadczeń radzenia sobie z ciężkimi sytuacjami. Co łączy ze sobą te dwie osoby? W jaki sposób są oni związani ze wspomnianą w tytule odwagą?
Książka „Prawo odwagi” ma na celu przedstawienie sposobów radzenia sobie z nietypowymi sytuacjami z których nie każdy z nas jest w stanie wyjść w taki sposób, jaki byłby dla niego odpowiedni. „Prawo odwagi” to nie tylko rozwiązanie na radzenie sobie ze strachem, obawami, stresem czy tremą. Przedstawione tutaj myśli są poparte przykładami, w dużej mierze wzięte z życia Fifty’iego, ale również poparte faktami związanymi z poczynaniami innych znanych osobistości jak: Napoleon Bonaparte,...

lord_of_books | 2016-12-19
Przeczytana: 2015 rok

Jest to jedna z tych książek, które potrafią na prawdę zmienić światopogląd. Wracam do niej często. Jednakże nie jest dla każdego, kto ma wybujałe ego.

demo094 | 2016-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2016

Dobra książka. Odświeża spojrzenie na władzę i budowanie wpływu.

Kevorkian | 2017-12-02
Przeczytana: 01 grudnia 2017