Prawo odwagi. Siła, która na zawsze odmieni Twoje życie

Okładka książki Prawo odwagi. Siła, która na zawsze odmieni Twoje życie 50 Cent, Robert Greene
Okładka książki Prawo odwagi. Siła, która na zawsze odmieni Twoje życie
2011-12-01
2008-10-01
Marta Czub
odwaga poradniki 50 cent

Z perspektywy gościa którego interesuje rap i kogoś kto chciał czegoś posłuchać w pracy - w porządku
Nie oczekuj tutaj prawdy objawionej. Poznasz życiorys 50 centa i dowiesz się czegoś o odwadze.

Bardzo fajna pozycja jednego z moich ulubionych autorow czyli Roberta Greena. Za tlem historii 50 centa kryje sie dobry poradnik nt radzenia sobie w biznesie. Polecana przez wiele osob, calkiem zasluzenie. Nie wiem skad tak niska nota ale 7 to minimum. Przeczytana w jeden wieczor i pewnie trzeba bedzie do niej jeszcze wracac. Polecam, natomiast one-press moglby poprawic jakosc wydania (okadka, papier itd).
Na sam koniec - to nie jest biografia 50 centa...

Nie bać się wychodzić przed szereg.
Nie bać się konfrontacji.
Nie uciekać od odpowiedzialności.
Nie przejmować się tym co myślą inni.

Być może stek truizmów ale mimo wszystko dla odświeżenia głowy i przypomnienia sobie tych oczywistych prawd, warto sięgnąć.

A zresztą.. niech moja opinia czy opinie innych tutaj specjalnie na Ciebie nie wpływają. Nie patrz na to i czytaj ;)

Czasami książkę się czyta dla jednego zdania lub słowa ;)

Nie bać się wychodzić przed szereg.
Nie bać się konfrontacji.
Nie uciekać od odpowiedzialności.
Nie przejmować się tym co myślą inni.

Książka przeciętna. Tematyka ciekawa ale autor ma dosyć bezkrytyczny stosunek do 50 Centa co daje się odczuć w wielu momentach. Mamy tu dosyć wyidealizowany obraz rapera - dilera, który swoim genialnym umiejętnościom, zmysłowi stratega i wielkiej odwadze podbija rynek i odnosi sukces. Wydaje mi się, że to nie do końca jest pełny obraz tej postaci, choć na pewno nie można jej odmówić determinacji i odwagi. Książka z pewnością przypadnie do gustu "młodym gniewnym". Chociaż, jak to śpiewał Kazik "ulica swoje wie..." :)

Jest to jedna z tych książek, które potrafią na prawdę zmienić światopogląd. Wracam do niej często. Jednakże nie jest dla każdego, kto ma wybujałe ego.

Dobra książka. Odświeża spojrzenie na władzę i budowanie wpływu.

Dobra książka. Odświeża spojrzenie na władzę i budowanie wpływu.

Tę szczególną książkę należy zacząć przedstawiać zaczynając od nazwisk autorów. Robert Greene to specjalista w dziedzinie strategii i uwodzenia. Jest to odpowiednia osoba do przedstawienia opisywanych w książce zasad, procesów i reguł. Drugi z autorów to 50 Cent, zwany również jako Curtis Jackson, legenda muzyki i zarazem postać posiadająca ogromny bagaż doświadczeń radzenia sobie z ciężkimi sytuacjami. Co łączy ze sobą te dwie osoby? W jaki sposób są oni związani ze wspomnianą w tytule odwagą?
Książka „Prawo odwagi” ma na celu przedstawienie sposobów radzenia sobie z nietypowymi sytuacjami z których nie każdy z nas jest w stanie wyjść w taki sposób, jaki byłby dla niego odpowiedni. „Prawo odwagi” to nie tylko rozwiązanie na radzenie sobie ze strachem, obawami, stresem czy tremą. Przedstawione tutaj myśli są poparte przykładami, w dużej mierze wzięte z życia Fifty’iego, ale również poparte faktami związanymi z poczynaniami innych znanych osobistości jak: Napoleon Bonaparte, Richard Wright, Isaac Newton i wielu innych.
Książka „Prawo odwagi” składa się z dziesięciu rozdziałów. Każdy z nich przedstawia inną zasadę, która jest zobrazowana historiami postaci zmieniających bieg historii. Okazuje się, że nikt z nich nie urodził się pełen odwagi i musiał tę umiejętność nabyć.
Okładka posiada stonowane kolory, a tytuły i teksty pomocnicze (nie tekst główny) wydrukowane są czcionką nawiązującą do klimatu getta, z którego wywodzi się 50 Cent. Czytając ją odniosłem wrażenie, że te same albo bardzo podobne, historie są przedstawiane kilkakrotnie. Książka ta nie jest poradnikiem, ani też książką biograficzną. Specyfika tematu w połączeniu z ciekawą osobistością przedstawiającą ją tworzy bardzo ciekawą propozycję klasy biznesowej do przeczytania.
Taka pozycja książkowa powinna się znaleźć w posiadaniu osób chcących popracować nad swoją charyzmą i umiejętnościami przydającymi się w realizacji swoich celów.
Moja ocena: 7/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl

Jest to książka silnie wpływająca na naszą ambicję, postrzeganie własnej wartości. Jest motywatorem, który powoduje, że chcemy działać, przestać być biernymi tylko wziąć sprawy w swoje ręce. Dzięki niej możemy sobie uświadomić, że wszystko w życiu można osiągnąć, wszystko jest realne, a cała siła tkwi tylko w naszym mózgu i chęci działania. Wartościowa książka, którą każdemu polecam.

„Twoje lęki to więzienie, które zamyka Cię w obrębie ograniczonych działań. Im mniej będziesz się bać, tym bardziej silniejszy i tym pełniejsze będzie Twoje życie.”

To jedna z wielu maksym w książce „prawo odwagi”. Nie sposób nie zorientować się, że całość dotyczy motywacji człowieka do działania. Wiele uprzedzeń i lęków steruje naszym życiem dlatego w tutaj znajdziesz wiele wskazówek jak sobie z tym radzić.
Fabuły jako tako nie da się za bardzo opisać ponieważ „Prawo odwagi” to rodzaj poradnika. Człowiek to istota, w której zakorzenione są pewne przekonana i lęki, które usilnie powodują, iż nasze marzenia i plany nie są realizowane.

Robert Greene, to wybitny, znany na całym świecie psycholog. Jego książki „48 praw władzy”, czy „Sztuka uwodzenia” to słynne poradniki, które cytuje nie jeden psycholog czy zwykły „szary” człowiek. Nie dziwi więc fakt, iż w tej pozycji autor również skupia się na doradzaniu czy też zwróceniu uwagi na pewne negatywne cechy ludzkie. Miłym zaskoczeniem jednak jest tutaj postać rapera Curtisa Jacksona, czyli 50 Centa. Współautor opisuje całe swoje życie. Jest to swego rodzaju autobiografia ponieważ ukazuje jeszcze wczesne lata dzieciństwa, kiedy to zaczynał sprzedawać narkotyki na ulicach, aż do założenia własnej wytwórni płytowej. Nie zabraknie tam również miejsca na informacje o groźnym zamachu na jego życie dzień przed premierą jego pierwszego albumu. Kto inny mógłby pisać o odwadze i motywacji do działania, jak nie osoba, która została dziewięciokrotnie postrzelona, w stanie krytycznym leżała w szpitalu, lekarze nie pozostawiali cienia szansy na przeżycie, a on jednak zostaje światowej sławy artystą.
„Prawo odwagi” polecam wszystkim tym, którzy interesują się psychologią i rozwojem osobistym.

„Zrozum: jesteś jedyny w swoim rodzaju. Twoje cechy charakteru, to rodzaj mieszanki chemicznej, która już nigdy się nie powtórzy w dziejach ludzkości. Masz swoje własne unikatowe pomysły, swój rytm i sposób patrzenia na świat, który stanowi o Twojej sile a nie słabości. Nie możesz się bać swojej wyjątkowości i nie wolno Ci się przejmować tym, co myślą o Tobie inni.”

Książka godna polecenia nie tylko fanom rapera. Zawiera wiele cytatów, analiz psychiki ludzkiej na podstawie przykładów działań różnych osób, nie tylko 50 Centa. Książka daje do myślenia, jednocześnie motywując do działania.

• Psychologia
  • Do kupienia