Psychologia sprzedaży

Tłumaczenie: Tomasz Rzychoń
Wydawnictwo: MT Biznes, Mtbiznes.pl
biznes, finanse
Sławomir

Naucz się sprzedawać — i to dobrze — od najlepszych ludzi w branży Brian Tracy jest dziś jednym z najlepszych zawodowych mówców na świecie. Jego seria audiobooków treningowych pod tytułem The Psychology of Sales jest najlepiej sprzedającym się programem szkoleń audio w historii sprzedaży. Książka Psychologia sprzedaży jest rozwinięciem klasycznego programu treningowego Briana Tracy. To lektura...

Naucz się sprzedawać — i to dobrze — od najlepszych ludzi w branży
Brian Tracy jest dziś jednym z najlepszych zawodowych mówców na świecie. Jego seria audiobooków treningowych pod tytułem The Psychology of Sales jest najlepiej sprzedającym się programem szkoleń audio w historii sprzedaży. Książka Psychologia sprzedaży jest rozwinięciem klasycznego programu treningowego Briana Tracy. To lektura obowiązkowa każdego handlowca, który na poważnie myśli o karierze.

Od 22 lat Tracy jest jednym z najlepszych handlowców na świecie. Doszedł do wniosku, że jego największym przełomem w dążeniu do sukcesu było odkrycie „psychologii sprzedaży”. Poznaj ludzkie myślenie, prawdziwe motywy kupowania oraz sprawdzone, najskuteczniejsze techniki sprzedaży i perswazji.

W tej książce Tracy oferuje praktyczne metody i techniki sprzedaży, w tym warsztatowe „działania do przećwiczenia”. Nie ma prostszej ani bardziej bezpośredniej metody sukcesu. Po prostu zrób, co radzi Tracy, a zobaczysz, co stanie się z twoją sprzedażą.

źródło opisu: http://www.mtbiznes.pl/b1126-psychologia-sprzedazy.htm

źródło okładki: http://www.mtbiznes.pl/b1126-psychologia-sprzedazy.htm

Paweł | 2017-01-23

dużo gadania, które jest wszędzie, ale miło przeczytać sobie jako streszczenie i przypomnienie podstawowych pojęć amerykańskiej sprzedaży

Bartek Górski | 2016-02-25
Przeczytana: 10 stycznia 2016

Książka zawiera wiele podstawowych informacji na temat sprzedaży. Osoby, które zaczynają (jak ja) znajdą tu sporo ciekawych i nowych informacji. Dla osób, które ze sprzedażą miały styczność, może być zbyt ogólna. Po przeczytaniu zauważam, że większość telemarketerów używa wypisanych tutaj reguł i porad.
Co do samej formy, książka lekka, szybko się czyta. Całość wygląda jak lista najważniejszych punktów, z krótkimi wyjaśnieniami do każdego z nich.
Jeśli ktoś szuka ogólnych porad jak lepiej prezentować swój produkt, czy w jaki sposób efektywniej rozmawiać z klientem powinien się z nią zapoznać.

Kamil | 2016-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2016

Brian Tracy to osoba, która kojarzy mi się z trzema rzeczami: rozwojem osobistym, wystąpieniami publicznymi i sprzedażą. Nic dziwnego więc, że sięgnąłem właśnie po tą pozycję i według mnie należy ona do pozycji obowiązkowych każdego kto zajmuje się sprzedażą, zaraz obok „Jak przetrwać i odnieść sukces w biznesie” Franka Bettgera.

Brian po kolei prowadzi nas przez kolejne fazy sprzedaży, tłumacząc w sposób dobitny czym kieruje się klient w czasie sprzedaży i to jest właśnie to co wyróżnia tę pozycję na tle innych. Najważniejszą osobą w czasie sprzedaży jest klient o czym większość sprzedawców dziś zapomina kierując się jedynie chęcią zysku.

Tracy nie dość, że jest sprzedawcą to jest również mówcą motywacyjnym, dlatego po przeczytaniu tej książki czytelnik jest naładowany energią i motywacją, wyposażony jest w zbiór technik pozwalających zwiększyć sprzedaż i nie pozostaje już nic innego jak wziąć się do roboty! :)