Psychologia sprzedaży

Lub do przeczytania:

Zapraszam do posłuchania na YouTube (ok 3 min):

Lub do przeczytania:

Pokaż mimo tovideo - opinia

Według mnie to pozycja obowiązkowa dla każdego sprzedawcy. Najlepszą zachętą powinien być fakt, że książka ma status bestsellera a więc autor ewidentnie zna się na temacie.

Książka, którą powinien przeczytać każdy handlowiec.

Książka, którą powinien przeczytać każdy handlowiec.

Po dłuższej przerwie od książek powiązanych z psychologią, kolega polecił mi ten tytuł i stwierdziłem, że sprawdzę czy jest coś warta.
Do książki podszedłem z dystansem, obawiałem się taniego nlp i nadmuchanego marketingu zbudowanego wokół kiepskiego produktu - i pierwsze 10 stron wstępu takie się wydają, ponieważ wychwalanie pod niebiosa sprzedaży w taki, a nie inny sposób kojarzy się z marketingiem najniższych lotów.
Natomiast gdy przeszedłem do treści książki bardzo mile się zaskoczyłem, ponieważ jest tam wiele naprawdę bardzo dobrej wiedzy. Minusem jest fakt, że jest mało odniesień do realnych badań i statystyk, ale jeśli ma się zaplecze w postaci innych książek związanych z psychologią, bardzo łatwo można powiązać przykłady z książki z mechanizmami opisanymi w podręcznikach do psychologii społecznej, dodatkowo powoływanie się na Cialdiniego czy cytaty z Napoleona Hilla wpłynęły dodatkowo na pozytywny odbiór przeze mnie tego tytułu.
Zdecydowanie polecam osobom, które interesują się psychologią sprzedaży, bądź pracują w sprzedaży i chciałyby poszerzyć swoje kompetencje.
*Mała uwaga jeśli ktoś chce, żeby książka "działała" to polecam zrobić, to co ja robię przy okazji każdego ciekawego tytułu z zakresu psychologii - rób notatki, a następnie myśl nad tym jak konkretne rzeczy odnoszą się do Twojej sytuacji i jak możesz je przetestować. Samo przeczytanie i "wzięcie sobie do serca" treści, nic nie da. ;)

Rewelacyjna książka o sprzedaży. Kup, przystosuj się, bądź elastyczny i skupiony. Rób notatki, a podniesiesz poziom swoich kompetencji!!
Polecam,
Monte Christo

Polecam,
Monte Christo

dużo gadania, które jest wszędzie, ale miło przeczytać sobie jako streszczenie i przypomnienie podstawowych pojęć amerykańskiej sprzedaży

Książka zawiera wiele podstawowych informacji na temat sprzedaży. Osoby, które zaczynają (jak ja) znajdą tu sporo ciekawych i nowych informacji. Dla osób, które ze sprzedażą miały styczność, może być zbyt ogólna. Po przeczytaniu zauważam, że większość telemarketerów używa wypisanych tutaj reguł i porad.
Co do samej formy, książka lekka, szybko się czyta. Całość wygląda jak lista najważniejszych punktów, z krótkimi wyjaśnieniami do każdego z nich.
Jeśli ktoś szuka ogólnych porad jak lepiej prezentować swój produkt, czy w jaki sposób efektywniej rozmawiać z klientem powinien się z nią zapoznać.

Co do samej formy, książka lekka, szybko się czyta. Całość wygląda...

Brian Tracy to osoba, która kojarzy mi się z trzema rzeczami: rozwojem osobistym, wystąpieniami publicznymi i sprzedażą. Nic dziwnego więc, że sięgnąłem właśnie po tą pozycję i według mnie należy ona do pozycji obowiązkowych każdego kto zajmuje się sprzedażą, zaraz obok „Jak przetrwać i odnieść sukces w biznesie” Franka Bettgera.

Brian po kolei prowadzi nas przez kolejne fazy sprzedaży, tłumacząc w sposób dobitny czym kieruje się klient w czasie sprzedaży i to jest właśnie to co wyróżnia tę pozycję na tle innych. Najważniejszą osobą w czasie sprzedaży jest klient o czym większość sprzedawców dziś zapomina kierując się jedynie chęcią zysku.

Tracy nie dość, że jest sprzedawcą to jest również mówcą motywacyjnym, dlatego po przeczytaniu tej książki czytelnik jest naładowany energią i motywacją, wyposażony jest w zbiór technik pozwalających zwiększyć sprzedaż i nie pozostaje już nic innego jak wziąć się do roboty! :)

Brian po kolei prowadzi nas przez kolejne...

• Biznes
  • Rozwój osobisty
  • Sales
  • Legimi rozwój
  • Biznes, finanse, rozwój

Dodaj cytat z książki Psychologia sprzedaży