Miłość, szkielet i spaghetti

Seria: Seria z kilerem
Wydawnictwo: Sol
Ag2S

"Miłość, szkielet i spaghetti" to komedia kryminalna opowiadająca o rządach mafii włoskiej w Częstochowie, którą przepędziły z miasta… baby. Jedna z bohaterek zatrudnia się w domu włoskiego biznesmena jako pielęgniarka, ale okazuje się, że będzie musiała dla chorego także gotować. I nie tylko dla niego – w domu mieszka sześciu współpracowników szefa z żołądkami jak spadochrony. Problem w...

Jedna z bohaterek zatrudnia się w domu włoskiego biznesmena jako pielęgniarka, ale okazuje się, że będzie musiała dla chorego także gotować. I nie tylko dla niego – w domu mieszka sześciu współpracowników szefa z żołądkami jak spadochrony. Problem w tym, że Dorota potrafi przyrządzić jedynie herbatę. Ale od czego pomysłowość! Wystarczy zamknąć się w kuchni, podgłosić radio i wpuścić przez okno swoje siostry, mamę i ciocię – znakomite kucharki. Szkoda tylko, że mają tak podłe charaktery...
Jednocześnie z jasnogórskiej wieży spada trup, a pod murami klasztoru grupa naukowców odkopuje wiekowy szkielet człowieka. Te odległe w czasie zdarzenia wydaje się coś łączyć, a trop prowadzi do… Włochów. Dorota – jako tajna agentka – dostarcza organom ścigania potrzebnych informacji, co powoduje wiele zabawnych zdarzeń. Wreszcie policja, naukowcy i zaangażowana kulinarnie rodzina bohaterki doprowadzają do wyjaśnienia tajemnicy podziemnego przejścia pomiędzy Jasną Górą a zamkiem pod Częstochową i demaskują włoskich przestępców.

źródło opisu: http://wydawnictwosol.pl/

źródło okładki: http://wydawnictwosol.pl/

Agacha | 2017-07-25
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 16 lipca 2017

Klasztor Jasnogórski, włoska mafia i dziwne samobójstwo. Kryminał z wątkiem historycznym i odrobiną romansu. Wszystko przyprawione humorem, czyli znakomita książka na lato.

bewelka86 | 2013-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2013

Biorąc do ręki tę książkę nie sądziłam, że aż tak mi się spodoba!
Zaintrygował mnie tytuł, aczkolwiek nie nastawiałam się na jakąś rewelacyjną powieść. Opis z okładki zapowiadał ciekawą historię, choć praktycznie ... streścił ją w całości - tak się nie robi!

Sceptycznie też podeszłam do Autorki, która ponoć będąc fanką humoru Chmielewskiej postanowiła pójść w jej ślady. Szczerze mówiąc, to trochę bałam się, że będzie to coś w rodzaju nieudanej kopii stylu pani Joanny, ale przyznam, że język choć podobny, to imitacją nie jest.

Książkę czyta się szybko, nieustannie coś się dzieje, dochodzi do wielu przezabawnych sytuacji. I choć zakończenia można się domyślać (patrz: opis) to jednak jest sporo zaskakujących momentów.

Książka jest dobrą komedią kryminalną, a bohaterowie są z gatunku tych, których łatwo jest polubić.

Z tego wniosek: polecam!

malineczka74 | 2012-07-31
Przeczytana: 28 lipca 2012

Kryminał na bardzo wesoło

Z kryminałów wieje grozą, tajemnicą, mrocznością, ale zdarzają się i takie książki z tego gatunku, które są naładowane olbrzymią dawką humoru. Moim zdaniem to dość trudne zadanie powiązać sensację, morderstwo i śledztwo z wesołym stylem, ale jak się okazuje takie wyzwanie okazało się możliwe do wykonania i to w sposób perfekcyjny. Marta Obuch napisała świetną książkę w której połączyła i powieść obyczajową i sensację i komedię w jedno. Wyszło jej to super i dzięki temu dane mi było się mocno zaczytać i sporo pośmiać. Co jest atutem tej powieści ? Barwne i wesołe postacie, bardzo, ale to bardzo wartka akcja i ciekawe połączenie sensacji z okruchami historii.
Akcja książki rozgrywa się współcześnie w Częstochowie i jej okolicy, choć momentami nawiązuje do zdarzeń, które miały miejsce w XVII wieku. Jej pierwszoplanowi bohaterzy to pięć kobiet spokrewnionych więzami krwi - trzy siostry, ich mama i ciotka oraz członkowie włoskiej mafii, braciszkowie z...

beataj | 2014-09-27
Przeczytana: 26 września 2014

Och, jak bardzo potrzebowałam takiej petardy dobrego humoru! A że w kryminale? Cóż, ta autorka zapewnia jednoczesny dreszczyk emocji (choć przewidywalny i do rozgryzienia bardzo szybko) oraz ból mięśni międzyżebrowych od śmiechu. Ale czego innego można się spodziewać po TAKIM pakiecie bohaterek? Trzy zwariowane siostry, do tego matka i ciotka, wszystkie temperamentne, charakterne i z odpowiednim poziomem inteligencji - nie ma szans, żeby ten babiniec nie dokonał czegoś, co sobie zaplanował. A że przy okazji wplątują się w aferę kryminalno-historyczno-międzynarodową, to już inna para kaloszy ;-) Bohaterowie męscy stanowią tylko bledziutkie tło, służące jak najlepszemu zaprezentowaniu się krwistych kobiet.
I przy okazji - nie czytajcie tej książki po jakiś zabiegach lekarskich umiejscowionych w części brzusznej - głośny, niepohamowany śmiech grozi to zerwaniem szwów albo przynajmniej silnym bólem :D

Sabinka | 2013-01-04
Przeczytana: 21 października 2012

Szwaja poleca to jedna z moich ulubionych serii, mam nadzieję, że będzie kontynuowana, choć jakoś ostatnio nie widać, by Wydawnictwo SOL zapowiadało jakieś nowe premiery, a szkoda. Serię tę polubiłam, bodajże zaczęłam ją czytać od książki Magdaleny Witkiewicz "Milaczek". Tym razem jednak wydawca proponuje nam całkiem nową, mam nadzieję, że równie fantastyczną serię - serię z kilerem. Zapowiada się...mrocznie, ciekawie, ale przede wszystkim intrygująco!
Wracając jednak do "Miłość, szkielet i spaghetti" nie bardzo wiedziałam czego mogę się po niej spodziewać. Opis zdecydowanie zachęcał i kusił, zapowiadał dobrą zabawą, tajemnicę i kryminał - wszystko co lubię. Do tego jak sam tytuł wskazuje mogliśmy spodziewać się miłości, jakiegoś morderstwa!? tudzież choć maleńkiego nawiązania do Włoch, które również lubię. Pokusiłam się. Nie żałuje! Wręcz przeciwnie, bo książkę wręcz pochłonęłam!

"Miłość, szkielet i spaghetti" to bardzo dobra komedia kryminalna, której wartka akcja dzieje się...

Kachusek | 2015-05-10
Przeczytana: 09 maja 2015

Dobra, lekka i przyjemnie się czyta. Taki kryminałek w klimatach pani Chmielewskiej. Są i trup i mafia i wątek miłosny. Dzieje się zabawnie, energicznie więc można polecić na ciekawe dwa wieczory :)

Lagrema | 2012-09-06
Na półkach: Przeczytane, 2012, Mmm

Autorka przenosi nas do Częstochowy, gdzie pewnego dnia przybywa włoska mafia. I od razu coś się zaczyna dziać - trup pada za trupem, w niejasnych okolicznościach giną zwłoki, a nieustraszeni badacze przeszłości stają się obiektami działań przestępczych.

I tu zjawiają się główne bohaterki, które rzucają się chcąc lub nie chcąc w wir wydarzeń, gdzie jedną z kluczowych kwestii staje się gotowanie.

Dla jednych może być to zbyt wiele, dla innych może być to świetna lektura rozluźniająca. I taka właśnie jest. Pomysł dobry, dzieje się sporo i na dodatek jest śmiesznie, bo humoru sytuacyjnego tutaj nie brakuje.

Polecam jako odskocznię.

Kasia | 2012-07-20
Przeczytana: 19 lipca 2012

Wielokrotnie zdarzało mi się sięgać po powieść tylko ze względu na przykuwającą wzrok okładkę. Z książkami jest jednak podobnie jak z ludźmi, których w końcu podobno to nie szata zdobi – czasem pod piękną obwolutą mieści się zwykły szajs, a czasem mierna okładka skrywa prawdziwą perełkę. Takim właśnie wartym odkrycia Kopciuszkiem, skrywającym się pod łachmanami kiepskiej oprawy, jest najnowsza powieść autorstwa Marty Obuch, „Miłość, szkielet i spaghetti”.

Akcja książki toczy się głównie w Częstochowie, w której pojawiła się ni mniej, ni więcej tylko… włoska mafia, która okazuje się być nieco zbyt zainteresowana Jasną Górą. W tym samym czasie na terenie klasztoru prowadzone są wykopaliska związane z okryciem szkieletu nieznanego mężczyzny żyjącego w XVII wieku. A do tego wszystkiego pewnego pięknego dnia z jasnogórskiej wieży spada trup. Skąd się tam wziął, skoro sekcja zwłok jako przyczynę śmierci wykazała wypadek samochodowy? Choć początkowo nic na to nie wskazuje, wszystkie te...

jjon | 2012-09-07
Przeczytana: 04 sierpnia 2012

Z czym Wam się kojarzy Jasna Góra? Pewnie nie ze spadającymi z klasztornej wieży trupami. I pewnie wcale nie z wykopaliskami czy podziemnymi tunelami. A już na pewno nie z mafią, zwłaszcza włoską. ;-)

Akcja powieści Marty Obuch Miłość, szkielet i spaghetti rozgrywa się w Częstochowie. Mimo że wśród bohaterów są między innymi zakonnicy, nie spodziewajcie się zadumy czy rozmodlenia. Książka jest pełna zwariowanych wydarzeń i zakręconych bohaterów, całego mnóstwa śmiesznych dialogów i ciętych ripost. Na wielu blogach czytałam już recenzje tej powieści i wiem, że wiele, czasem nawet zbyt wiele, zostało już powiedziane o przebiegu wydarzeń. Nie będę się więc powtarzać. Wspomnę jedynie, że przedziwne zdarzenia losowe, w które zostają wplątane trzy siostry – Dorota, Ewelina i Julianna – mają ze sobą pewien związek. A jaki? Jeśli macie ochotę, sprawdźcie sami.

Szemrane towarzystwo w postaci włoskiego mafioso z kumplami, porwanie lub kradzież tudzież zaginięcie kościotrupa, kucharka,...

Barbara J-C | 2016-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2016

Czytając kryminał spodziewałam się zagadki, ale jej przedstawienie w tej książce jest rewelacyjne. Czytałam wcześniej recenzję innych osób, wiedziałam że będzie to dobra książka, ale nie spodziewałam się takiego rozwoju sytuacji oraz tak dobrego pióra autorki. Teksty zawarte w książce są rewelacyjne dobrane do danej sytuacji, w której znajdują się bohaterowie. Ewelina jest bardzo specyficzną osoba, którą polubicie tak samo jak ja. Jest zakręcona i zawsze stawia na swoim i robi co chce. Cezary i Julka to jak to autorka napisała "stary zbereźnik i świętoszka", ale ich perypetie, rozmowy i wypowiedzi wprowadzą Was w świat komedii. Ciotka i mama Julki zawsze rozbawiają atmosferę i wprowadzają większy bądź mniejszy zamęt akcji :) Komisarz, zakonnicy i mafia robią swoje w całej książce. Niecko jest ekspertem, ale też całkiem dobrze opisanym bohaterem tego zamieszania :) Dorota,...

„Ludzie mnie ciekawią” - wywiad z Martą Obuch

Skończyła szkołę wojskową, polonistykę i fotografię. Ceni sobie humor Joanny Chmielewskiej, dlatego poszła w jej ślady. O tym, jak czuje się, gdy jej siódme dziecko poszło w świat i czym dla niej jest poczucie humoru, przeczytacie w rozmowie z Martą Obuch.