Sprawa siostrzenicy lunatyka

Okładka książki Sprawa siostrzenicy lunatyka Erle Stanley Gardner
Okładka książki Sprawa siostrzenicy lunatyka
Erle Stanley Gardner Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Perry Mason (tom 8) Seria: Seria z Gawronem kryminał, sensacja, thriller
Perry Mason (tom 8)
Seria z Gawronem
The Case of the sleepwalker's niece
Wydawnictwo Dolnośląskie
2001-01-01
1977-01-01
Beata Hrycak-Domke
perry manson kryminał

Przygodami Perry Masona zaczytywałam się ponad 20 lat temu, powrót do tej książki to była przyjemność. Lekki prawniczy kryminał umieszczony w czasach, gdy nie było tak zaawansowanych metod śledczych jak dziś, ale była dedukcja, logika i błyskotliwy umysł. Polecam na popołudniowy relaks :)

Jest to moje drugie spotkanie z tym autorem i muszę z przykroscia stwierdzić że dużo słabsze. Przy tamtej książce byłam zafascynowana humorem, zagadka tez niczego sobie. A tu porazka jak dla mnie.

Trzyma w napięciu. Czyta się "jednym tchem". Bardzo przyzwoity kryminał.

Trzyma w napięciu. Czyta się "jednym tchem". Bardzo przyzwoity kryminał.

Typowy kryminał prawniczy, zagadka jak zwykle nie zawodzi, plus klimat Ameryki lat 30. - nic wielkiego, ale sympatyczna lektura.

pominę fakt widocznej tendencji, jeśli chodzi o tytuły. Wszystkie inne tendencje też zostały utrzymane: bezbarwność postaci i dosyć irytujące dialogi. Zakończenie, tak, bo to one w kryminałach jest najważniejsze... chyba bardziej przewidywalne niż mogłam się tego spodziewać. Zamykam moją znajomość z tym autorem na wieki wieków

Perry i Della wywiną się z każdych tarapatów, choć klientka wciąga ich w coraz większe kłopoty.

• Kryminały
  • Erle Stanley Gardner
  • Literatura amerykańska
  • Kryminał
  • GARDNER E. S.
  • Thriller/sensacja/kryminał

Dodaj cytat z książki Sprawa siostrzenicy lunatyka