Miejsca, które budzą lęk

Wydawnictwo: Khandro
The Places THat Scare You: A Guide To Fearless in Difficult Times
buddyzm
religia

PSYCHOLOGIA BUDDYJSKA W ŻYCIU CODZIENNYM Wybór należy do nas, twierdzi Pema Cziedryn: życiowe okoliczności mogą nas usztywniać i przepełniać uczuciami coraz silniejszego lęku i goryczy - albo uwrażliwiać i czynić życzliwszymi dla innych. Podobnie jak w poprzednich, również w tej książce autorka uczy mądrego podejścia do problemów i trudności, które napotykamy w życiu. Ta mądrość, jak mówi...

PSYCHOLOGIA BUDDYJSKA W ŻYCIU CODZIENNYM
Wybór należy do nas, twierdzi Pema Cziedryn: życiowe okoliczności mogą nas usztywniać i przepełniać uczuciami coraz silniejszego lęku i goryczy - albo uwrażliwiać i czynić życzliwszymi dla innych. Podobnie jak w poprzednich, również w tej książce autorka uczy mądrego podejścia do problemów i trudności, które napotykamy w życiu. Ta mądrość, jak mówi Pema, jest w każdej chwili dostępna, ale na ogót blokujemy ją w sobie nawykowymi reakcjami, które mają swoje żródto w lęku. Przezwyciężywszy ów lęk, doznajemy uczucia otwartości i łagodności.
Książka Pemy Cziedryn uczy, jak:
-zaakceptować siebie i innych ze wszystkimi słabościami i niedoskonatościami;
-trwać bez lęku w chwili obecnej, demaskując strategie ego, które każą nam odrzucać życie takie, jakie jest;
-stosować na co dzień praktyki wyzwalające w nas ukryte pokłady humoru, elastyczności, mądrości i odwagi;
-obudzić w sobie podstawową, wrodzoną dobroć i odnowić więź z innymi;
-rozwinąć miłującą życzliwość, współczucie, radość i bezstronność umysłu.

„Głębokie doświadczenie Pemy i jej świeże spojrzenie na wiele spraw są jak źródlana woda - czyste i ożywcze. Taka powinna być dobra dharma".
Jack Kornfield

„Pema Cziedryn wskazuje czytelnikowi drogę i uczy języka, który może pomóc w kształtowaniu naszego myślenia o traumach - tych codziennych i tych bardzo głębokich - związanych z życiem we współczesnym świecie. Co jednak najważniejsze, pokazuje, jak skutecznie buddyjskie podejście może wprowadzić porządek w nasze pogmatwane życie".
„PublishersWeekly"

źródło opisu: Nota na okładce

Jednostka-Urojona | 2012-06-08

Iskierka inspiracji do życia bez lęku, do życia z sercem. Iskierka, która może rozpalić wielki płomień...
Książka niesamowicie pomagająca, w każdym momencie.

annolo | 2017-06-15
strange_little_girl | 2016-04-03