Wprowadzenie do buddyzmu tybetańskiego

Tłumaczenie: Joanna Janiszewska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Seria Buddyzm". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: A
Introduction to Tibetan Buddhism
83-89978-20-2
religia
Mateusz

Wydana na Zachodzie w 1995 roku książka Johna Powersa stanowi pierwsze, wyczerpujące kompendium buddyzmu tybetańskiego. Poczynając od indyjskich źródeł, Powers przedstawia kulturę buddyjską w Tybecie, kreśląc jej bogaty z zarazem systematyczny obraz. Czytelnik Wprowadzenia znajdzie w nim zarówno wiadomości o historii i zwyczajach Tybetańczyków, jak i dogłębną prezentację czterech głównych szkół buddyzmu tybetańskiego i bönu, czy też objaśnienia subtelności filozofii mahajany i tantrycznych metod. "Wprowadzenie do Buddyzmu Tybetańskiego" to znakomita książka, która pozwala poznać buddyzm tybetański w całym jego bogactwie.

źródło opisu: http://www.awyd.pl/wprowadzenie-do-buddyzmu-tybeta...(?)

povc12 | 2014-01-22

Książka jest dla mnie świetna i niezwykle ciekawa, mimo, że Tybetem interesuję się w niewielkim stopniu (moimi głównymi krajami zainteresowania są Indie i Pakistan). Książka jest ciekawa i pożyteczna nie tylko dla tych, którzy mocno interesują się Tybetem. Jako, że posiada liczące ponad 100 stron wprowadzenie do buddyzmu w ogóle, a w szczególności do mahajany, może być wstępem do buddyzmu dla osób nie posiadających o nim większej wiedzy. Kolejne rozdziały też są kopalnią wiedzy o buddyzmie - nie tylko w kontekście Tybetańskim.

Katarzyna | 2013-10-08
Przeczytana: 08 października 2013

Świetnie napisane i szczegółowe kompendium wiedzy o buddyzmie

amigowiec | 2017-07-11
Przeczytana: 27 czerwca 2017

Świetna pozycja dla osób zarówno praktykujących buddyzm tybetański jak i totalnie zielonych w temacie. Można się z niej dowiedzieć naprawdę dużo o historii buddyzmu w Tybecie, historii samego Tybetu, czym jest buddyzm mahajana doktrynalnie. Zarówno w świetny sposób przedstawia różnice i podobieństwa głównych szkół buddyzmu tybetańskiego. Zdecydowanie polecam lekturę.

ZaczytanaAsiula | 2017-09-01
Przeczytana: styczeń 2017