Pierwsi Jezuici

Tłumaczenie: Piotr Samerek et al.
Wydawnictwo: WAM
The first Jesuits
978-83-7318-744-3

Jak powstało Towarzystwo Jezusowe? Dla niektórych dziewiętnastowiecznych historyków stanowiło ono część diabelskiego i hiszpańskiego spisku, skierowanego przeciw humanistycznym wartościom i liberalnym dążeniom. Z kolei apologeci dopatrywali się w tym zdarzenia opatrznościowego w czasie renesansowego pogaństwa, herezji i zamętu protestantyzmu. Gorąco polecamy tę ciekawą lekturę o początkach zakonu jezuitów.

źródło opisu: http://e.wydawnictwowam.pl/tyt,45142,Pierwsi-jezuici.htm

źródło okładki: http://e.wydawnictwowam.pl/tyt,45142,Pierwsi-jezuici.htm