Poszukiwania

Tłumaczenie: Małgorzata Grabowska
Wydawnictwo: Świat Książki
Search
Izuś

Na malowniczej wyspie Orcas u wybrzeży Seatlle, wśród gęstych lasów Fiona Bristow wiedzie niczym niezmącony, idylliczny żywot, prowadząc szkołę dla psów. Jednak pozory mylą. Fiona jest jedyną niedoszłą ofiarą psychopaty, który mordował młode kobiety i grzebał je z czerwonym szalem. Ocalała, ale wciąż próbuje się pozbierać, kiedy w jej życie wkracza Simon, skryty i nieco szorstki w obejściu artysta, właściciel nieułożonego szczeniaka. Nawiązuje się między nimi nić sympatii, ale wtedy budzi się przeszłość. Ktoś chce dokończyć to, co nie udało mu się przed laty. Morderca siedzi w więzieniu, jednak znalazł godnego siebie następcę…

źródło opisu: Wydawnictwo Świat Książki

źródło okładki: Wydawnictwo Śwat Książki

Modliszeg | 2015-02-20
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2015
Przeczytana: 19 lutego 2015

"Uczucia nie zawsze przychodzą wtedy, kiedy jesteśmy na nie gotowi"

Bardzo przyjemna książka! Ma w sobie wszystko, co czytelnik potrzebuje. Początkowo myślałam, że uznam ją tylko za dobrą, godną uwagi powieść, ale teraz cenię ją znacznie bardziej. Na pewno zostanie kolejną z ulubionych!

Historia Fiony Bristow, która przeprowadza się na spokojną wyspę, stabilizując sobie życie po wstrząsającym porwaniu. Mężczyzna zabijał kobiety według swojego wzorca, dusił je czerwonym szalem. Fiona była jedyną ofiarą porwania, która zdołała uciec przed śmiercią. Po stracie ukochanego zdecydowała się kontynuować dalsze życie na wyspie Orcas, gdzie odnajduje tymczasowy spokój.
Na wyspę wprowadza się Simon Doyle. Uzdolniony artysta rzemieślnik z niesfornym psiakiem, który zgłasza się do skutecznej Fiony o lekcje dla swojego pupila. Zaczyna spędzać z Fioną coraz więcej czasu. Ich stosunki się ocieplają. Mimo, iż Fiona nie jest w typie Simona, mężczyzna ciągle myśli o owej kobiecie. Szybko nawiązują...

basik | 2016-08-20

Skończyłam "Poszukiwania". Książka jest super, zarówno wątek sensacyjny jak i obyczajowy .Najbardziej podobały mi się perypetie bohatera ze szczeniakiem.
Wciąga, bawi , wzrusza i świetnie się czyta.
Trzeba tę książkę przeczytać i to szybko ....Nic więcej nie będę pisać, żeby nie psuć wrażeń i radości czytania tym co jeszcze nie czytali.

wiejskifilozof | 2015-06-06

Dawno nic nie brałem z biblioteki książki Nory Roberts.A tu proszę bardzo Poszukiwania to bardzo fajna i przyjemna książka.
Mamy tu opis tresury psów.Rozbawił mnie ten słodki szczeniak.Kto czytał ten wie.
Ale Nora Roberts by nie była sobą, gdyby nie opisał wątek romansowo-kryminalny.
A ten jest tu bogato opisany.Mamy miłość między Fioną i Simonem.
Tu się wysuwa na pierwsze miejsce.Ale i mamy też coś dla fanów i fanek wątku kryminalnego.A może i nawet sensacyjnego.
Seryjny morderca.Tu też autorka sobie dobrze poradziła.
Całość książki jest bardzo dobra.I warto poczytać.

Katarzyna | 2014-11-02
Przeczytana: 28 października 2014

Jednym słowem: REWELACJA!!
Książka wciąga od pierwszego rozdziału, jest niesamowita, cudowna, momentami słodka! Zakochałam się w tych psiakach!!

Główną bohaterką jest Fee - Fiona Bristow. To młoda kobieta, która na wyspie Orcas prowadzi szkołę dla psów (cuda!). Poznaje tam Simona - własciciela zabawnego szczeniaka, artystę. Coś iskrzy. Ale przeszłość Fiony nie daje o sobie zapomnieć, a Simon zrobi dla niej wszystko...wszystko by była bezpieczna..

Naprawdę warto przeczytać!!

Anaa | 2013-10-12

Jak zaczniesz czytać, nie odłożysz jej szybko, co spowodowane jest super fabułą i nietylko..
W książce super spojone, dopasowane są charaktery co milej się czyta cyniczne, szczere odpowiedzi Simona, i wesołe, bezpośrednie pytania Fiony..
Dla osób szybko porzucających książki, tej książki nie porzucą..

myślnik | 2013-08-25
Przeczytana: 25 sierpnia 2013

Co mam wam powiedzieć na początek?!
Chciałabym aby wszystko co ważne dało się streścić w kilku słowach.
Doświadczenie jednak stuka się kpiąco palcem w czoło,mówiąc tym samym,że tak się nie da.

Tę książkę docenią przede wszystkim ci co mają do czynienia z psami.
Ta książka jest dla tych co kochają czworonożnych przyjaciół.
Szkoda,że nie spotkałam na swojej drodze "właściciela psa"takiej osoby jak Fiona.
Mniej siniaków,mniej stresu,mniej łez,bez podejrzliwych ludzkich rzucanych ukradkowo spojrzeń,pytających - kto cię tak maltretuje kobieto?!
Cóż,wstyd się przyznać ale mój pies!
Wiem,wiem śmiać się chce,może i sama zaraz wybuchnę drwiącym rechotem na samo wspomnienie moich zmagań,ale wierzcie mi wtedy śmiech był ostatnią rzeczą na jaką miałam ochotę.
I jestem sobie teraz,mój pies leży rozwalony pod szafką na telewizor i smacznie śpi.
Patrzę na nią i czuję jak coś mnie łapie za serce.
Pękłabym z żalu gdyby coś jej się stało.
Może nie jest doskonała(to pewne)!
Ma wredny charakter(jak...

zosia_bm | 2015-01-17
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 16 stycznia 2015

Seryjny morderca, niedoszła ofiara, która próbuje ułożyć sobie życie. . Znajduje swoje miejsce na ziemi na pięknej wyspie i niezwykłą pracę, którą kocha i daje jej satysfakcje. Pojawia się też miłość. Wydawałoby się, że spokój będzie trwać. Niestety, powraca koszmar . Pojawia się następca/uczeń psychopaty. Bardziej okrutny, bardziej bezlitosny.
Autorka książki w tle pokazuje jak ważna jest przyjaźń, szczególnie w tak tragicznych okolicznościach. Polecam.

Mariolafox | 2015-06-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 29 czerwca 2015

Jak zawsze Nora Roberts mnie nie zawiodła! Rewelacyjne połączenie wątku kryminalnego z romansem.
Akcja książki ciągle trzyma w napięciu, nie wiadomo co się czai na kolejnej stronie.
Urzekła mnie postać Simona Doyle'a. Stolarz, samotnik i do tego posiadające serce pełne uczucia i empatii. Pomimo braku chęci wziął pod opiekę szczeniaczka i znosił wszystkie jego wybryki. Był nieustępliwy, miał swoje zdanie. Biorąc pod uwagę niezależność Fiony, ta para tworzy istną mieszankę wybuchową, której nie sposób nie lubić!
Nie mam pojęcia, skąd Nora Roberts bierze pomysły na te wszystkie historie, ale każda kolejna książka sprawia, że coraz bardziej podziwiam jej kunszt literacki. Co innego napisać romans, a co innego powieść w której prócz wątku miłosnego, znajdziemy kryminalny, a nawet sensacyjny. Seryjne porwania? Morderstwa? "Szalikowy Morderca Numer Dwa"? A do tego tresura psów i spokojne życie na wyspie. Razem tworzą rewelacyjną całość.

anya | 2013-09-16
Przeczytana: 15 września 2013

To moje pierwsze spotkanie z ta pisarką, jakoś się od niej oddalałam, że takie tam romanse, a tu miłe zaskoczenie bardzo fajnie się czytało i sporo akurat z tej powieści dowiedziałam sie o psach tropiacych. Daje plusa dużego i polecam, sięgnę do tej pisarki na pewno a może stanie się moją ulubioną?:)

mala5317 | 2014-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2014

Dziś kolejna książka znanej pisarki Nory Reberts, którą postaram się wam pokrótce przybliżyć. Obecnie w sklepach można jej starsze książki kupić po promocyjnej cenie, więc jeżeli rzuci wam się ona w oczy, to spokojnie możecie po nią sięgać. Dla osób lubiących lekkie romanse połączone z domieszką sensacji i kryminału ta pozycja będzie idealna. Na wieczór z książką w dłoni nada się idealnie i ciekawie go wypełni.

Przede wszystkim uwagę warto zwrócić na opowiedzianą historię. Bo niby wszystko wiadomo, kto jest mordercą i kto jest jego celem, to jednak jest ona tak opowiedziana, że trzyma w napięciu mimo wszystko. Czytając ją miałam wrażenie, że te przykre wydarzenia toczą się gdzieś obok mnie. Opisane były dość realistyczne. I tyczy się to zarówno tych dotyczących głównej bohaterki, jak i tych dotyczących jej prześladowcy. Ale nie ma co się dziwić, gdyż jedną z cech tej autorki jest właśnie drobiazgowe przedstawianie sytuacji. Nie skupia się ona na zbytnim opisie miejsc i otoczenia....