Xenia Grey. Księżniczka Chicago

źródło opisu: własne

źródło okładki: google

buziaczek197 | 2017-11-11
Przeczytana: listopad 2017

Zacznę od tego kto nie znał Bogusława Kaczyńskiego? Znawca opery jak żaden inny. Nawet powiem, że jeden z najlepszych na świecie. Opisuje w tej książce primadonnę Xenię Grey. Urodzona na Alasce, wychowana w Kanadzie. Jedna z najlepszych śpiewaczek operetek. Talent i uroda (lata dwudzieste i trzydzieste, które bardzo mi się podobały), ale co najważniejsze śpiewała dla Polskiej publiczności i choć próbowali namówić ją do śpiewania (w czasie wojny) dla innych ona zawsze odmawiała i śpiewała po polsku oraz patriotyzm był dla niej najważniejszy. Nie śpiewała jak inne np. dla gestapowców, nie była dla nich miła ... Zakochana tylko raz w pułkowniku i jemu wierna do końca życia.Bardzo fajnie napisana książka, którą czytało się z przyjemnością. Polecam !!!

- "Nie żałuję niczego" - jak przejmująco śpiewała w swojej piosence Edith Piaf.

- A więc raz jeszcze sprawdziło się mądre porzekadło: Chroń mnie, Boże, od przyjaciół, bo z wrogami sobie jakoś poradzę."

Amalia | 2015-12-28
Przeczytana: 29 grudnia 2015