Ezoteryka i okultyzm. Poradnik dla rodziców

Wydawnictwo: WAM
poradniki

Książka jest bardzo cennym vademecum dla rodziców i wychowawców, informującym w przystępny i praktyczny sposób o problemach związanych z ezoteryką i okultyzmem. Będzie ważną pomocą zarówno w rodzinie jak i w szkole, ułatwiającą rozmowy z dziećmi i umożliwiającą właściwe reagowanie na ewentualne zagrożenia. Autor kompetentnie wprowadza w zagadnienia okultyzmu i ezoteryki, z jednej strony wskazując ich genezę i współczesne zagrożenia, z drugiej zaś występując przeciwko mitom i stereotypom. Wychowawców religijnych zainteresuje rozdział poświęcony magii w Piśmie więtym i w początkach chrześcijaństwa. Książka jest napisana bardzo rzeczowo i obiektywnie. Czyta się ją z dużym zainteresowaniem, momentami jak dzieło literackie. Dodatkowym walorem jest słownik najważniejszych pojęć z dziedziny ezoteryki i okultyzmu.