Rapporto sulla fede
8370190162
Ratzinger, Benedykt XVI
religia
Konrad

Rozmowa Vittoria Messori przeprowadzona w 1984 roku z ks. kardynałem Josephem Ratzingerem - prefektem Kongregacji Nauki Wiary - obecnym papieżem Benedyktem XVI.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

peccator | 2018-12-12
Przeczytana: 12 grudnia 2018

Kardynał Ratzinger ukazuje źródła i przejawy kryzysu w Kościele katolickim po soborze watykańskim II, a także wskazuje drogi wyjścia z kryzysu. Jak zawsze, Kardynał Ratzinger - ten wybitny umysł naszej epoki i jednocześnie człowiek głębokiej, żywej i radosnej wiary - czyni to w sposób zwięzły, klarowny i przekonujący. Wywiad przeprowadzony został w 1984 r., ale książka jest dziś chyba bardziej aktualna niż 35 lat temu. Polecam!

Paweł | 2012-08-01

bardzo dobre