Troje do pary

Wydawnictwo: Fundacja św. Grzegorza Wielkiego
Three to Get Married
religia
Przemysław

Oto zbiór celnych spostrzeżeń na temat małżeństwa. Abp Fulton J. Sheen w swojej pracy duszpasterskiej wiele uwagi poświęcał formacji rodzin i małżeństw, widząc w nich fundament zdrowego społeczeństwa. Ten jeden z najwybitniejszych apologetów katolickich opisuje małżeństwo w niemal wszystkich jego aspektach, pokazując rolę, jaką odgrywa w społecznościach ludzkich oraz jego właściwy cel. Prezentuje katolicką naukę o małżeństwie, uwzględniając kontekst filozofii, teologii i etyki; jest to szczególnie ważne w czasach kryzysu rodziny pojmowanej w sposób tradycyjny.

Niniejsze dzieło stanowi znakomite wprowadzenie w tematykę małżeńską. Autor uwzględnia nie tylko aspekt teoretyczny, wyjaśniając przyczyny kryzysów i podając sposoby na zaradzenie im, ale także opisuje prawdziwe historie, potwierdzające prawdziwość jego tez.

źródło opisu: http://sklep.grzegorzwielki.pl/ksiazki/25-trojedopary.html

źródło okładki: http://www.teologiapolityczna.pl/troje-do-pary-fulton-john-sheen/

BookReader | 2017-01-05

Czytałem wiele publikacji, książek i artykułów dotyczących spraw małżeństwa i rodziny. Ta jest najlepsza jaką dotąd przeczytałem. Abp. Sheen w typowy dla siebie przystępny sposób wyjaśnia wiele zagadnień, przytaczając liczne przykłady zasłyszane od ludzi, którzy często zwracali się do niego o pomoc. To niesamowite, że książka, która została wydana po raz pierwszy w 1951 roku jest tak aktualna również dziś. Polecam.

Pawel Juszczak | 2016-09-11
Przeczytana: 06 września 2016

Genialna książka o miłości, małżeństwie i wszystkich sprawach dotyczących tego tematu. Chyba nie czytałem w życiu książki o tej tematyce tak trafiającej w punkt i zarazem tak świetnie napisanej. Pozycja obowiązkowa dla każdego kto tworzy rodzinę.

Przeczytana: 17 września 2017
pipin | 2017-08-22