Tam, gdzie dzieci są luksusem

Okładka książki Tam, gdzie dzieci są luksusem Isabelle Attané
Okładka książki Tam, gdzie dzieci są luksusem
Isabelle Attané Wydawnictwo: Studio Emka nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Au pays des enfants rares
Studio Emka
2012-06-04
2012-06-04
Andrzej Bilik
Chiny dzieci demografia luksus

Cała prawda o chińskiej gospodarce... Książka ta szokuje. Okazuje się, że wykorzystywanie dzieci w Afryce do ciężkich prac na plantacjach kakaowca w porównaniu z wyzyskiem najmłodszych w Chinach to nic takiego... "Wewnętrzna" i powszechnie akceptowana selekcja, dążenie do osiągnięcia sukcesu za wszelką możliwą cenę, jak i brak konkretnego "zaplecza" socjalnego dla obywateli doprowadzą Chiny do szybkiej stagnacji. Chińczycy starzeją się w zastraszającym tempie, nikt nie gwarantuje im stałej opieki medycznej, na dodatek stale rośnie zapotrzebowanie na tanią siłę roboczą. Dlatego zatrudnia się do prac dzieci, przede wszystkim są to dziewczynki, które swego czasu były kimś "niepożądanym" w rodzinach chińskich... Na dodatek na edukację, zapewnienie opieki medycznej, wyżywienia oraz utrzymania stać tylko najzamożniejszych. Jak się okazuje Chiny to kraj, który swą gospodarczą potęgę stworzył na wręcz niewolniczej pracy nieletnich... Polecam gorąco tą ciekawą publikację o Chinach, która na dodatek poparta została przez autorkę wieloma źródłami.

Bardzo ciekawa historia Chin, które zmagają się ze starzejącym się krajem.

Bardzo ciekawa historia Chin, które zmagają się ze starzejącym się krajem.

• Chiny
  • Znalazły nowy dom
  • 2016
  • Szukam
  • Mam w poczekalni

Dodaj cytat z książki Tam, gdzie dzieci są luksusem