Żołnierskie losy

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM
978-83-7399-480-5
historia
jagarkar

„Żołnierskie losy” to opis żołnierzy WP walczących na różnych frontach II wojny światowej oraz ich służby w warunkach pokojowych lub życia na obczyźnie tych, którzy po wojnie do Polski powrócić nie mogli. Autor nie przeciwstawia ich sobie, dąży do pokazania różnych postaw, w tym światopoglądowych, oraz filozofii życia oficerów, którzy w wojsku spędzili dziesiątki lat. Książka jest napisana ręką żołnierza zawodowego. Przebieg służby umożliwił mu poznanie wojska z różnych stron. Czytelnik śledzi specyficzny świat „mundurowych” taki jaki jest, bez retuszu tak często stosowanego przez tych, którzy w nim nie służyli. Autor przedstawia życie codzienne żołnierzy w warunkach koszarowych oraz poligonowych. Jest też relacja o stosunkach międzyludzkich hermetycznego środowiska żołnierskiego, w którym przesłużyły miliony obywateli polskich, spełniających konstytucyjny obowiązek powinności wojskowej.

(z wprowadzenia Janusza Onyszkiewicza)

źródło opisu: Wydawnictwo Rytm, 2012

źródło okładki: http://www.wydawnictworytm.pl/index.php?s=karta&id=513