Prawdziwe życie

Tłumaczenie: Jan Hensel
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
A real life
malineczka74

Autor bestsellerowej „Winnicy w Toskanii” apeluje, byśmy odpoczęli od centrów handlowych i posmakowali „prawdziwego życia”. Do czego doprowadziła nas pogoń za amerykańskim snem? Do finansowej niepewności i wyobcowania. Jesteśmy bezradni bez swoich bezprzewodowych zabawek, coraz bardziej odizolowani, mamy nadwagę i ciągłą depresję. Ale nie rozpaczajcie, odrodzenie jest blisko. W swoim apelu o...

Do czego doprowadziła nas pogoń za amerykańskim snem? Do finansowej niepewności i wyobcowania. Jesteśmy bezradni bez swoich bezprzewodowych zabawek, coraz bardziej odizolowani, mamy nadwagę i ciągłą depresję. Ale nie rozpaczajcie, odrodzenie jest blisko. W swoim apelu o autentyczne, namiętne, pełne ruchu życie

Ferenc Máté wzywa nas do ponownego przemyślenia znaczenia takich pojęć, jak „sukces”, „poczucie bezpieczeństwa” i „postęp technologiczny”, i każe zastanowić się nad tym, jak pracujemy, jemy, bawimy się i kochamy.

Wystarczy niewiele, by odmienić własne życie, zapanować nad nim i znaleźć spełnienie. Zaskakujące statystyki i wciągające anegdoty sprawią, że znów poczujecie zapomnianą radość i dumę z własnej niezależności, ducha sąsiedzkiej pomocy, pracy własnych rąk, kontaktów z przyrodą i innymi ludźmi. Niniejsza książka natchnie nadzieją najbardziej rozczarowanych i odartych ze złudzeń i przekona najwytrwalszych amatorów zakupów, żeby odpoczęli od centrów handlowych i gadżetów i posmakowali „prawdziwego życia”.

Podręcznik przetrwania w tych dziwnych czasach.
„CW Magazine”

Potężny, oskarżycielski, inspirujący i tchnący nadzieją apel o życie w spełnieniu. Obyśmy tylko go posłuchali, dla dobra naszych dzieci.
„Country Journal”

Ta książka wyda się normalnemu Amerykaninowi szalona. Co pokazuje, w jakim wariackim świecie sami żyjemy. Przeczytajcie ją – może odmieni wasze życie.
Charles Bowden

Cudowna! Ta wartko napisana książka jest właśnie tym, czego nam trzeba, byśmy sami zwolnili obroty i się nad sobą zastanowili.
Pete Seeger

źródło opisu: Prószyński i S-ka, 2012

źródło okładki: Prószyński i S-ka, 2012

Piotr | 2012-09-14
Na półkach: Posiadam

Autor nie był mi wcześniej znany, mimo że napisał kilka ksiązek o Toskanii, które trafiły na listy bestsellerów. Mieszka wraz z rodziną w trzynastowiecznym, odnowionym klasztorze w pobliżu miejscowości Montalcimo we Włoszech.

Kiedy otrzymałem nowości do wyboru, bez zastanowienia wybrałem "Prawdziwe życie". Sam tytuł już mnie prowokował do przeczytania, do tego piękna okładka, która dla mnie osobiście przedstawia namiastkę raju. Nigdy nie byłem we Włoszech, ale moim marzeniem jest zwiedzenie Toskanii i okolic. Z pewnością te marzenia w przyszłości się spełnią.

Książka "Prawdziwe życie" nie jest powieścią. Czym więc jest, że porywa ludzi na całym świecie? Okazuje się, że autor pokazuje nam to o czym zapominamy i uczy nas żyć zgodnie z naturą, przypomina jak żyli ludzie pokolenie lub dwa wstecz. To książka dla odważnych ludzi, którzy nie boją się myśleć. Ferenc dobrze przygotował się do napisania tej książki. Swoje tezy popiera badaniami i danymi statystycznymi. Autor nie...

Elżbieta | 2012-10-24
Przeczytana: 23 października 2012

W "Prawdziwym życiu" mamy nawoływanie autora o zdrowy rozsądek, którego dziś tak brakuje w świecie pełnym gadżetów, typu GPS, komórki, pralko-suszarki, prostownice do włosów, itp.,itd. Przypomina, jak dobrze się żyło jeszcze kilka lat wstecz, daje ciekawe wskazówki. Do mnie to przemawia i na pewno będę sugerowała się tymi radami.

joe | 2016-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2016

Wiele prawdziwych przekazó, które współczensny człowiek, powinien od wczoraj wdrażać w życie.

Momentami fantazje bogatego człowieka, który wybrał człowieczeństwo ponad wszystko ;) Ale każdy dla siebie znajdzie kilka przydatnych wskazówek życiowych.

olivka252 | 2016-10-31

Prawdziwe życie mnie zaskoczyło, bo spodziewałam się książki o tych wszystkich urokach życia w Toskanii, a znalazłam w niej szczerą analizę dzisiejszego świata: życia w szalonym pędzie, powierzchowności, bycia na fejsie, zaniku relacji w rodzinie. Autor przedstawia najprostsze sposoby na poprawę sytuacji, podkreślając rolę czytania książek, prostych zajęć przynoszących radość i poczucie bycia pomocnym oraz rolę edukacji opartej na współdziałaniu zamiast rywalizacji. Książka idealna na długie jesienne wieczory, utwierdza w przekonaniu że jeszcze jest szansa prawdziwie żyć.

Bea | 2012-10-26
Przeczytana: 15 października 2012

Garść praktycznych porad ułatwiających oddzielenie pragnień od autentycznych potrzeb, porządkujących priorytety, obnażających zakłamanie świata, w którym żyjemy. To dość dużo, jak na niewielkich rozmiarów poradnik.

jo_ta | 2012-07-03
Na półkach: Slow life
Przeczytana: 02 lipca 2012

Zbiór ciekawych obserwacji i przemysleń autora o gorączce współczesnego życia.

Urszula | 2013-01-17
Przeczytana: styczeń 2013

Nie miałam siły przeczytać ją do końca.Beznadziejna!

chanel131 | 2014-12-16

Książka odzwierciedla współczesne życie.

agata | 2015-10-13
Przeczytana: 13 października 2015

Ciekawe spostrzeżenia chociaż spodziewałam się bardziej epickiej książki. Dużo faktów, danych statystycznych, ale zgadzam się zupełnie z opiniami autora. Popieram jego "sposób na życie", który od dawna próbuję stosować.Polecam!

ŻuŻu | 2015-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2015

Książka nie jest zła, ale napisano już takich na pęczki, więc mnie znudziła i nie doczytała do końca, bo ileż można w kółko o tym samym czytać.