Prawdziwe życie

Prószyński i S-ka
2012-06-05
2012-06-05
Jan Hensel

Ogólnie świetna książka, ukazuje jak zmienił się świat na przestrzeni kilku dekad biorąc pod uwagę zmiany społeczne, technologiczne i wiele innych. Niektóre rozdziały budzą tęsknotę za minionymi czasami, inne skłaniają do refleksji nad tym, dokąd to wszystko zmierza. Bardzo ciekawa. Polecam!

Orzeźwiająca. Prosta. Dla każdego.

Orzeźwiająca. Prosta. Dla każdego.

Przesłodzony i wyidealizowany świat, możliwy do zrealizowania np. przez poczytnego pisarza jakim jest autor. Nie podoba mi się, że pracowników korporacji czy mieszkańców dużych miast, którzy muszą utrzymać rodziny nazywa frajerami. Jestem ciekaw co by było, gdyby oni wszyscy rzucili swoją pracę , wynieśli się na farmę, lub do małego milutkiego miasteczka.

Prawdziwe życie mnie zaskoczyło, bo spodziewałam się książki o tych wszystkich urokach życia w Toskanii, a znalazłam w niej szczerą analizę dzisiejszego świata: życia w szalonym pędzie, powierzchowności, bycia na fejsie, zaniku relacji w rodzinie. Autor przedstawia najprostsze sposoby na poprawę sytuacji, podkreślając rolę czytania książek, prostych zajęć przynoszących radość i poczucie bycia pomocnym oraz rolę edukacji opartej na współdziałaniu zamiast rywalizacji. Książka idealna na długie jesienne wieczory, utwierdza w przekonaniu że jeszcze jest szansa prawdziwie żyć.

Wiele prawdziwych przekazó, które współczensny człowiek, powinien od wczoraj wdrażać w życie.

Momentami fantazje bogatego człowieka, który wybrał człowieczeństwo ponad wszystko ;) Ale każdy dla siebie znajdzie kilka przydatnych wskazówek życiowych.

Książka nie jest zła, ale napisano już takich na pęczki, więc mnie znudziła i nie doczytała do końca, bo ileż można w kółko o tym samym czytać.

Książka odzwierciedla współczesne życie.

Książka odzwierciedla współczesne życie.

Książka dla ludzi którzy czują się zagubieni w XXI wieku. Gorąco Polecam.

Książka dla ludzi którzy czują się zagubieni w XXI wieku. Gorąco Polecam.

Nie miałam siły przeczytać ją do końca.Beznadziejna!

Nie miałam siły przeczytać ją do końca.Beznadziejna!

Ciekawe spostrzeżenia chociaż spodziewałam się bardziej epickiej książki. Dużo faktów, danych statystycznych, ale zgadzam się zupełnie z opiniami autora. Popieram jego "sposób na życie", który od dawna próbuję stosować.Polecam!

• Porady
  • Wspomnienia/pamiętniki