Wspomnienia o Julianie Tuwimie

Wydawnictwo: Czytelnik
Tuwim, biografia
acronka

"Książka, która ukazuje się w dziesięciolecie śmierci Juliana Tuwima, jest zbiorem wspomnień, w przeważającej częsci napisanych specjalnie do niniejszego tomu, a uzupełnionych nielicznymi przedrukami z innych publikacji. Większość wspomnień powstała w latach 1954-57, są jednak i relacje znacznie wcześniejsze, publikowane w prasie przedwojennej, z okazji rocznic takich wydarzeń, jak otwarcie "Pikadora" lub "wojna o >>Wiosnę

źródło opisu: Czytelnik, 1963

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Marta | 2015-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2015

Ciekawa pozycja będąca zbiorem wspomnień bliższych i dalszych znajomych Tuwima, jego przyjaciół, krewnych, współpracowników. Poszczególne teksty prezentują różny poziom, jednak wyłania się z nich spójny obraz poety: człowieka bardzo wrażliwego, inteligentnego, interesującego się wszystkimi i wszystkim, nigdy nikomu nieodmawiającego pomocy. Warto przeczytać, szczególnie jeśli ceni się twórczość Tuwima.

acronka | 2012-05-03
Na półkach: Przeczytane, Mam, 2012
Przeczytana: 03 maja 2012

Lektura tej książki uzupełniła mi obraz Poety znany dotąd z "Warsztatu Czarodzieja" Moniki Warneńskiej. Lektura obowiązkowa dla sympatyków Poety.