Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Czytelnik
83-07-01193-0
Mansfield

źródło okładki: własne

Pięć lat okupacji oczami arystokratki ducha. Wiele bym dał, żeby przeczytać dzisiaj nowe wydanie opracowane na podstawie tekstu źródłowego, bo niestety edycja ze stanu wojennego zbytnio pachnie cenzorskimi rękami. Tym niemniej jest to bardzo istotny ślad. Takie ślady należy pielęgnować.

Całość na http://www.czytam.skutecki.pl/?p=247

Shei Nain | 2015-09-13
Na półkach: Przeczytane, Nieprzeczytane

Niestety nie dobrnęłam do końca. Zbyt mocno raził mnie styl jakim książka jest napisana. Nie twierdzę, że jest zła, ale zdecydowanie nie dla wszystkich lubiących sam temat wojny, relacji świadków itd.
Dla mnie pisana zbyt "artystycznie", za dużo górnolotnych porównań, za dużo ozdobników.

Ami | 2018-01-29
kapiszonkkk | 2016-09-14