Synowie Napoleona część 2

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Synowie Napoleona". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Łódzkie
historyczna
Danway

Drugi tom opowieści historycznej ukazującej koleje życia dwu synów Napoleona Bonaparte: prawowitego następcy tronu - ksiecia Reichstadtu, Napoleona II, zwanego "Orlątkiem", oraz naturalnego syna Napoleona - Aleksandra Colonny Walewskiego ze związku cesarza ze słynną szambelanową Marią Walewską. Zawarty w książce bogaty materiał faktograficzny - najczęściej w postaci korespondencji, pamiętników, dokumentów, relacji - służy Autorce do barwnego odmalowania postaci obu synów Napoleona i ich losów, jak również do ukazania spraw ogólniejszych, wydarzeń, jakie miały miejsce w ówczesnej Europie w latach 1909-1832, a zawierających się w haśle 'koniec napoleońskiej epopei".

źródło opisu: okładka

źródło okładki: własne