Kuchnia chińska

Seria: Świat na Talerzu
Wydawnictwo: MULTIACT
8385472010
kuchnia chińska

Potrawy chińskie zdobywają świat. Turyści - przybywający do Chin coraz liczniej - podziwiają nie tylko starą kulturę, piękno krajobrazu, uprzejmość gospodarzy. Przedmiotem zachwytu bywa często miejscowa kuchnia - oryginalna i wyśmienita. Wobec wielkiego zainteresowania potrawami Państwa Środka pragnę zapoznać polskiego Czytelnika z regionalną kuchnią chińską, a także przekonać, że kuchnia ta...

Wobec wielkiego zainteresowania potrawami Państwa Środka pragnę zapoznać polskiego Czytelnika z regionalną kuchnią chińską, a także przekonać, że kuchnia ta należy do stosunkowo łatwych.

źródło opisu: wstęp do książki

źródło okładki: http://www.conrada11.pl

| 2012-04-29
Przeczytana: styczeń 1996

Kuchnia chińska - poezja w czystej postaci. Nie tylko jest zdrowa, ale i potrawy według niej przyrządzane pięknie wyglądają.
Sposoby przyrządzania potraw są w tej książce niezwykle skrupulatnie przedstawione. Każdy najmniejszy kroczek opisany tak, że nie da się niczego spaprać(no chyba, że odejdzie się od pieca i zostawi potrawę na ogniu...)
Polecam szczególnie na wyjątkowe wieczory we dwoje.
Coś oryginalnego, wykwintnego, pomocnego w stworzeniu przyjaznego klimatu.
Dla odmiany i do gry wstępnej też :) Powodzenia.