Kuchnia Kryszny, Indyjskie potrawy wegetariańskie

Wydawnictwo: Bhaktivedanta Book Trust
Hare Krishna book of vegetarian cooking
91-7149-184-8
Shirkus

Ta książka kucharska to coś więcej niż zbiór 130 przepisów na indyjskie potrawy wegetariańskie. Niesie ona ze sobą posmak dawnych Indii - niepowtarzalne połączenie wiedzy i piękna. Przepisy są tak proste, że będziesz się dziwić, jak to możliwe, że przygotowane według nich potrawy mają taki wspaniały smak.

Mam te ksiazke w domu od lat i co jakis czas do niej wracam. Przeczytalam ja wiele razy i wyprobowalam z niej mnostwo przepisow. I chyba wlasnie od tej ksiazki kiedys zaczela sie moja kulinarna pasja. Bo jak dla mnie to przepisy z tej ksiazki nie sa jedynie przepisami na egzotyczne, wegetarianskie przysmaki rodem z Indii, ale to przede wszystkim inspiracja do tworzenia, to milosc wyrazona na talerzu.

Entrophia999 | 2014-01-05
Przeczytana: 2006 rok

Proste przepisy na orientalne dania, także na desery i słodycze.

Kamila | 2012-08-12
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Książka zakupiona dawno temu nad morzem podczas festiwalu (?) Krysznowców. Uwielbiam do niej zaglądać, uwielbiam przygotowywać potrawy nią zainspirowane. Wiele jeszcze zostało mi do przetestowania, ale na pewno kiedyś wypróbuję.
kocham smak tej kuchni, uwielbiam zapach jaki roztacza się w domu podczas gotowania, a podczas jedzenia po prostu się rozpływam i lecę ku niebu... :)

trzcinowisko | 2011-05-02
Przeczytana: 2008 rok

Bardzo dobra...ciekawa,szczegółowa.Mam ją od dawna i zrobiłam z niej wiele przepisów. Zawsze się udawałay...pyszna.

DurgaRE | 2011-05-03
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Indie