rekordy, ciekawostki, Polska
michnar3

Niniejszy album to skarbnica wiedzy o rekordach, ciekawostkach i osobliwościach w Polsce. Zestaw polskich "NAJ" został ułożony całkowicie subiektywnie, historie o poszczególnych obiektach napisane są z przymrużeniem oka, a prawie 150 pięknych zdjęć pozwala z bliska przyjrzeć się atrakcjom, z których istnienia na co dzień nie zdajemy sobie sprawy. Dzięki książce można się dowiedzieć m.in., gdzie znajduje się największa ceglana forteca, jak wygląda najmniejsza książka i i le mierzy najdłuższy zabytek. Warto przekonać się, jak powstały kościoły teoretycznie nie do zbudowania, na własne oczy zobaczyć rzekę, która płynie po schodach, i pijany dom, a na koniec odpocząć w największym amfiteatrze czy na najszerszej plaży polskiego wybrzeża. Na odkrycie czekają też takie niezwykłe miejsca, jak Skansen Miniatur w Pobiedziskach, Panorama Racławicka czy Żywe Muzeum Porcelany.

źródło opisu: www.cartablanca.pl

źródło okładki: www.cartablanca.pl