Anatomia w bieganiu

978-83-7758-138-4
sporty, bieganie
sport
jagarkar

Niezbędny przewodnik wyjaśniający technikę wykonywania ćwiczeń oraz bezpieczne i skuteczne sposoby rozwijania potencjału w bieganiu · podstawowe definicje i terminologia oraz ogólny zarys rozwoju szybkości · opisy najbardziej skutecznych ćwiczeń i podstawowe wskazówki dotyczące ich wykonania . szczegółowe ilustracje ukazujące pracę mięśni · rozciąganie i rozgrzewka, trening rozwijający siłę...

· podstawowe definicje i terminologia oraz ogólny zarys rozwoju szybkości
. szczegółowe ilustracje ukazujące pracę mięśni
· rozciąganie i rozgrzewka, trening rozwijający siłę i wytrzymałość oraz ćwiczenia szybkościowe
· informacje, jak zmodyfikować ćwiczenia, aby uzyskać większą elastyczność mięśni i zredukować napięcie mięśniowe
· łączenie ćwiczeń, aby ułożyć osobisty program dostosowany do poziomu zaawansowania oraz indywidualnych potrzeb i celów

źródło opisu: http://www.muza.com.pl/?module=okladki&id=11431

źródło okładki: http://www.muza.com.pl/?module=okladki&id=11431

książek: 2043

Mam całą serię, jeszcze po Angielsku, ale książki te są dobre jedynie jako dodatek, są genialne obszerne publikacje, omawiające całokształt zagadnień z Teorii Sportu.

Pan_Szafa_M | 2015-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2015

Parę błędów można znaleźć, ale nic co by zaburzyło pogląd na tą książkę. Wyraźne obrazki, przestępny tekst (chodź chwilami zbyt zawiłe tłumaczenie). Ogólnie plus. Autorzy skupili się na dokładnie KAŻDYM elemencie biegania co się ceni.

Rafał Niemczyk | 2012-08-07
Przeczytana: 18 maja 2012

"„Anatomia w bieganiu” podzielona jest na dwanaście rozdziałów. W pierwszym autorzy prezentują krótką historię biegania (od starożytności po czasy współczesne) oraz wyjaśniają, jakie czynniki uwarunkowały ewolucję biegaczy na przestrzeni stuleci. W drugim rozdziale przedstawiają ogólne założenia treningu biegowego w odniesieniu do układów sercowo-naczyniowego i sercowo-płucnego, wprowadzając przy tym w podstawy inteligentnego treningu (trening progresywny, bazowy, progowy, VO2max). Kolejny rozdział to wyjaśnienie mechaniki biegania na podstawie anatomicznej budowy człowieka. Rozdział czwarty udziela odpowiedzi na pytania, w jaki sposób dostosować rytm i sposób biegania do danej prędkości i zmiennej nawierzchni terenu (często kontuzjogennej, zwłaszcza w miastach), mając na uwadze różnorodną charakterystykę sylwetek biegaczy.

Rozdziały 5-9 poświęcone są treningowi wzmacniającemu. Opisano w nich dokładnie anatomię poszczególnych partii ciała (górna część tułowia, ramiona i barki,...

Jarka | 2012-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2012

Bieganie to czynność na dobrze znana, gdyż praktycznie każdy z nas ją uskutecznia. Niektórzy biegają aby schudnąć czy też utrzymać formę, inni aby zdążyć na tramwaj lub dogonić kogoś ważnego.

Joe Puleo to szef szkoleń w biegach przełajowych, trener i triatlonista. Doktor Patrick Milroy piastuje z kolei stanowisko Chief Medical Officer w Road Runner's Club, oprócz tego jest publicystą, pisarzem, maratończykiem oraz oczywiście lekarzem. Obaj mężczyźni są związani z bieganiem, dlatego postanowili wspólnie opracować podręcznik dla osób, które chciałyby się odpowiednio przygotować do wykonywania tejże czynności, a także zapobiec ewentualnym kontuzjom, które dzięki niej mogą zaistnieć.

Po otworzeniu "Anatomii w bieganiu" widzimy, że ma ona wyszczególnionych 12 rozdziałów zatytułowanych dość ogólnymi pojęciami. I tak mamy:
1. Ewolucja biegacza
2. Składnik sercowo- naczyniowy i sercowo- płucny