rozwińzwiń

Anatomia w bieganiu

Okładka książki Anatomia w bieganiu Patrick Milroy, Joe Puelo
Okładka książki Anatomia w bieganiu
Patrick MilroyJoe Puelo Wydawnictwo: Muza sport
200 str. 3 godz. 20 min.
Kategoria:
sport
Tytuł oryginału:
Running Anatomy
Wydawnictwo:
Muza
Data wydania:
2012-03-28
Data 1. wyd. pol.:
2012-03-28
Liczba stron:
200
Czas czytania
3 godz. 20 min.
Język:
polski
ISBN:
978-83-7758-138-4
Tagi:
sporty bieganie
Średnia ocen

6,7 6,7 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Sztuka szybszego biegania. Technika, trening, taktyka Julian Goater, Don Melvin
Ocena 6,9
Sztuka szybsze... Julian Goater, Don ...
Okładka książki Dziewczyny, na start! Anna Karpa, Katarzyna Karpa
Ocena 6,9
Dziewczyny, na... Anna Karpa, Katarzy...
Okładka książki Dieta dla aktywnych Joe Friel, Loren Cordain
Ocena 6,9
Dieta dla akty... Joe Friel, Loren Co...

Oceny

Średnia ocen
6,7 / 10
12 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
1346
186

Na półkach: , ,

Mam całą serię, jeszcze po Angielsku, ale książki te są dobre jedynie jako dodatek, są genialne obszerne publikacje, omawiające całokształt zagadnień z Teorii Sportu.

Mam całą serię, jeszcze po Angielsku, ale książki te są dobre jedynie jako dodatek, są genialne obszerne publikacje, omawiające całokształt zagadnień z Teorii Sportu.

Pokaż mimo to

avatar
47
24

Na półkach:

Parę błędów można znaleźć, ale nic co by zaburzyło pogląd na tą książkę. Wyraźne obrazki, przestępny tekst (chodź chwilami zbyt zawiłe tłumaczenie). Ogólnie plus. Autorzy skupili się na dokładnie KAŻDYM elemencie biegania co się ceni.

Parę błędów można znaleźć, ale nic co by zaburzyło pogląd na tą książkę. Wyraźne obrazki, przestępny tekst (chodź chwilami zbyt zawiłe tłumaczenie). Ogólnie plus. Autorzy skupili się na dokładnie KAŻDYM elemencie biegania co się ceni.

Pokaż mimo to

avatar
769
104

Na półkach: ,

"„Anatomia w bieganiu” podzielona jest na dwanaście rozdziałów. W pierwszym autorzy prezentują krótką historię biegania (od starożytności po czasy współczesne) oraz wyjaśniają, jakie czynniki uwarunkowały ewolucję biegaczy na przestrzeni stuleci. W drugim rozdziale przedstawiają ogólne założenia treningu biegowego w odniesieniu do układów sercowo-naczyniowego i sercowo-płucnego, wprowadzając przy tym w podstawy inteligentnego treningu (trening progresywny, bazowy, progowy, VO2max). Kolejny rozdział to wyjaśnienie mechaniki biegania na podstawie anatomicznej budowy człowieka. Rozdział czwarty udziela odpowiedzi na pytania, w jaki sposób dostosować rytm i sposób biegania do danej prędkości i zmiennej nawierzchni terenu (często kontuzjogennej, zwłaszcza w miastach),mając na uwadze różnorodną charakterystykę sylwetek biegaczy.

Rozdziały 5-9 poświęcone są treningowi wzmacniającemu. Opisano w nich dokładnie anatomię poszczególnych partii ciała (górna część tułowia, ramiona i barki, tułów, uda i kolana, golenie i stopy) oraz rozpisano cykle treningowe, które pomogą je wzmocnić. Całość uzupełniono przejrzystymi ilustracjami, na których dokładnie przedstawiono prawidłowe wykonywanie wielu ćwiczeń.

Rozdział dziesiąty to omówienie najczęstszych urazów przydarzającym się biegaczom, wraz ze wskazówkami, w jaki sposób można zminimalizować ich występowanie. Bardzo ważny jest następny rozdział, wyjaśniający rolę butów do biegania, problemy z ich doborem i charakterystyką. Ostatni rozdział ma formę podsumowania i zawiera kilka ćwiczeń ogólnorozwojowych, które w prosty sposób pozwalają dbać o kondycję całego ciała." (fragment recenzji)

Zapraszam do przeczytania całej recenzji na stronie "Experyment - recenzja dobrej książki":

https://experymentt.wordpress.com/2012/05/18/joe-puleo-dr-patrick-milroy-anatomia-w-bieganiu-recenzja/

"„Anatomia w bieganiu” podzielona jest na dwanaście rozdziałów. W pierwszym autorzy prezentują krótką historię biegania (od starożytności po czasy współczesne) oraz wyjaśniają, jakie czynniki uwarunkowały ewolucję biegaczy na przestrzeni stuleci. W drugim rozdziale przedstawiają ogólne założenia treningu biegowego w odniesieniu do układów sercowo-naczyniowego i...

więcej Pokaż mimo to

avatar
769
287

Na półkach:

Bieganie to czynność na dobrze znana, gdyż praktycznie każdy z nas ją uskutecznia. Niektórzy biegają aby schudnąć czy też utrzymać formę, inni aby zdążyć na tramwaj lub dogonić kogoś ważnego.

Joe Puleo to szef szkoleń w biegach przełajowych, trener i triatlonista. Doktor Patrick Milroy piastuje z kolei stanowisko Chief Medical Officer w Road Runner's Club, oprócz tego jest publicystą, pisarzem, maratończykiem oraz oczywiście lekarzem. Obaj mężczyźni są związani z bieganiem, dlatego postanowili wspólnie opracować podręcznik dla osób, które chciałyby się odpowiednio przygotować do wykonywania tejże czynności, a także zapobiec ewentualnym kontuzjom, które dzięki niej mogą zaistnieć.

Po otworzeniu "Anatomii w bieganiu" widzimy, że ma ona wyszczególnionych 12 rozdziałów zatytułowanych dość ogólnymi pojęciami. I tak mamy:
1. Ewolucja biegacza
2. Składnik sercowo- naczyniowy i sercowo- płucny
3. Biegacz w ruchu
4. Adaptacje do prędkości i terenu
5. Górna część tułowia
6. Ramiona i barki
7. Tułów
8. Uda i kolana
9. Golenie i stopy
10. Typowe urazy podczas biegania
11. Budowa butów do biegania
12. Dbanie o kondycje całego ciała

Zagłębiając się w pierwszy z nich poznajemy historię biegania oraz jaki stosunek wcześniej mieli do niego ludzie. Przecież nie od zawsze zaliczało się to do mody czy sportu. W dawnych czasach była to przed wszystkim umiejętność pozwalająca przeżyć w groźnych warunkach. Dlaczego kobiety nie mogły biegać, od kiedy ta czynność stała się popularną rozrywką i czemu bieganie czasami boli? To tylko niewielki ułamek z zagadnień, które są poruszone i w niezwykle ciekawy sposób opisane w tym rozdziale.

"Pragnienie uzyskania większych korzyści zdrowotnych może być zaspokojone tylko dzięki zrozumieniu mechanizmu biegania."

Od rozdziału drugiego przechodzimy jednak już do bardziej przydatnych nam informacji. Autorzy szczegółowo opisują bowiem anatomie człowieka, kładąc akcent zwłaszcza na mięśnie. Tak jak w rozdziałach 1-4 dominuje tekst, tak w kolejnych podstawą są rysunki, które ukazują nam pracę ciała przy wykonywaniu odpowiednich ruchów. Aby ułatwić nam jeszcze bardziej naukę poprawnego biegania oraz przyswojenie ćwiczeń, które wspomogą rozwój naszej kondycji oraz wymaganych mięśni, autorzy zdecydowali się na stałą i dość schematyczną formę przekazu. Polega ona na: przedstawieniu danego ćwiczenia (np. wyciskanie hantli na ławeczce poziomej),zobrazowaniu go przy pomocy grafiki człowieka w trakcie tej czynności, ( z zaznaczeniem i nazwaniem mięśni),opisaniu prawidłowego wykonywania oraz wypunktowaniu mięśni pracujących. Później dowiadujemy się jaki wpływ ma owy ruch na proces biegania i w jakich wariantach może jeszcze wystąpić. Musze przyznać, że język, którym wyjaśnione są wszystkie te elementy jest prosty oraz przystępny w odbiorze, przez co nawet osoby niechętne biologicznym wstawkom zrozumieją o czym jest mowa. Dodatkowo bardzo szczegółowe obrazki uświadamiają czytelnikowi nad jaką częścią ciała właśnie będzie pracował lub też pracuje. Spora ilość wskazówek technicznych dba o to, abyśmy wszystko wykonywali poprawnie i dokładnie.

Wartym wspomnienia rozdziałem jest jeszcze ten poświęcony wyborowi obuwia. Wyjaśnia on bowiem, po co tak naprawdę powinno się mieć prawidłowo dobrane buty zanim zdecydujemy się zostać sportowcami.

Dzięki temu podręcznikowi zarówno osoby zafascynowane bieganiem jak i te dopiero zaczynające z nim swoją przygodę będą w stanie ułożyć odpowiedni dla siebie trening. Jest to pozycja bardzo bogata w informacje, a dodatkowo świetnie opracowana graficznie (poza okładką, która jest okropna!). Ja wyniosłam z niej bardzo dużo, gdyż pomogła mi naprawić to, co do tej pory robiłam źle i czego w moich staraniach zabrakło. Zdecydowanie polecam!

Bieganie to czynność na dobrze znana, gdyż praktycznie każdy z nas ją uskutecznia. Niektórzy biegają aby schudnąć czy też utrzymać formę, inni aby zdążyć na tramwaj lub dogonić kogoś ważnego.

Joe Puleo to szef szkoleń w biegach przełajowych, trener i triatlonista. Doktor Patrick Milroy piastuje z kolei stanowisko Chief Medical Officer w Road Runner's Club, oprócz tego jest...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    51
  • Przeczytane
    19
  • Posiadam
    10
  • Bieganie
    4
  • Sport
    3
  • 2018
    1
  • Do recenzji
    1
  • Joga/Bieganie
    1
  • 2013
    1
  • Sport + Bieganie / Jogging
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Anatomia w bieganiu


Podobne książki

Przeczytaj także