Anatomia w bieganiu

sport
978-83-7758-138-4
sporty bieganie

2039

Mam całą serię, jeszcze po Angielsku, ale książki te są dobre jedynie jako dodatek, są genialne obszerne publikacje, omawiające całokształt zagadnień z Teorii Sportu.

Parę błędów można znaleźć, ale nic co by zaburzyło pogląd na tą książkę. Wyraźne obrazki, przestępny tekst (chodź chwilami zbyt zawiłe tłumaczenie). Ogólnie plus. Autorzy skupili się na dokładnie KAŻDYM elemencie biegania co się ceni.

"„Anatomia w bieganiu” podzielona jest na dwanaście rozdziałów. W pierwszym autorzy prezentują krótką historię biegania (od starożytności po czasy współczesne) oraz wyjaśniają, jakie czynniki uwarunkowały ewolucję biegaczy na przestrzeni stuleci. W drugim rozdziale przedstawiają ogólne założenia treningu biegowego w odniesieniu do układów sercowo-naczyniowego i...

Bieganie to czynność na dobrze znana, gdyż praktycznie każdy z nas ją uskutecznia. Niektórzy biegają aby schudnąć czy też utrzymać formę, inni aby zdążyć na tramwaj lub dogonić kogoś ważnego.

Joe Puleo to szef szkoleń w biegach przełajowych, trener i triatlonista. Doktor Patrick Milroy piastuje z kolei stanowisko Chief Medical Officer w Road Runner's Club, oprócz tego jest...

• Bieganie
  • Sport
  • Do recenzji
  • Zdrowie
  • 2_Papierowe
  • Sport + Bieganie / Jogging
  • 2018
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Anatomia w bieganiu