Świat nie na sprzedaż Rozmowy o globalizacji i kontestacji

Okładka książki Świat nie na sprzedaż Rozmowy o globalizacji i kontestacji
Artur Domosławski Wydawnictwo: Sic! historia
250 str. 4 godz. 10 min.
Kategoria:
historia
Wydawnictwo:
Sic!
Data wydania:
2002-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2002-01-01
Liczba stron:
250
Czas czytania
4 godz. 10 min.
Język:
polski
ISBN:
8388807102
Tagi:
Nauki społeczne politologia antyglobalizm
Średnia ocen

                6,6 6,6 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Pismo. Magazyn opinii nr 1 (61) / 2023 Ai Weiwei, Charles Bukowski, Artur Domosławski, Lauren Groff, Igor Jarek, Magdalena Kicińska, Jan Kochanowski, Berenika Kołomycka, Zuzanna Kowalczyk, Karolina Lewestam, Rebecca Makkai, Wojciech Nowicki, Redakcja magazynu Pismo, Wilhelm Sasnal, Jadwiga Sawicka, Wisława Szymborska, Mirosław Wlekły, Magdalena Żernicka-Goetz
Ocena 7,3
Pismo. Magazyn... Ai Weiwei, Charles ...
Okładka książki Pismo. Magazyn opinii, nr 1 /styczeń 2019 Stephen Buranyi, Edyta Bystroń, Tadeusz Dąbrowski, Artur Domosławski, Katarzyna Gintowt, Mikołaj Grynberg, Barbara Kędzierska, Magdalena Kicińska, Maciej Kucharski, Wojciech Kuczok, Jolanta Nawrot-Sprysak, Evan Osnos, Piotr Paziński, Łukasz Pilip, Zbigniew Rokita, Jagoda Szelc, Marcin Wicha
Ocena 7,4
Pismo. Magazyn... Stephen Buranyi, Ed...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,6 / 10
11 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
102
15

Na półkach:

Poprzednie książki Domosławskiego, które przeczytałem pokazywały mi, że wtapiając się w klimat panujący wśród mieszkańców krajów Ameryki Łacińskiej, kontestuje wraz z nimi globalizacyjne zmiany, które zachodzą w świecie w ostatnich dekadach, rozwarstwienie społeczne, niesprawiedliwy podział dóbr, dominację silnych nad słabymi.
Książka zaczyna się od rozmów z uczestnikami forum antyglobalizacyjnego w Porto Allegre w Brazylii i do jakiegoś momentu wydaje się, że będzie zbiorem utopijnych fantazji o lepszym świecie. Z satystakcją stwierdziłem jednak później że książka jest wyważona. Prezentuje różne punkty widzenia, więc można odnaleźć w niej swoje własne spojrzenie na te sprawy, a z każdą kartką więcej jest przemyśleń realistycznych, takich co nie bujają w obłokach, tylko próbują tłumaczyć to co właśnie się dzieje. Książkę wydano zaraz po zamachach 11 września. Stasznie ciekawe było czytać ją z perspektywy tych 12 lat, które od tego czasu minęły. W niektórych momentach z wrażenia otwierały mi się usta. Książka kończy się arcyciekawym wywiadem z Ryszardem Kapuścińskim.

Poprzednie książki Domosławskiego, które przeczytałem pokazywały mi, że wtapiając się w klimat panujący wśród mieszkańców krajów Ameryki Łacińskiej, kontestuje wraz z nimi globalizacyjne zmiany, które zachodzą w świecie w ostatnich dekadach, rozwarstwienie społeczne, niesprawiedliwy podział dóbr, dominację silnych nad słabymi.
Książka zaczyna się od rozmów z uczestnikami...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    67
  • Przeczytane
    20
  • Teraz czytam
    1
  • Polityka
    1
  • A.Latina
    1
  • Posiadam
    1
  • Reportaż/ podróż/ świat
    1
  • Sam
    1
  • Społeczenstwo
    1
  • Humanistyka
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Świat nie na sprzedaż Rozmowy o globalizacji i kontestacji


Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne