Kochałam manipulatora

Wydawnictwo: Świat Książki
J'ai aimé un manipulateur
literatura faktu

Miłość Juliana wydawała się piękna i wyjątkowa. Jego admiracja jej pochlebiała; ona sama kwitła w jego oczach, a bliżsi i dalsi znajomi uważali, że spotkało ją wielkie szczęście. Jak trudno było przyznać przed sobą i światem, jak bardzo wszyscy się mylili... Dedykuję tę książkę każdej zagubionej, osamotnionej i nieszczęśliwej ofierze, która na próżno usiłuje pojąć, dlaczego doświadcza obelg,...

Dedykuję tę książkę każdej zagubionej, osamotnionej i nieszczęśliwej ofierze, która na próżno usiłuje pojąć, dlaczego doświadcza obelg, gróźb, przemocy psychicznej i/lub fizycznej ze strony ukochanego mężczyzny (lub kobiety), podczas gdy jej dręczyciel uchodzi bez mała za ideał w oczach postronnych.
Caroline Bréhat

źródło opisu: Świat Książki; 2012

źródło okładki: http://www.weltbild.pl/kochalam-manipulatora_p11044070.html

Nola | 2014-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2014

Książka tyle samo wstrząsająca co kontrowersyjna. Jak mężczyzna może uderzyć ciężarną żonę w brzuch i powiedzieć, że to ona sprawiła mu ból? Jak można zachowywać się jak przysłowiowe "bydlę" odwracając biednrgo kota ogonem? (tak na marginesie szkoda, że ten kot zapomniał do czego służą mu pazury) Jednocześnie być wobec niej szarmancki i uwodzicielski, uśmiechać się szydrczo i nucić My Sweetheart... Ewidentnie "Serce ma swoje racje, których rozum nie zna". Jednak dobrze, że Caroline zaufała jednak rozumowi i uwolniła się od manipulatora...

Książka ukazuje jak Eden potrafi być ulotny i metomorficzny w piekło urządzone w domu z białym szezlągiem w salonie.

Polecam każdej dziewcznynie na przestrogę.

Olanzapine | 2016-02-22

Książka pomogła mi w pewnym sensie otworzyć oczy, by zakończyć tragiczny związek. Najlepszy jest fakt, że ten facet nie pozwolił mi jej kupić na wspólnych zakupach - pojechałam na drugi dzień sama do sklepu. Prosta, łatwa w czytaniu, ale szczera, taka prawdziwa. Nie jest to na pewno bestseller, a w łatwy sposób opisuje na wielu przykładach związek z manipulatorem i wampirem energetycznym.

Do przeczytania tej książki zachęciła mnie tematyka, którą autorka zdecydowała się poruszyć podczas jej pisania. Nie mogę powiedzieć, że sposób szczególny jest mi ona bliska, jednak bardzo lubię historie, które wzbudzają we mnie ogromną ilość emocji i które sprawiają, że z bezradności klnę ile wlezie. Po jakimś czasie stwierdzam, że nic na to nie mogę poradzić i nie pozostaje mi nic innego, jak tylko kibicować bohaterom aby wyszli na prostą i cieszyć się ich szczęściem, gdy w końcu dane im będzie oddychać pełną piersią. Czasami jednak szczęście im nie dopisuje i wtedy historie bohaterów krążą w mojej głowie przez kolejnych kilka tygodni.

"Kocham manipulatora" przedstawia czytelnikom historię kobiety, która podobnie jak wiele innych na całym świecie, wpadła w sidła niebezpiecznego mężczyzny, który po wielu miesiącach związku, okazał się być zupełnie kimś innym. Na samym początku wszystko wyglądało jak w bajce: dość zwyczajne poznanie, rodzące się uczucie, czułe deklaracje i ślub,...

Kasia | 2013-04-03
Przeczytana: 31 marca 2013

Straszne jak wiele kobiet tkwi w związku z facetem który manipuluje nimi. Dobrze że są kobiety które mimo wszystko znajdują w sobie siłę i odchodzą od takich facetów tak jak autorka książki.

Daria | 2015-04-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2015

Książka jest ciekawa, jednak nie zmieniła niczego w moim życiu. Sama żyłam przez pewien czas z manipulatorem, o wiele bardziej agresywnym i narcystycznym niż Julian i wiem, jakie myślenie włącza się u ofiar takiej osoby. Rozumiem jednak, że bywa różnie i nie każdy musi przeżywać swoje osobiste tragedie tak samo, jak ja. Jednakże sam styl pisania autorki jest nudny i oklepany, tak samo jak tytuł książki.

olguska | 2012-06-28
Przeczytana: 24 czerwca 2012

rewelacyjna ksiażka pokazująca przemoc wobec żony... Szybka w czytaniu i naprawde bardzo pouczająca

wanttoopenmyworld | 2015-02-15

jest to dla mnie bardzo ważna książka .
polecam wszystkim przeczytanie .

Aysha | 2013-09-24
Przeczytana: 07 lipca 2013

Bardzo dobra książka, zwłaszcza jeśli ktoś interesuje się sprawami psychologicznymi. Kobieta opisuje własną przygodę miłosną i podchodzi do tego z boku, opisując zachowanie swojego partnera.

Sylwia Brzezińska | 2017-09-05
Przeczytana: maj 2017