Yorgi #2: Ucieczka z planety Vanish

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Yorgi". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
978-83-60915-60-8
Yorgi, komiksy
komiksy

Sen czy jawa? Narkotyczne halucynacje, czy rzeczywistość? Manipulacja czy prawda? Na te pytania, jakby wzięte wprost z prozy Philipa K. Dicka, muszą odpowiedzieć sobie bohaterowie i czytelnicy drugiego tomu serii "Yorgi" pt. "Ucieczka z planety Vanish". W historii polskiego komiksu nie było zbyt wiele pozycji, które mogłyby powalczyć o miano następcy "Funky'ego Kovala". Oto jednak ukazał...

Sen czy jawa?
Narkotyczne halucynacje, czy rzeczywistość?
Manipulacja czy prawda?

W historii polskiego komiksu nie było zbyt wiele pozycji, które mogłyby powalczyć o miano następcy "Funky'ego Kovala". Oto jednak ukazał się "Yorgi", komiks który nie tyle dorównuje poprzednikowi, co zostawia go daleko za sobą.

Paweł Deptuch, "Nowa Fantastyka"

Pociąga mnie w „Yorgim” to, czego nie ma było w „Funkym Kovalu”. Świat niby techniczny, ale nie od linijki, rzeczywistość narkotyczna, lecz nie w jednej sekwencji a rozciągnięta na całości. Rzontkowski (współtworzący szalone teksty Mumio) oraz Ozga lekceważą ograniczenia i wymogi, których więziły Polcha, Rodka i mnie.

Maciej Parowski, "Czas Fantastyki", scenarzysta "Funky'ego Kovala"

Udana, polska fantastyka naukowa - uwodząca rozmachem i szczegółowością wizji.

Tomasz Pstrągowski, Komiksomania

źródło opisu: http://www.kultura.com.pl/index.php