Sztuka samoobrony. Na podstawie technik walki wręcz stosowanych przez żołnierzy elitarnych jednostek specjalnych

Wydawnictwo: Mak
Unarmed combat Hand-to-Hand Fighting Skills the World's Most Elite Military Units
978-3-939991-78-6
samoobrona, walka, bezpieczeństwo
sport
alien

Książka Sztuka samoobrony powstała z myślą o odbiorcy cywilnym i jest przeznaczona dla mężczyzn i kobiet w każdym wieku. Uczy ona, jak radzić sobie z niespodziewanym atakiem w domu, w klubie czy na ulicy. Znajomość technik sztuki samoobrony przydaje się zarówno w kontekście wojskowym, jak i w życiu codziennym. Niezwykle obrazowe ilustracje i precyzyjny opis pozwalają zapoznać się ze sposobami...

Uczy ona, jak radzić sobie z niespodziewanym atakiem w domu, w klubie czy na ulicy. Znajomość technik sztuki samoobrony przydaje się zarówno w kontekście wojskowym, jak i w życiu codziennym. Niezwykle obrazowe ilustracje i precyzyjny opis pozwalają zapoznać się ze sposobami neutralizacji zagrożenia w sytuacji niespodziewanego ataku w konfrontacji z niebezpiecznym i zdeterminowanym przeciwnikiem – zarówno uzbrojonym, jak i nieuzbrojonym.
Książka tłumaczy, jak załagodzić sytuację, wygrać bez walki oraz jak ćwiczyć i przygotowywać się na ewentualność zagrożenia. Przedstawia też techniki zadawania ciosów, techniki unieruchamiające, duszenia, rzuty czy kopnięcia. Objaśnia, jak zbijać ciosy, radzić sobie z kopnięciami, atakami bronią białą i palną, a także atakami grupowymi. Porusza temat walki w parterze oraz walki bronią improwizowaną.
Autorem książki jest instruktorem samoobrony, ekspertem w dziedzinie walki wręcz. Dzięki Sztuce samoobrony Czytelnicy będą mogli przygotować się na odparcie niechcianego i niesprowokowanego ataku ze strony potencjalnego napastnika „z ulicy”.

źródło opisu: http://www.ksiegarniamilitarna.com.pl/sztuka-samoobrony.html

źródło okładki: http://www.ksiegarniamilitarna.com.pl/sztuka-samoobrony.html

Kacper | 2016-09-08
Przeczytana: 08 września 2016

Zaskakująco dobra moim zdaniem.

Ogólne zasady walki i samoobrony opisane bardzo klarownie. Dużym atutem jest podejście od strony psychologicznej i taktycznej do kwestii tzw. walki ulicznej oraz konfliktu personalnego samego w sobie. Autor porusza takie tematy jak: rozpoznawanie zagrożeń i zapobieganie walce, znaczenie odpowiedniego nastawienia oraz determinacji (nawet przy braku umiejętności), uczy rozpoznawać (statystycznie) najczęściej spotykane rodzaje ataków ulicznych i proponuje proste zasady przeciwdziałania...

Książka ta nie uczyni z czytelnika mistrza MMA, ale dla osoby bez jakiegokolwiek doświadczenia może być naprawdę kopalnią wiedzy. Niektóre bardzo skuteczne metody proponowane przez autora są śmiesznie proste do wykonania, czego często po prostu możemy nie być świadomi, a co w pewnych okolicznościach może nas kosztować nawet utratę życia.

Niektóre z proponowanych konkretnych technik ataku wydają mi się mało skuteczne w realiach starcia ulicznego (np. kopanie kolanem...

Suhy | 2014-09-15
Przeczytana: 2013 rok

Niezła pozycja traktująca o samoobronie. Jako chyba jedyna spośród wielu prezentuje nie tylko techniki walki, które zresztą są fajnie rozrysowane, ale też opisuje i pokazuje sytuację poprzedzającą atak napastnika z podpowiedziami jak sobie radzić w takich chwilach. Do polecenia dla wszystkich treujących jakiekolwiek sztuki walki.

| 2014-02-09

Chyba jedna i z moja ostatnia książka, przy której się rozczarowałem. Nic w niej specjalnego i interesującego. Zwykła samoobrona raczej dla kobiet. Mało co się dowiedziałem, więcej w niej psychologii. Tyle chwytów i tych innych ciosów to nauczyłem się w szkole dawno albo na Samoobronie na studiach. Nie polecam, chyba że dla amatorów, którzy będą zaczynać przygodę z samoobroną.

Ish | 2013-03-31

Bardzo praktyczne i- co najważniejsze- efektywne techniki samoobrony. Książka napisana przystępnym językiem, opatrzona czytelnymi rysunkami ilustrującymi poszczególne przykłady.
Sporo miejsca poświęcono także psychologicznym aspektom samoobrony, co w sytuacji zagrożenia jest bardzo ważne.